HW novinky: Monitor ve stylu Porsche

Pokud jste si doteď mysleli, že prvotřídní design je pro výrobce monitorů španělskou vesnicí, LCD monitor 171P od Samsungu vás jistě přesvědčí o pravém opaku. Pro fajnšmekry z řad overclockerů tu máme zasouvací šuplík s nadmíru „chytrými“ teplotními čidly a pro Palmaře zase skládací klávesnici.

Porsche na pracovním stole?!

Ano, je to tak. Společnost Samsung totiž právě uvádí na trh nový výstřelek současné módy – 17 palcový LCD displej pyšnící se designem od renomovaného designérského studia F.A. Porsche. V elegantním matně stříbrném kousku se tak mísí účelnost a elegance v jednom dokonalém celku (a také patřičně drahém, samozřejmě). Ovládací prvky, resp. tlačítka, která u mnohých monitorů vyčnívala do závratných výšin, aby tak přímo vyzývala k ulomení či poničení, tentokrát úplně chybí a jsou nahrazeny nevelkým černým pruhem s několika LED diodami, který lze kontrolovat pouhým dotykem. Za přepečlivým designem nezaostávají ani ostatní atributy siemensáckého monitoru 171P. Například jeho maximální rozlišení stoupá až k velice slušným 1280x1024 pixelům a rozteč bodů činí toliko 0,264 mm. Přesto ale hlavním důvodem pro jeho koupi bude především nápis F-A-Porsche na jeho zadní straně (pro ty, kdo teď tak trochu tápou, připomínám, že F.A. Porsche bylo prof. Ferdinandem Porsche založeno v roce 1972, přitom on sám ale už v roce 1963 pro stuttgartskou automobilku navrhl podobu Porsche 911).

Fuf, v tom procesoru je ale horko!

Patříte-li mezi časté přetaktovávače a pokušitele osudu přehřívaného CPU a přetěžovaného motherboardu, zřejmě byste teď měli zbystřet. Společnost Thermaltake uvádí (zatím bohužel pouze v USA) na trh sadu Hardcano II sloužící k měření teploty na různých površích široké palety komponent vašeho počítače. Tato poměrně rozměrná záležitost, na jejímž neporušeném balení se nachází podobizna jakéhosi dětského japonského zjevu, není až tak určena zkušeným profíkům jako spíš amatérským overclockerům. Šedivě-bílou škatuli stačí jen nacpat do volného 5 a čtvrtkového slotu, umístit koncová miniaturní čidla na místečka, jejichž teplotu posléze chcete vyčíst na malých číselných displejích (umístěných vně slotu na přední stěně) a už se jen kochat, jak váš procesor/disk či cokoli jiného dostává zabrat. Výhodou tohoto řešení je také to, že od každého čidla vedou dva velmi titěrné vodiče, které lze s trochou štěstí proplést piny na obvodu procesoru (viz obrázek). Teplotu vnitřností vašeho počítače tak můžete mít neustále pod kontrolou (případně se koukat, jak se procesor před usmažením efektně přehřívá :-).

Klávesnice do kapsy

Logitech nedávno všem rýpalům a zarytým PCčkářům naservíroval další pádný důvod, proč je výhodné si pořídit malý a skladný Palm. Vyvinul totiž skládací, textilem potaženou klávesnici, kterou lze snadno smotat a bez obtíží kamkoli přenášet. Tmavá podložka, z níž jen velmi nepatrně vystupují veškeré ovládací klávesy, sice běžné klávesnici nemůže ani zdaleka konkurovat, nicméně na psaní kratších a nenáročných textů je rozhodně dobrou volbou. Má ale také své stinné stránky – například fakt, že při zasouvání (a vysouvání) Palmu do (z) přiloženého stojánku je nutné použít hrubé síly.

Ve zkratce…

Český Telecom udržuje na území Prahy potrubní poštu, která v hlavním městě byla zavedena před více jak 100 lety. Přípojku na jednu z pěti paprskovitě se rozbíhajících tras tohoto technického unikátu si můžete nechat zřídit také, stačí si jen připravit 4 tisíce na měsíční paušál a 3,20 na každou odeslanou zásilku (zdroj: Lupa.cz)

Pokud vlastníte víc počítačů a chcete je jednoduše připojit k jedné sadě klávesnice a myši a jedinému monitoru, můžete mezi nimi buďto neustále ručně přepínat (což je v té změti kabelů jistě přinejmenším nepohodlné) nebo si pořídit přepínač Master View od společnosti Veriplus. Jednoduše tak můžete z jednoho místa ovládat až čtyři počítače. Cena tohoto zázraku se pohybuje okolo 5 tisíc korun (zdroj: Světhardware.cz)

Webový prohlížeč Opera slaví úspěchy. Nokia vzdala vývoj vlastního prohlížeče pro svůj komunikátor 9210i a raději převzala léty prověřenou Operu. Co takhle zkusit Internet Explorer – Sony je s ním zatím vcelku spokojená. (zdroj: Světhardware.cz)

Společnost Sony před několika dny nejprve zažalovala společnost Apex Digital za prodej nelicencovaných DVD přehrávačů a s úměvem na rtech už se hrnula před soud, leč Apex krátce na to ucukl a raději se uvolil Sony dlužnou částku splatit. Pro společnost zaujímající 20% severoamerického trhu s přehrávači DVD nosičů by jistě případný zdlouhavý soud nebyl zrovna nejlepší vizitkou (zdroj: Cdr.cz)

Diskuze (1) Další článek: Demoverze Age of Wonders II

Témata článku: , , , , , ,