HW novinky: mobilní Microsoft

Microsoft se po úspěšné invazi na trh s herními konzolemi vydává dobýt i srdce náruživých „mobilistů“. nVidia se svým čipem nForce sice trošku zaspala dobu, ale přesto stojí alespoň za zmínku. A na konec jako obvykle zvířátka – tentokrát myšička až z daleké ameriky – Nostromo N30.
HW novinky: mobilní Microsoft
Microsoft se po úspěšné invazi na trh s herními konzolemi vydává dobýt i srdce náruživých „mobilistů“. nVidia se svým čipem nForce sice trošku zaspala dobu, ale přesto stojí alespoň za zmínku. A na konec jako obvykle zvířátka – tentokrát myšička až z daleké ameriky – Nostromo N30.

Microsoft – Pcčka nám nestačí!
Pilní produktoví manažeři Microsoftu už v současné době pilně vyjednávají s výrobci mobilních telefonů o implementaci svého nového systému nazvaného SmartPhone 2002 do mobilů budoucnosti (resp. mobilů příští generace) – znamená to, že Gatesovo impérium po nemastném neslaném oťukávání v podobě mobilního Exploreru se vší parádou vpluje do vod mobilních aplikací a dokonce i samotné výroby těchto přístrojů. Společně s Texas Instruments, kteří hrají hlavní úlohu v produkci vnitřních součástek telefonních přístrojů, vytvořili inženýři Microsoftu technologii, která nám má v budoucnu umožnit pouštět si na mobilu muziku v Media Playeru, komunikovat s přáteli pomocí MSN Messengeru, posílat maily prostřednictvím Outlooku a surfovat netem za přispění obligátního Internet Exploreru. Samotný interface mobilních telefonů na bázi SmartPhone by měl být do značné míry podobný standardnímu vzhledu WindowsXP, bude tedy kopírovat vzhled některých stávajících „počítačů do kapsy“ (například Compaqáckého iPaqa). Na rozdíl od nich však SmartPhone zaujme ještě jednou vlastností – je neuvěřitelně malý a přesto disponuje nejen nejnovějšími funkcemi, ale také skutečně trpasličí velikostí. Doufejme tedy, aby microsoftí mobilní dítka nejenže spatřila světlo světa co nejdřív, ale aby pracovití lidičkové v Microsoftu zase neudělali nějakou chybku a SmartPhony pak nepadaly jako Windowsy – nahrát Service Pack do milionů mobilu totiž určitě není žádná sranda.
nForce – čipy pro motherboardy od nVidie
Ačkoli přibližně před rokem prakticky nebylo chvíle, kdy by internetová veřejnost nebyla kolosální nVidií neustále masírována novými a novými marketingovými hype, dnes jako by nastalo ono známé „ticho po pěšině“. Krátce před uvedením GeForce4 tak jako by bez povšimnutí na trh vstoupila i nová čipová sada nVidie nazvaná nForce. Ta by mimo jiné měla svému původci zajistit stabilní (a pokud možno také jednu z čelných) pozici v oblasti prodeje a produkce motherboardů. Je osazena onboard zvukovou (tradiční AC 97) a grafickou kartou (GeForce2 MX) a ani svými dalšími parametry (3xDDR DIMM slot, max. 1,5GB, 6xPCI slot, 1xAGP) nijak nevybočuje z šedého průměrů. Potěší snad jen přítomnost rozšiřujícího AGP slotu, jehož absencí by byla znatelně omezena možnost upgradu takové (v dnešní době už zastarávající) sestavy. Na nezvykle rudé základní desce najdete také 10/100 síťovou kartu a řadu jiných víceméně standardních konektorů a slotů. Zajímavé je, že designové provedení north bridge a south bridge je v případě nForce prý až podezřele podobné tomu z microsoftí konzole Xbox. Ať tak či onak, nVidia zřejmě nForce nepokládá za jednu ze svých významnějších chloub, čemuž odpovídá také nepříměřeně přemrštěná cena, za níž je dosud možné získat například motherboard MSI K7N 420 Pro.
Nostromo N30 – myšítko na život a na smrt!

Čím dál víc vstříc vychází různí výrobci herních i neherních ovladačů fanouškům akčních a strategických her, v nichž úspěch hráče často závisí na rychlosti odezvy myšítka či klávesnice než čistě jen na jeho schopnostech. Díky tomu se nám měsíc co měsíc rodí zajímavá dílka nejroztodivnějších grafických tvarů, která mají mnohdy k původnímu myšítku tak daleko jako Microsoft k prodeji zeleniny (i když, kdo ví :-). Nostromo N30 je jednou z těch, které se nejprve tváří jako standardní průměrné myšoidy, ale v kritickou chvíli předvedou nějakou speciální a často i nevídanou featurku. V jejím případě je to konkrétně tlačítko na palec pravé ruky (leváci mají tentokrát smůlu), jehož stisknutím lze aktivovat funkci pro zrychlení střelby v akční hře, projíždění dokumentu a podobné srandičky. Disponuje také implementací tzv. TouchSense technologie, která do vaší ruky vysílá jisté impulzy a zpětně tak komunikuje i pomocí hmatu. Vysokou mírou citlivosti se prý může pochlubit i střední scrollovací kolečko myši – její cena (40 dolarů) by však spíše odpovídala střednímu kvalitativnímu umístění.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

7.  9.  2020 | | 14 N/A
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího na PS4 a Division zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

5.  9.  2020 |