HW novinky: mobilní Microsoft

Microsoft se po úspěšné invazi na trh s herními konzolemi vydává dobýt i srdce náruživých „mobilistů“. nVidia se svým čipem nForce sice trošku zaspala dobu, ale přesto stojí alespoň za zmínku. A na konec jako obvykle zvířátka – tentokrát myšička až z daleké ameriky – Nostromo N30.
HW novinky: mobilní Microsoft
Microsoft se po úspěšné invazi na trh s herními konzolemi vydává dobýt i srdce náruživých „mobilistů“. nVidia se svým čipem nForce sice trošku zaspala dobu, ale přesto stojí alespoň za zmínku. A na konec jako obvykle zvířátka – tentokrát myšička až z daleké ameriky – Nostromo N30.

Microsoft – Pcčka nám nestačí!
Pilní produktoví manažeři Microsoftu už v současné době pilně vyjednávají s výrobci mobilních telefonů o implementaci svého nového systému nazvaného SmartPhone 2002 do mobilů budoucnosti (resp. mobilů příští generace) – znamená to, že Gatesovo impérium po nemastném neslaném oťukávání v podobě mobilního Exploreru se vší parádou vpluje do vod mobilních aplikací a dokonce i samotné výroby těchto přístrojů. Společně s Texas Instruments, kteří hrají hlavní úlohu v produkci vnitřních součástek telefonních přístrojů, vytvořili inženýři Microsoftu technologii, která nám má v budoucnu umožnit pouštět si na mobilu muziku v Media Playeru, komunikovat s přáteli pomocí MSN Messengeru, posílat maily prostřednictvím Outlooku a surfovat netem za přispění obligátního Internet Exploreru. Samotný interface mobilních telefonů na bázi SmartPhone by měl být do značné míry podobný standardnímu vzhledu WindowsXP, bude tedy kopírovat vzhled některých stávajících „počítačů do kapsy“ (například Compaqáckého iPaqa). Na rozdíl od nich však SmartPhone zaujme ještě jednou vlastností – je neuvěřitelně malý a přesto disponuje nejen nejnovějšími funkcemi, ale také skutečně trpasličí velikostí. Doufejme tedy, aby microsoftí mobilní dítka nejenže spatřila světlo světa co nejdřív, ale aby pracovití lidičkové v Microsoftu zase neudělali nějakou chybku a SmartPhony pak nepadaly jako Windowsy – nahrát Service Pack do milionů mobilu totiž určitě není žádná sranda.
nForce – čipy pro motherboardy od nVidie
Ačkoli přibližně před rokem prakticky nebylo chvíle, kdy by internetová veřejnost nebyla kolosální nVidií neustále masírována novými a novými marketingovými hype, dnes jako by nastalo ono známé „ticho po pěšině“. Krátce před uvedením GeForce4 tak jako by bez povšimnutí na trh vstoupila i nová čipová sada nVidie nazvaná nForce. Ta by mimo jiné měla svému původci zajistit stabilní (a pokud možno také jednu z čelných) pozici v oblasti prodeje a produkce motherboardů. Je osazena onboard zvukovou (tradiční AC 97) a grafickou kartou (GeForce2 MX) a ani svými dalšími parametry (3xDDR DIMM slot, max. 1,5GB, 6xPCI slot, 1xAGP) nijak nevybočuje z šedého průměrů. Potěší snad jen přítomnost rozšiřujícího AGP slotu, jehož absencí by byla znatelně omezena možnost upgradu takové (v dnešní době už zastarávající) sestavy. Na nezvykle rudé základní desce najdete také 10/100 síťovou kartu a řadu jiných víceméně standardních konektorů a slotů. Zajímavé je, že designové provedení north bridge a south bridge je v případě nForce prý až podezřele podobné tomu z microsoftí konzole Xbox. Ať tak či onak, nVidia zřejmě nForce nepokládá za jednu ze svých významnějších chloub, čemuž odpovídá také nepříměřeně přemrštěná cena, za níž je dosud možné získat například motherboard MSI K7N 420 Pro.
Nostromo N30 – myšítko na život a na smrt!

Čím dál víc vstříc vychází různí výrobci herních i neherních ovladačů fanouškům akčních a strategických her, v nichž úspěch hráče často závisí na rychlosti odezvy myšítka či klávesnice než čistě jen na jeho schopnostech. Díky tomu se nám měsíc co měsíc rodí zajímavá dílka nejroztodivnějších grafických tvarů, která mají mnohdy k původnímu myšítku tak daleko jako Microsoft k prodeji zeleniny (i když, kdo ví :-). Nostromo N30 je jednou z těch, které se nejprve tváří jako standardní průměrné myšoidy, ale v kritickou chvíli předvedou nějakou speciální a často i nevídanou featurku. V jejím případě je to konkrétně tlačítko na palec pravé ruky (leváci mají tentokrát smůlu), jehož stisknutím lze aktivovat funkci pro zrychlení střelby v akční hře, projíždění dokumentu a podobné srandičky. Disponuje také implementací tzv. TouchSense technologie, která do vaší ruky vysílá jisté impulzy a zpětně tak komunikuje i pomocí hmatu. Vysokou mírou citlivosti se prý může pochlubit i střední scrollovací kolečko myši – její cena (40 dolarů) by však spíše odpovídala střednímu kvalitativnímu umístění.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
The Bureau: XCOM Declassified je na Humble Bundle dočasně zdarma

The Bureau: XCOM Declassified je na Hu…

Máte zájem o opomíjenou hru The Bureau: XCOM Declassified? Máte možnost, je dočasně zdarma!

2.  12.  2017 | | 2 N/A