HW novinky: 5GB MP3 přehrávač od Apple

Přestože podzimní období zpravidla novinkám na poli hardwaru moc nepřeje, přeci jenom jsme se několika především multimediálních novinek ke konci řijna dočkali. Zejména aktivním povahám jistě přijde vhod odstaveček věnovaný novému SD přehrávači od Panasonicu, zmínka o plnoštíhlém MP3 manu od Applu nebo informace o uvedení Matroxu G550.
HW novinky: 5GB MP3 přehrávač od Apple
Přestože podzimní období zpravidla novinkám na poli hardwaru moc nepřeje, přeci jenom jsme se několika především multimediálních novinek ke konci řijna dočkali. Zejména aktivním povahám jistě přijde vhod odstaveček věnovaný novému SD přehrávači od Panasonicu, zmínka o plnoštíhlém MP3 manu od Applu nebo informace o uvedení Matroxu G550.

Hardwarový trh v současné době prochází obdobím, které snad nelze nazvat jinak než tichými předvánočními přípravami - většina společností schovává svá "želízka v ohni" pěkně pod pokličkou a čeká na tu správnou chvíli, aby mohla nicnetušícím bezbranným zákazníkům ve vánočním shonu řádně vysát peněženku. A protože je u nás letošní říjen tak trochu měsícem multimediálním, budeme se v dnešních hardwarových novinkách věnovat především jim.

Už nějaký týden po počítačových prodejnách v naší malé zemičce bloudí trojice bujných ořů ze stáje kreativců Creativu. Jeden z nich se na své pouti českými webmagy zastavil i u nás a byl podroben mnoha zákeřným zatěžkávacím testům (firmě, která nám jej zapůjčila, přísahám, že o konektorech zalepených od koly a ohryzaných obvodech nic nevím :). Tak jako tak, patříte-li mezi hudební fanoušky, nebo si prostě jen rádi užijete pořádného prostorového ozvučení, neměla by vám jedna ze tří verzí Audigy chybět.

Jste-li naopak v souladu s motty našich mobilních operátorů nadmíru aktivní, nebaví vás pořád jenom sedět u vašeho elektronického miláčka (teď opravdu nemyslím tu mutantku, co vám leží na posteli) a chcete provětrat svou odumírající tělesnou schánku, jistě vám přijdou vhod dva nové konkurenční produkty Panasonicu a Applu. Prvním z nich je doslova miniaturní přenosný přehrávač SV-SD05 využívající k skladování hudby 64 megabytovou paměťovou kartu SD. Doslova revoluční je jeho takřka dokonalá kompaktnost. Celý přehrávač je totiž šikovně zabudován do sluchátek, která se navíc dají šikovně složit a neváží víc než 92 gramů. Za průkopnický unikát si ovšem Panasonic nechává také dostatečně zaplatit - základní balík jejch SV přehrávače vás přijde na necelých 20 000 korun.

Druhou multimediální novinkou, která jistě stojí za zmínku, je nový MP3 přehrávač, jehož původcem není nikdo jiný, než legendární Apple. Váží o něco víc než jeho kolega z Panasonicu, konrétně 210 gramů, nicméně vejde se do něj až 80krát více hudby (slovy - osmdesátkrát). Raději než paměťové karty totiž Appláčtí vývojáři použili pevný disk a to s kapacitou rovných 5 gigabytů. Stovky vašich nejoblíbenějších skladeb a interpretů prostřednictím něj můžete poslouchat až po dobu desíti hodin. Za cenu přibližně stejnou jako u Panasonicu (tj. 20 000Kč) je to dobrá koupě nemyslíte? Škoda jen, že Applácký MP3 přehrávač umí spolupracovat pouze s zařízeními téhož výrobce, takže PCčkáři mají pro tentokrát smůlu :(.

Matrox, jedna ze dvou společností, které ještě dokáží přežít v konkurenčním boji s takřka neprůstřelnou nVidií, uvedla na trh svou novou grafickou kartu, jež nese název G550. Oproti očekáváním však zůstal spíše zklamáním. Matrox jej nevybavil ani pro hráče důležitou podporou T&L, ani nijak slušným výkonem. V benchmarcích nejen že nedokázal porazit ani MXkovou verzi GeForce2, ale nechal se na celé čáře rozválcovat i postarším Radeonem s SDR pamětmi.

To u Western Digitalu zřejmě s konkurencí problémy nemají. Trh s pevnými disky už je tak nějak stabilně rozdělen mezi několik předních výrobců a de facto neexistuje nic, do by jejich postavením mohlo nějak výrazně zamávat. Svou sérii produktů rotujících rychlostí 7200 otáček za minutu WD nedávno obohatili o další, tentokrát 120GB přírůstek. Nedostává-li se už tedy vašemu 20 gigabytovému chudáčkovi místa, můžete jej podpořit právě tímto tříplotnovým kouskem od západně-digitální společnosti.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 13 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A