HW novinky: 5GB MP3 přehrávač od Apple

Přestože podzimní období zpravidla novinkám na poli hardwaru moc nepřeje, přeci jenom jsme se několika především multimediálních novinek ke konci řijna dočkali. Zejména aktivním povahám jistě přijde vhod odstaveček věnovaný novému SD přehrávači od Panasonicu, zmínka o plnoštíhlém MP3 manu od Applu nebo informace o uvedení Matroxu G550.
HW novinky: 5GB MP3 přehrávač od Apple
Přestože podzimní období zpravidla novinkám na poli hardwaru moc nepřeje, přeci jenom jsme se několika především multimediálních novinek ke konci řijna dočkali. Zejména aktivním povahám jistě přijde vhod odstaveček věnovaný novému SD přehrávači od Panasonicu, zmínka o plnoštíhlém MP3 manu od Applu nebo informace o uvedení Matroxu G550.

Hardwarový trh v současné době prochází obdobím, které snad nelze nazvat jinak než tichými předvánočními přípravami - většina společností schovává svá "želízka v ohni" pěkně pod pokličkou a čeká na tu správnou chvíli, aby mohla nicnetušícím bezbranným zákazníkům ve vánočním shonu řádně vysát peněženku. A protože je u nás letošní říjen tak trochu měsícem multimediálním, budeme se v dnešních hardwarových novinkách věnovat především jim.

Už nějaký týden po počítačových prodejnách v naší malé zemičce bloudí trojice bujných ořů ze stáje kreativců Creativu. Jeden z nich se na své pouti českými webmagy zastavil i u nás a byl podroben mnoha zákeřným zatěžkávacím testům (firmě, která nám jej zapůjčila, přísahám, že o konektorech zalepených od koly a ohryzaných obvodech nic nevím :). Tak jako tak, patříte-li mezi hudební fanoušky, nebo si prostě jen rádi užijete pořádného prostorového ozvučení, neměla by vám jedna ze tří verzí Audigy chybět.

Jste-li naopak v souladu s motty našich mobilních operátorů nadmíru aktivní, nebaví vás pořád jenom sedět u vašeho elektronického miláčka (teď opravdu nemyslím tu mutantku, co vám leží na posteli) a chcete provětrat svou odumírající tělesnou schánku, jistě vám přijdou vhod dva nové konkurenční produkty Panasonicu a Applu. Prvním z nich je doslova miniaturní přenosný přehrávač SV-SD05 využívající k skladování hudby 64 megabytovou paměťovou kartu SD. Doslova revoluční je jeho takřka dokonalá kompaktnost. Celý přehrávač je totiž šikovně zabudován do sluchátek, která se navíc dají šikovně složit a neváží víc než 92 gramů. Za průkopnický unikát si ovšem Panasonic nechává také dostatečně zaplatit - základní balík jejch SV přehrávače vás přijde na necelých 20 000 korun.

Druhou multimediální novinkou, která jistě stojí za zmínku, je nový MP3 přehrávač, jehož původcem není nikdo jiný, než legendární Apple. Váží o něco víc než jeho kolega z Panasonicu, konrétně 210 gramů, nicméně vejde se do něj až 80krát více hudby (slovy - osmdesátkrát). Raději než paměťové karty totiž Appláčtí vývojáři použili pevný disk a to s kapacitou rovných 5 gigabytů. Stovky vašich nejoblíbenějších skladeb a interpretů prostřednictím něj můžete poslouchat až po dobu desíti hodin. Za cenu přibližně stejnou jako u Panasonicu (tj. 20 000Kč) je to dobrá koupě nemyslíte? Škoda jen, že Applácký MP3 přehrávač umí spolupracovat pouze s zařízeními téhož výrobce, takže PCčkáři mají pro tentokrát smůlu :(.

Matrox, jedna ze dvou společností, které ještě dokáží přežít v konkurenčním boji s takřka neprůstřelnou nVidií, uvedla na trh svou novou grafickou kartu, jež nese název G550. Oproti očekáváním však zůstal spíše zklamáním. Matrox jej nevybavil ani pro hráče důležitou podporou T&L, ani nijak slušným výkonem. V benchmarcích nejen že nedokázal porazit ani MXkovou verzi GeForce2, ale nechal se na celé čáře rozválcovat i postarším Radeonem s SDR pamětmi.

To u Western Digitalu zřejmě s konkurencí problémy nemají. Trh s pevnými disky už je tak nějak stabilně rozdělen mezi několik předních výrobců a de facto neexistuje nic, do by jejich postavením mohlo nějak výrazně zamávat. Svou sérii produktů rotujících rychlostí 7200 otáček za minutu WD nedávno obohatili o další, tentokrát 120GB přírůstek. Nedostává-li se už tedy vašemu 20 gigabytovému chudáčkovi místa, můžete jej podpořit právě tímto tříplotnovým kouskem od západně-digitální společnosti.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A