HW novinky: Myška do kapsy

Novinky ohledně připravovaných a právě uváděných procesorů opět vévodí aktuálním hw novinkám. Mimoto se ovšem dozvíte o malinké USB myšce, kuriozních zákonech majících za úkol bránit „zabíjení hudby“ a několika statistických údajích o grafických čipech od samotné nVidie.
HW novinky: Myška do kapsy

AMD – s Kladivem na Intel!

Společnost AMD, druhý nejvýznamnější hráč na poli výroby a produkce procesorů pro stolní počítače, informovalo veřejnost o nové řadě svých procesorů, tentokrát 64-bitových Hammerech. Jedna z jejích odnoží, ClawHammer, bude určena právě pro desktopové stanice. První Hammer, který se v nejbližší době objeví na trhu, by měl být oštemplován ratingem 3400+ při frekvenci pod 2GHz, což zní velice zajímavě (resp. zní to, jako by AMD šilo nějakou další marketingovou boudu). Neméně zajímavá je ostatně i informace, že Hammer podává oproti Athlonu XP o stejném taktování asi o 15% lepší výkon a to nepočítáme další navýšení, které ve prospěch Hammeru přibude v 64-bitových aplikacích. Boj s Intelem na trhu, jehož vyústění se dopředu jen těžko odhaduje, bude přesto jistě velmi napínavou záležitostí – už proto, že AMD se poslední dobou snaží seč může.

Minimyš

Optická myška do kapsy? Ano, Optical USB Mini Mouse.

Když bych se vás zeptal, jaký atribut vašeho myšítka je pro vás nejdůležitější, pravděpodobně odpovíte, že kvalitní ergonomie, dobrá ovladatelnost či zajímavý design. Většinu z těchto vlastností ale musíte při koupi většinou nadupaného, leč malinkého notebooku oželet. Teď už ovšem ani v takovém případě nemusíte věšet hlavu a spokojovat se s omezenými možnostmi nekvalitního mouse padu. Na trh byla totiž uvedena speciální malinká myška, která disponuje stejnými přednostmi jako její rozměrnější kolegyně a přitom se dá šupnout do kapsy, aniž byste s sebou museli táhnout nějakého deseticentimetrového velikána.

Minimyš

Protáhlá mini mouse ve tvaru rybky se prodává ve čtyřech barevných verzích (červená, černá, stříbrná a modrá) za cenu v přepočtu přibližně 700 Kč (TheCardcooler.com). Krom standardních dvou tlačítek disponuje také scrollovacím třetím, které ovšem musíte podobně jako klobouček u joysticku naklánět dopředu/dozadu podle zvoleného směru (tzn. nefunguje jako tradiční kolečko). Její velkou výhodou je bezesporu její optické pojetí, které zaručuje, že stejně dobře zvládne zběsilé rejdění po podložce i ježdění po vrásčitém povrchu (to jen, kdyby vás s ní někdo chtěl přetáhnout přes obličej :-) a mrňavounké rozměry. Ty ovšem zase na stranu druhou mohou činit potíže lidem s většími prsty.

Kdopak nám to pořád zabíjí hudbu?

Iniciativám na zamezení kopírování komerční hudby (komerční ve smyslu neuvolněné pro volné šíření) jako by nebyl konec. V USA chtějí prosadit zákon, v němž se praví, že by jakékoli zařízení umožňující přehrávání takové hudby muselo být chráněno proti kopírování a následnému přehrávání ilegálně pořízených nahrávek. To v Kanadě chtějí rovnou speciální daní postihnout všechny datové nosiče, jichž by bylo potenciálně možné k přenosu či skladování takové hudby využít – paměťové karty, harddisky atd. Co k tomu dodat? Navrhuji zavřít krámy s Cdčky, veškeré nahrávky označit jako volně šiřitelné a přirazit daň na prázdná CD. Ideál, nemyslíte? :-))))

Ve zkratce...

Zatímco honoráře některých Hollywoodských herců se pohybují v částkách přesahujících 10 milionů dolarů, když podobný obnos získá manažer některé z významných telekomunikačních či jiných (silných) společností za svou celoroční práci, vyvolá to všeobecné pozdvižení. Společnost AT&T vyplatila svému CEO za výborně odvedenou práci 4 miliony dolarů plus bonusy, zato jeho kolega ze stáje Motoroly doslova „ostrouhal“. Nejen, že přišel o všechny plánované bonusy, ale ani jeho plat nedosáhl nakonec nijak závratné výše. Holt to mají těžké, ti manažeři.

nVidia oznámila, že v současnosti ovládá 70 % trhu s grafickými čipy pro desktopové stanice. V budoucnu se prý chce soustředit také na trh konzolový, který v posledním kvartálu loňského roku tvořil 10% jejího obratu (díky Xboxu). Díky strmému růstu prodeje konzolí (20 % v roce 2001) očekává také od Xboxu vyšší podíl na svém celkovém obratu.

Mezi aprílové žertíky, které si na čtenáře Internetových periodik pravidelně připravují jejich autoři a vydavatelé, patřily například exkluzivní fotografie nového Siemensu SL75, kterému k dokonalosti scházely snad jen hodiny s vodotryskem :). Zprávu o něm najdete i na Mobilmánii.

Intel oficiálně uvedl procesor pracující na frekvenci 2,4 GHz. Cena nejrychlejšího koně z jejich stáje byla přitom stanovena jen lehce pod 20 tis. Kč. Co my chudáčci, kterým doma tepe 750 MHz Duron, že?

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

včera | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

dnes |
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A