HW novinky: opět s rekordem, tentokráte Intel Xeon

Intel opět ukazuje světu svoji sílu a uvádí na trh nejvýkonnější procesor pro pracovní stanice, tentokráte pod názvem Intel Xeon 2 GHz. Naproti tomu uvedení čipu nForce společnosti nVidia se stále protahuje a vypadá to, že ještě nějaký ten pátek budeme muset čekat. Co naděláme, kdo si počká, ten se dočká.
HW novinky: opět s rekordem, tentokráte Intel Xeon
Intel opět ukazuje světu svoji sílu a uvádí na trh nejvýkonnější procesor pro pracovní stanice, tentokráte pod názvem Intel Xeon 2 GHz. Naproti tomu uvedení čipu nForce společnosti nVidia se stále protahuje a vypadá to, že ještě nějaký ten pátek budeme muset čekat. Co naděláme, kdo si počká, ten se dočká.

Intel Xeon 2 GHz

V minulém týdnu byl na tiskové konferenci společnosti Intel Corporation představen další produkt, který překonává hranice snů. Tentokráte byl širokému publiku představen procesor Intel Xeon pracující na frekvenci 2 GHz. Počítá se, že Intel Xeon postavený na mikroarchitektuře NetBurst bude nasazován na pracovištích, kde jsou velké požadavky na výkon stroje. Své uplatnění tak najde především u vysokovýkonných pracovních stanic. Celkově se očekává, že výkon naroste oproti předchozí verzi tohoto procesoru přibližně o 10 procent.

Ihned po ohlášení se jednotliví výrobci začali předhánět se slovy, že počítají s co nejbližší integrací tohoto procesoru do svých stanic a hodlají je co nejdříve nabídnout koncovým zákazníkům. Na své si tak přijdou jak příznivci Dellu, Fujitsu-Siemens, IBM, Nec, ale i Compaq a HP). Zajímavá je i zpráva firmy International Data Corporation, která udává, že 68 procent pracovních stanic dodaných zákazníkům za 2Q 2001 bylo postavených právě na produktech společnosti Intel.

Stejně jako ostatní procesory, i tento bude k dostání po tisícovkách kusů. Intel Xeon 2 GHz s 256 KB vyrovnávací paměti ATCL2 se tak bude prodávat za cenu přibližně 615 amerických dolarů.

Zdroj: www.svethardware.cz

nForce bude mít zpoždění!

Když nedávno společnost AMD představila širokému světu technologii HyperTransport, z mnoha stran se ozývaly hlasy, že bude ještě dlouho trvat, než se jakýkoliv produkt postavený na této technologii dostane do obchodů. V současné době se tyto hlasy zdají lživé, neboť se již velmi rychlé blíží doba, kdy bude uvedeno první zařízení s touto technologií. Konkrétně se jedná o čipset nForce.

Aby však věční kritici dostali alespoň nějakou naději na vyslyšení svého věčného naříkání a skomírání, vše nejspíše nepůjde tak hladce, jak by se na první pohled mohlo zdát. Na výstavě PC EXPO 2001 se sice některé základní desky s touto čipovou sadou objevily, ale rozhodně se nejedná o jejich konečné verze. V tomto případě šlo o revizi B1 neboli Crash 12. Jak sami výrobci uvádějí, z jejich strany problémy neplynou, oni jsou integraci plně nakloněni a nic jim v tom nebrání. Horší je to však ze strany dodavatele, který stále není schopen dodat konečnou verzi nForce. Největší problémy údajně činí zvukový čip v South Bridgi. Asus na toto zareagoval po svém a rozhodl se, že zde integruje svůj vlastní zvukový čip C-Media.

Zdroj: www.xbitlabs.com

Bojíte se o svá data? Zničte je!

Takto se totiž k problému se střežením nejrůznějších dat staví světoznámý výrobce mechanik Teac. Ze složitého problému se tak naráz stává jednoduchý, neboť jen stačí zničené CD pěkně uložit do sejfu a čekat, zda se najde někdo, kdo právě zničené CD zprovozní.

Ale teď popravdě, firma Teac představila produkt s jednoduchým názvem Crasher DC-201. Toto zařízení je schopné během dvaceti minut naprosto zničit disk CD a zaručit tak, že již nikdo nebude schopen data obnovit. Celý systém spočívá na vytvoření vodorovných škrábanců po celém povrchu média a tím pádem naprosté znehodnocení dat. Toto ničení údajně probíhá bez jakýchkoliv zvuků a tudíž nejste při potenciální práci rušeni :-).

No nevím, jednodušší a určitě i levnější je prostě CDčko zlomit a při správné síle se ono médium roztříští na tisíce a tisíce malých kousíčků, které se vám rozletí po pokoji tak rychle, že ani nestačíte říct nějaké sprosté slovo… však si to zkuste, nějaké nepotřebné CD určitě najdete.

Zdroj: www.zive.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A