HW novinky: Monitor ve stylu Porsche

Pokud jste si doteď mysleli, že prvotřídní design je pro výrobce monitorů španělskou vesnicí, LCD monitor 171P od Samsungu vás jistě přesvědčí o pravém opaku. Pro fajnšmekry z řad overclockerů tu máme zasouvací šuplík s nadmíru „chytrými“ teplotními čidly a pro Palmaře zase skládací klávesnici.
HW novinky: Monitor ve stylu Porsche

Porsche na pracovním stole?!

Ano, je to tak. Společnost Samsung totiž právě uvádí na trh nový výstřelek současné módy – 17 palcový LCD displej pyšnící se designem od renomovaného designérského studia F.A. Porsche. V elegantním matně stříbrném kousku se tak mísí účelnost a elegance v jednom dokonalém celku (a také patřičně drahém, samozřejmě). Ovládací prvky, resp. tlačítka, která u mnohých monitorů vyčnívala do závratných výšin, aby tak přímo vyzývala k ulomení či poničení, tentokrát úplně chybí a jsou nahrazeny nevelkým černým pruhem s několika LED diodami, který lze kontrolovat pouhým dotykem. Za přepečlivým designem nezaostávají ani ostatní atributy siemensáckého monitoru 171P. Například jeho maximální rozlišení stoupá až k velice slušným 1280x1024 pixelům a rozteč bodů činí toliko 0,264 mm. Přesto ale hlavním důvodem pro jeho koupi bude především nápis F-A-Porsche na jeho zadní straně (pro ty, kdo teď tak trochu tápou, připomínám, že F.A. Porsche bylo prof. Ferdinandem Porsche založeno v roce 1972, přitom on sám ale už v roce 1963 pro stuttgartskou automobilku navrhl podobu Porsche 911).

Fuf, v tom procesoru je ale horko!

Patříte-li mezi časté přetaktovávače a pokušitele osudu přehřívaného CPU a přetěžovaného motherboardu, zřejmě byste teď měli zbystřet. Společnost Thermaltake uvádí (zatím bohužel pouze v USA) na trh sadu Hardcano II sloužící k měření teploty na různých površích široké palety komponent vašeho počítače. Tato poměrně rozměrná záležitost, na jejímž neporušeném balení se nachází podobizna jakéhosi dětského japonského zjevu, není až tak určena zkušeným profíkům jako spíš amatérským overclockerům. Šedivě-bílou škatuli stačí jen nacpat do volného 5 a čtvrtkového slotu, umístit koncová miniaturní čidla na místečka, jejichž teplotu posléze chcete vyčíst na malých číselných displejích (umístěných vně slotu na přední stěně) a už se jen kochat, jak váš procesor/disk či cokoli jiného dostává zabrat. Výhodou tohoto řešení je také to, že od každého čidla vedou dva velmi titěrné vodiče, které lze s trochou štěstí proplést piny na obvodu procesoru (viz obrázek). Teplotu vnitřností vašeho počítače tak můžete mít neustále pod kontrolou (případně se koukat, jak se procesor před usmažením efektně přehřívá :-).

Klávesnice do kapsy

Logitech nedávno všem rýpalům a zarytým PCčkářům naservíroval další pádný důvod, proč je výhodné si pořídit malý a skladný Palm. Vyvinul totiž skládací, textilem potaženou klávesnici, kterou lze snadno smotat a bez obtíží kamkoli přenášet. Tmavá podložka, z níž jen velmi nepatrně vystupují veškeré ovládací klávesy, sice běžné klávesnici nemůže ani zdaleka konkurovat, nicméně na psaní kratších a nenáročných textů je rozhodně dobrou volbou. Má ale také své stinné stránky – například fakt, že při zasouvání (a vysouvání) Palmu do (z) přiloženého stojánku je nutné použít hrubé síly.

Ve zkratce…

Český Telecom udržuje na území Prahy potrubní poštu, která v hlavním městě byla zavedena před více jak 100 lety. Přípojku na jednu z pěti paprskovitě se rozbíhajících tras tohoto technického unikátu si můžete nechat zřídit také, stačí si jen připravit 4 tisíce na měsíční paušál a 3,20 na každou odeslanou zásilku (zdroj: Lupa.cz)

Pokud vlastníte víc počítačů a chcete je jednoduše připojit k jedné sadě klávesnice a myši a jedinému monitoru, můžete mezi nimi buďto neustále ručně přepínat (což je v té změti kabelů jistě přinejmenším nepohodlné) nebo si pořídit přepínač Master View od společnosti Veriplus. Jednoduše tak můžete z jednoho místa ovládat až čtyři počítače. Cena tohoto zázraku se pohybuje okolo 5 tisíc korun (zdroj: Světhardware.cz)

Webový prohlížeč Opera slaví úspěchy. Nokia vzdala vývoj vlastního prohlížeče pro svůj komunikátor 9210i a raději převzala léty prověřenou Operu. Co takhle zkusit Internet Explorer – Sony je s ním zatím vcelku spokojená. (zdroj: Světhardware.cz)

Společnost Sony před několika dny nejprve zažalovala společnost Apex Digital za prodej nelicencovaných DVD přehrávačů a s úměvem na rtech už se hrnula před soud, leč Apex krátce na to ucukl a raději se uvolil Sony dlužnou částku splatit. Pro společnost zaujímající 20% severoamerického trhu s přehrávači DVD nosičů by jistě případný zdlouhavý soud nebyl zrovna nejlepší vizitkou (zdroj: Cdr.cz)


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |42 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

včera | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
Největší herní obchod historie. Take-Two kupuje tvůrce FarmVille za 12,7 miliardy dolarů

Největší herní obchod historie. Take-Two kupuje tv…

Jednou se možná dočkáme mobilní free-to-play verze Mafie

10.  1.  2022 | |3 N/A
Lukáš Václavík
MafiaTake Two