HW novinky: nové procesory

V novinkách tohoto týdne se dozvíte především o plánech Intelu a AMD, o nové základní desce od ASUSu s podporou DDR pamětí, dvou nových deskách od MSI, nové verzi kancelářského balíku Office od Microsoftu a nové betaverzi Detonátorů.
HW novinky: nové procesory
V novinkách tohoto týdne se dozvíte především o plánech Intelu a AMD, o nové základní desce od ASUSu s podporou DDR pamětí, dvou nových deskách od MSI, nové verzi kancelářského balíku Office od Microsoftu a nové betaverzi Detonátorů.

Athlon 1,33 GHz & Palomino 1533 GHz
Na našem trhu se v nejbližší době objeví nový a zřejmě i poslední procesor Athlon. Jeho frekvence, jak již název napovídá je 1,33 GHz. AMD se však na odchod Athlonu náležitě připravilo. Za jeho nástupce si vybralo s kódovým označením Palomino. Palomino se bude vyrábět pomocí 0,18 mikronové technologie a jeho L2 Cache bude neuvěřitelných 512 Kb. Výroba pro běžnou veřejnost se datuje na třetí čtvrtletí tohoto roku.

Link: http://www.amd.com.

Reakce Intelu
Intel na nový procesor od AMD reagoval ohlášením nového PIII s kódovým označením Tualatin. Tyto procesory by měly vyplnit pomyslnou cenovou díru mezi starými PIII a P4. Budou se vyrábět ve dvou verzích taktovaných na 1,13 a 1,26 GHz. Objevit by se měly někdy okolo letošních prázdnin.

Link: http://www.intel.com.

Nový motherboard od ASUSu
Nový motherboard od firmy ASUS určený pro procesory Athlon a Duron s podporou DDR pamětí, které jsou o poznání levnější než Intelovské RAMBUS se bude jmenovat ASUS A7V266. Chipset bude samozřejmě VIA KT266 a měl by podporovat i Athlony nad 1,3 GHz. Bude mít dvě paměťové banky pro DDR paměti o maximální velikosti 2 GB a tři SDRAM banky s maximální velikostí paměti 3 GB. Samozřejmě nebude chybět ani AGP slot, pět slotů PCI, jeden AMR, ATA/100 řadič a PROMISE ATA/100 RAID řadič. V některých verzích se může vyskytnout ještě integrovaná zvuková karta od C-media s podporou šesti reproduktorů.

Link: http://www.asus.com.tw.

Nové Office
Před nedávnem jsem v HW novinkách psal o připravovaném operačním systému Windows XP a kancelářském balíku Office XP od společnosti Microsoft. A vidíte to, do vydání první stabilnější betaverze Windows ještě uplyne spousta času a nové Office se již každou chvíli objeví na našem trhu. A co vlastně nová Office přinášejí? Především je to nový Word, Excel, Access, PowerPoint, Outlook a FrontPage. Jaké jsou však změny oproti Office 2000 zatím nikdo neví.

Link: http://www.microsoft.com.

Nové betaverze Detonátorů
Před nedávnem se objevily nové betaverze ovladačů zvaných Detonátory. Tvůrcem těchto ovladačů je firma nVidia. Poslední oficiální ovladače jsou 6.50. Na světlo světa se však dostaly i mnohé jiné. Sice ne tak výkonné, ale obsahují vždy něco nového. S železnou pravidelností se objevují nové verze z řady 6, 7, 10 a teď přátelé i 11. Pokud si nějaké z těchto ovladačů přejete vyzkoušet, není nic jednoduššího než vyzkoušet link umístěný pod tímto článkem.

Link: http://www.3dchipset.com/beta/nvidia/.

Nové VIA 4 IN 1
Pokud vlastníte Windows 2000, základní desku s chipsetem VIA KT133A a ještě pořád máte problémy s řadičem ATA/100 či jiným integrovaným řadičem na základní desce, jásejte. VIA konečně dokončila své nové ovladače tentokrát ve verzi 4.29. Ty kromě jiného mají ještě doladěn ovladač DMA. Ačkoliv jsou již ovladače hotové, ještě asi chvíli potrvá než se objeví link na oficiální stránce.

Link: http://www.viahardware.com.

Motherboardy od MSI
Chcete si koupit procesor Duron či Athlon? Chcete preciznost, stabilitu a kvalitu? Jsou pro vás motherboardy ASUS příliš drahé? Žádný problém. Existuje přece ještě jedna firma vyrábějící skvělé a stabilní motherboardy a ještě ke všemu za nižší cenu než ASUS. Před nedávnem byly vypuštěny do prodejní sítě dva nové kousky využívající chipset VIA KT133A. Jmenují se K7T TURBO a K7T TURBO-R. Obě základní desky mají šest PCI slotů, tři paměťové banky, 4 USB konektory, integrovanou zvukovou kartu, podporu procesorů až do 1,3 GHz a co je hlavní ATA/100 řadič. Jaké má ale význam písmenko R v názvu druhé desky. Je jím RAID řadič, integrovaný na desce, funkční v módech 0 a 1. RAID řadič dokáže jakoby proměnit dva rozdílné disky v disk jeden. Máte-li dva 30 GB disky, díky RAID řadiči budete mít jeden 60 GB. RAID však není jen radost a tak i tahle vychytávka má své mouchy. V případě že jeden z disků havaruje, ztrácíte všechna data i z disku druhého. To samé se může stát i v případě že se na jednom z disků objeví nějaké vadné sektory. Na závěr této novinky ještě doporučuji v případě zájmu koupit dva disky stejné značky i modelové sady. Disky jiných značek by si totiž nemusely „rozumět“.

Cena za TURBO verzi: cca 5800 Kč.

Cena za TURBO-R verzi: cca 6350 Kč.

Link: http://www.msi.com.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A