HW novinky: 5GB MP3 přehrávač od Apple

Přestože podzimní období zpravidla novinkám na poli hardwaru moc nepřeje, přeci jenom jsme se několika především multimediálních novinek ke konci řijna dočkali. Zejména aktivním povahám jistě přijde vhod odstaveček věnovaný novému SD přehrávači od Panasonicu, zmínka o plnoštíhlém MP3 manu od Applu nebo informace o uvedení Matroxu G550.
HW novinky: 5GB MP3 přehrávač od Apple
Přestože podzimní období zpravidla novinkám na poli hardwaru moc nepřeje, přeci jenom jsme se několika především multimediálních novinek ke konci řijna dočkali. Zejména aktivním povahám jistě přijde vhod odstaveček věnovaný novému SD přehrávači od Panasonicu, zmínka o plnoštíhlém MP3 manu od Applu nebo informace o uvedení Matroxu G550.

Hardwarový trh v současné době prochází obdobím, které snad nelze nazvat jinak než tichými předvánočními přípravami - většina společností schovává svá "želízka v ohni" pěkně pod pokličkou a čeká na tu správnou chvíli, aby mohla nicnetušícím bezbranným zákazníkům ve vánočním shonu řádně vysát peněženku. A protože je u nás letošní říjen tak trochu měsícem multimediálním, budeme se v dnešních hardwarových novinkách věnovat především jim.

Už nějaký týden po počítačových prodejnách v naší malé zemičce bloudí trojice bujných ořů ze stáje kreativců Creativu. Jeden z nich se na své pouti českými webmagy zastavil i u nás a byl podroben mnoha zákeřným zatěžkávacím testům (firmě, která nám jej zapůjčila, přísahám, že o konektorech zalepených od koly a ohryzaných obvodech nic nevím :). Tak jako tak, patříte-li mezi hudební fanoušky, nebo si prostě jen rádi užijete pořádného prostorového ozvučení, neměla by vám jedna ze tří verzí Audigy chybět.

Jste-li naopak v souladu s motty našich mobilních operátorů nadmíru aktivní, nebaví vás pořád jenom sedět u vašeho elektronického miláčka (teď opravdu nemyslím tu mutantku, co vám leží na posteli) a chcete provětrat svou odumírající tělesnou schánku, jistě vám přijdou vhod dva nové konkurenční produkty Panasonicu a Applu. Prvním z nich je doslova miniaturní přenosný přehrávač SV-SD05 využívající k skladování hudby 64 megabytovou paměťovou kartu SD. Doslova revoluční je jeho takřka dokonalá kompaktnost. Celý přehrávač je totiž šikovně zabudován do sluchátek, která se navíc dají šikovně složit a neváží víc než 92 gramů. Za průkopnický unikát si ovšem Panasonic nechává také dostatečně zaplatit - základní balík jejch SV přehrávače vás přijde na necelých 20 000 korun.

Druhou multimediální novinkou, která jistě stojí za zmínku, je nový MP3 přehrávač, jehož původcem není nikdo jiný, než legendární Apple. Váží o něco víc než jeho kolega z Panasonicu, konrétně 210 gramů, nicméně vejde se do něj až 80krát více hudby (slovy - osmdesátkrát). Raději než paměťové karty totiž Appláčtí vývojáři použili pevný disk a to s kapacitou rovných 5 gigabytů. Stovky vašich nejoblíbenějších skladeb a interpretů prostřednictím něj můžete poslouchat až po dobu desíti hodin. Za cenu přibližně stejnou jako u Panasonicu (tj. 20 000Kč) je to dobrá koupě nemyslíte? Škoda jen, že Applácký MP3 přehrávač umí spolupracovat pouze s zařízeními téhož výrobce, takže PCčkáři mají pro tentokrát smůlu :(.

Matrox, jedna ze dvou společností, které ještě dokáží přežít v konkurenčním boji s takřka neprůstřelnou nVidií, uvedla na trh svou novou grafickou kartu, jež nese název G550. Oproti očekáváním však zůstal spíše zklamáním. Matrox jej nevybavil ani pro hráče důležitou podporou T&L, ani nijak slušným výkonem. V benchmarcích nejen že nedokázal porazit ani MXkovou verzi GeForce2, ale nechal se na celé čáře rozválcovat i postarším Radeonem s SDR pamětmi.

To u Western Digitalu zřejmě s konkurencí problémy nemají. Trh s pevnými disky už je tak nějak stabilně rozdělen mezi několik předních výrobců a de facto neexistuje nic, do by jejich postavením mohlo nějak výrazně zamávat. Svou sérii produktů rotujících rychlostí 7200 otáček za minutu WD nedávno obohatili o další, tentokrát 120GB přírůstek. Nedostává-li se už tedy vašemu 20 gigabytovému chudáčkovi místa, můžete jej podpořit právě tímto tříplotnovým kouskem od západně-digitální společnosti.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Playstation 4 je na konci svého životního cyklu, říká šéf konzolové divize

Playstation 4 je na konci svého životn…

Konzole PS4 už se pomalu blíží konci cesty a za rohem začíná vykukovat další generace.

22.  5.  2018 | | 17 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Wargaming pod palbou kritiky: podvodník jako kontributor World of Tanks?

Wargaming pod palbou kritiky: podvodní…

Českou a slovenskou komunitou světoznámého MMO World of Tanks otřásá skandál. Co se stalo?

včera | | 12 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si boty železné (recenze)

Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si bo…

Dohráli jste všechny tři díly videoherního Zaklínače a ságu i s povídkami znáte stránku po stránce? Pak je na čase vyzkoušet deskovou hru Zaklínač: Dobrodružná hra, která vás přenese do zaklínačského světa plného strig, graveinů, ghúlů a dalších starých známých.

22.  5.  2018 | | 8 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A