HW novinky: holografická klávesnice a jiná havěť

Především okolo hannoverského CeBITu se soustředila většina hardwarových novinek uplynulého týdne – i tak ale v našem přehledu zbylo místo například na zajímavou zprávu pro moravské surfaře, kteří od tohoto měsíce mohou dát podobně jako jejich pražští kolegové sbohem Českému Telecomu.
HW novinky: holografická klávesnice a jiná havěť

Analogové klávesnice? Tss… do koše s nimi!

Virtuální klávesnice - skoro jako ve Star TrekuSpolečnosti Siemens a Samsung na CeBITu představily dvojí řešení jakési “virtuální” klávesnice, která supluje funkčnost své analogové předchůdkyně a přitom nezabírá tolik drahocenného prostoru, nešpiní se a snadno se přenáší. Zařízení, jehož původcem je Samsung, spočívá v jakési značně nekompletní rukavici, resp. náramku plus pěti prstencích, která je schopna snímat vaše pohyby a převádět je do virtuální podoby na plochu monitoru. Právě na monitoru pak můžete sledovat v jaké části “virtuální” klávesnice se vaše “ruka” nachází.

Moc atraktivně to nezní, že? To v Siemensu si hlavičky lámali o něco intenzivněji a přišli na něco mnohem zajímavějšího - jejich “virtuální” klávesnici vytváří projektor na podložce. Když do ní pak uživatel datluje, projektor snímá jeho pohyby a konečném důsledku je opět přenáší do počítače. Skvělé je, že podobnou technologii by bylo možné použít například u mobilních telefonů či PDA.

CeBIT ve středu dění

Hannoverský CeBIT se tak jako každý rok i letos stal po dobu svého konání středem všeho dění v oblasti hardwaru, komunikací a celého it průmyslu. Přestože význam podobných veletrhů (mezi které namátkou patří také náš INVEX) podle všech dostupných ukazatelů zřetelně klesá, německé pořadatele evidentně mírně nižší zájem návštěvníků a vystavovatelů nijak netrápí – veletržní Hannover je totiž stále místem, kde nejvýznamnější hráči na poli výroby, produkce a distribuce elektroniky prezentují svá zbrusu nová dítka.

Ledový koláč nebo mrazivý chladič?

Větráček :-)Všímavý zákazník musí leckdy nabývat dojmu, že současní hardwaroví producenti ve snaze zaujmout budoucí spotřebitele zacházejí se svými produkty téměř až za hranici racionálního uvažování. Jak ale mnozí víme, hranice mezi šílenstvím a genialitou je až nebezpečně tenká a tak chladiče designované po vzoru raketových motorů lze charakterizovat jako dílko neukojeného chorého mozku nějakého blázna, ale také jako naprosto převratný nápad skutečného génia. Dle údajů svého výrobce jde o revoluční novinku v oblasti chlazení, kterou lze (jak ukazuje obrázek) snadno instalovat do volných PCI/ISA slotů a která se vyznačuje nejen vysokou odolností, ale také velmi nízkou hlučností. Pod jménem ICE pie (ledový koláč) by se brzy mohl objevit i v českých luzích a hájích.

Ve zkratce…

Intel oznámil svůj první procesor vyrobený technologii 0,09-mikronu – na plochu 109 mm čtverečních se mu přitom podařilo vměstnat celých 330 milionů tranzistorů. Sériové využití této výrobní technologie inženýři Intelu předpokládají někdy v roce 2003.

GeForce4 Ti 4200 bude uvedena na trh někdy ke konci dubna, doplní tak nekompletní rodinku řady GeForce4 Ti, která už je v současné době celosvětově dostupná. nVidia si tímto krokem podle všeho nechává ještě dostatečnou časovou mezeru na dovyprodání zásob svého dřívějšího produktu – GeForce3 Ti, kterému by nastávající Ti 4200 nepříjemně konkurovala.

I v Brně už náruživí surfaři nemusejí spoléhat pouze na služby Českého Telecomu – společnost UPC totiž 25. března v moravské metropoli oficiálně zahájí komerční poskytování své služby Mistral, kabelového připojení na Internet. Připomeňme, že nejvýznamnější kabelový poskytovatel, společnost UPC, slaví na poli připojení k Internetu úspěchy zejména díky své finanční politice – například časově neomezené připojení 128/96 (downstream/upstream) nabízí pro domácnosti už za necelých tisíc korun.

Společnost AMD představila na CeBITu své nové procesory Athlon založené na jádře Thoroughbred. Procesory s ratingem až 2800+ (pro desktopy) by přitom měly být oficiálně oznámeny na přelomu jara a léta tohoto roku. Mobilní Thoroughbredy spatří světlo světa již dříve, pravděpodobně v průběhu dubna.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |