Hunter: The Reckoning – armáda temnot ožívá

Pokud vám připadalo, že je v Resident Evilech málo zombií a podobných zplozenců temnot, pak vám tyto krvavé orgie jistě přijdou vhod. Hunter se připravuje na svou exkluzivní premiéru na X-boxu a zdá se, že půjde o představitele moderní generace akčních horrorů, který vás zaplaví temnotou, krví a zábavou.
Hunter: The Reckoning – armáda temnot ožívá
Pokud vám připadalo, že je v Resident Evilech málo zombií a podobných zplozenců temnot, pak vám tyto krvavé orgie jistě přijdou vhod. Hunter se připravuje na svou exkluzivní premiéru na X-boxu a zdá se, že půjde o představitele moderní generace akčních horrorů, který vás zaplaví temnotou, krví a zábavou.

Je pravdou, že kromě velkolepých prohlášení a slibů X-box nijak zvlášť nezvířil dění na letošní E3 v Los Angeles, nicméně všichni vývojáři i hráči s rozmanitými pocity hledí vstříc vstupu největší softwarové společnosti na světě do extrémně lukrativní arény videoherních konzolí.

Jak se však nedávno vyjádřil můj oblíbený internetový magazín, jediné na čem bude při boji nové generace konzolí záležet jsou hry a nic jiného. Platforma s nejpřitažlivější knihovnou titulů jednoznačně vyhraje a pokud o tom pochybujete, vzpomeňte si na takového Atari Jaguára (a to bylo v časech, kdy ještě Atari byl celkem pojem), který byl dvakrát výkonnější než ostatní přístroje té doby a přesto si výsluní zájmu veřejnosti dlouho neužil.

Nevím, jak působí prezentace připravovaných exkluzivních titulů pro X-box na vás, avšak osobně mnohem častěji sleduji stránky s připravovanými hrami pro PlayStation 2 a při shlédnutí ukázek z několika her na GameCube jsem málem spadnul z křesla. Přesto však má X-box svoje želízka v ohni a například takové Halo je skutečně extrémně nadprůměrný titul, kterého by se podle mého názoru měl obávat i vytoužený a očekávaný Doom 3.

Hunter: The ReckoningHunter: The Reckoning

Hunter: The ReckoningHunter: The Reckoning

Jak se nám blíží konec roku, blíží se i vypuknutí světové prodejní horečky okolo X-boxu a vývojáři rychle ohlašují projekty, se kterými doufají využít příležitosti, jakou je začínající nenasycený trh s hrami pro novou supervýkonnou platformu. Jedním z takových čerstvě ohlášených projektů je i Hunter: The Reckoning (dále jen HTR), kterému se nyní podíváme na zoubek.

Hra má vskutku originální zápletku, která vypráví o stvořeních temnoty, jež se plazí naším světem přestrojená za obyčejné smrtelníky a připravují příchod Temnoty na Zemi. Tomuto skutečně propracovanému plánu se postaví čtveřice Lovců, nadaná různými nadpřirozenými schopnostmi, přičemž jednu budou mít společnou: vidí nepřátele i skrz jejich přestrojení.

Díky tomu mohou vzít do rukou meče, sekery, brokovnice nebo plamenomety a vydat se na očistnou křížovou výpravu. Jejich cesta pak povede napříč (pro tento žánr her povinným) hřbitovem zamořeným nemrtvými, strašidelnou vlakovou stanici nebo třeba skrz popravčí místnost ve vězení. Jak je vidět z prvních obrázků, prostředí budou laděna do toho spráně atmosférického gotického stylu, plného působivé architektury a temných rohů.

Kromě oněch čtyř Lovců, ze kterých si budete na začátku vybírat svoji postavu (hra bude podporovat multiplayer až pro čtyři hráče a to včetně kooperativního režimu) bude k vidění asi třicet druhů nepřátel, od krvežíznivých upírů až po oblíbené zástupy nemrtvých. Vedle zbraní se vyplatí dávat ve hře pozor také na Glyfy (pamatujete na Ecco The Dolphin?), což jsou zářící krystaly, které vám po nalezení a sebrání přidají nějakou tu schopnost, podporující vyhlazování služebníků zla.

Za hru je zodpovědný tým Digital Mayhem a měla by se objevit začátkem roku 2002. Nakupte tedy svíčky a těšte se.

Hunter: The ReckoningHunter: The Reckoning

Hunter: The ReckoningHunter: The Reckoning

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

7.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

včera |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |