HW novinky: podložka pro superpařany

Společnost VIA minulý týden představila veřejnosti svoje nové revoluční pojetí moderního kancelářského PC - bezhlučné, s minimálními nároky na příkon a cenou začínající lehce nad hranicí 2 tisíc korun. Exkluzivní, takřka nezničitelná podložka Gaming Mat se mu stane jistě vítaným efektním doplňkem.
HW novinky: podložka pro superpařany
Společnost VIA minulý týden představila veřejnosti svoje nové revoluční pojetí moderního kancelářského PC - bezhlučné, s minimálními nároky na příkon a cenou začínající lehce nad hranicí 2 tisíc korun. Exkluzivní, takřka nezničitelná podložka Gaming Mat se mu stane jistě vítaným efektním doplňkem.

Podložka pro superpařany

Když se kteréhokoli profesionálního hráče multiplayerových akčních her zeptáte, jaká část počítače má na jeho umístění v turnajovém klání největší vliv, pravděpodobně vám bez zaváhání odpoví, že pokud možno co nejkvalitnější, nejpřesnější a nejcitlivější myš. Žádný z nich už ale pravděpodobně jedním dechem nedodá, že značnou měrou záleží také na tom, po jakém povrchu se s oním profi myšítkem pohybujete. Staré textilní či umělohmotné podložky se velice rychle zašpiní a jízda po nich se pro myšku často stává osudnou (v případě, že není optická). Frekventovaným čištěním takové podložky navíc dochází k jejímu značnému opotřebení a po pár týdnech intenzivního používání se z ní stává nepotřebný cár na vyhození. Společnost Everglide proto v souvislosti s výrobou podložek Gaming Mat nedávno uvedla svou novou technologii, jíž chce dát jednou pro vždy sbohem nechvalně vzpomínanému každoměsíčnímu běhání do počítačového obchodu. Na potištěnou podložku připevnila 3mm vrstvu vinylu, na jejíž druhé straně se nacházejí malinké výstupky, které zachycenou nečistotu nasměrovávají "do nitra" povrchu podložky a účinně tak brání postupnému snižování účinnosti myši. Čas od času stačí jen popadnout hadřík a povrch podložky přetřít - k odpotřebení Gaming Matu přitom dochází jen skutečně nepatrně. Zbývá jen dodat, že Everglide Gaming Mat dodává v pěti graficky odlišných mutacích a to za cenu $9.95, což odpovídá přibližně 370 Kč.

Až k bodu mrazu...

Společnost Fanner Tech, která je producentem chladičů Speeze a mj. také držitelem ocenění ISO-9002, představila trojici svých nových výrobků nesoucích přídomek Rock - Big Rock, Super Rock a Copper Rock. Big Rock a Super Rock patří do kategorie 4200 otáčkových chladičů na bázi hliníku a jsou určeny jak pro procesory společnosti Intel (PIII Tualatin do 2,2 GHz), tak pro CPU od AMD (Durony do 1,2 GHz, Athlon XP do ratingu 1900+). Přestože jejich instalace není zrovna nejsnazší záležitostí (trocha zkušenosti v manipulaci se šroubovákem neuškodí), odvděčí se svému majiteli především takřka bezkonkurenčním chladícím výkonem. Obzvlášť dobrou volbou jsou pro všechny fanoušky přetaktovávání - lepších výsledků v této oblasti totiž dosahují jen chladiče Alpha či Swiftech. Copper Rock, poslední z trojice mrazivých mušketýrů, rotuje rychlostí 5000 otáček za minutu a narozdíl od svých bratříčků je vyráběn na bázi mědi a to ve viditelně menším provedení. Výkonnostně je na tom o něco hůř než Super Rock, ale na druhou stranu zase o chlup lépe než Big Rock. Jejich hlučnost je pak dle údajů poskytnutých výrobcem papírově stejná a to 31,8 dB, což (pro představu) zhruba odpovídá tichému rozhovoru.

Via představuje skutečný Eden

S opravdovou revolucí na poli základních desek přišla minulý týden společnost VIA, známý to producent čipových sad k motherboardům určeným pro procesory AMD. Podařilo se jí vměstnat kompletní motherboard osazený procesorem, grafickou a zvukovou kartou (včetně implementace TV a S-video výstupů!) či 10/100 mbitovou síťovkou a to díky použité 0.13mikronové technologii na rekordně malý prostor. Drobečkovi s názvem VIA Eden se tak otvírá svět netušených možností v oblasti přenosných zařízení, v němž se by díky víc než 400MHz procesoru, neuvěřitelně nízkým nárokům na napájení a cenách do 4 tisíc korun stal okamžitě nekorunovaným králem. Eden navíc ke svému provozu nepotřebuje žádné chlazení, čímžpádem je naprosto bezhlučný a přesto stejně výkonný, jako řada dnešních PC - umožňuje vypalování CD či přehrávání DVD a je vhodný například pro nepřetržitý provoz domácího serveru (proxy apod.). Uvidíme, zda se Eden uchytí i v našich končinách - kompletní kancelářské řešení na jeho bázi by se jistojistě díky bezkonkurenční ceně stalo vítaným doplňkem řady firemních kanceláří či úřadů státní správy.

Sympatický krátký reklamní filmeček k VIA Edenu si můžete ve formátu DivX stáhnout zde (10 MB).

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Playstation 4 je na konci svého životního cyklu, říká šéf konzolové divize

Playstation 4 je na konci svého životn…

Konzole PS4 už se pomalu blíží konci cesty a za rohem začíná vykukovat další generace.

22.  5.  2018 | | 17 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Wargaming pod palbou kritiky: podvodník jako kontributor World of Tanks?

Wargaming pod palbou kritiky: podvodní…

Českou a slovenskou komunitou světoznámého MMO World of Tanks otřásá skandál. Co se stalo?

včera | | 17 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si boty železné (recenze)

Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si bo…

Dohráli jste všechny tři díly videoherního Zaklínače a ságu i s povídkami znáte stránku po stránce? Pak je na čase vyzkoušet deskovou hru Zaklínač: Dobrodružná hra, která vás přenese do zaklínačského světa plného strig, graveinů, ghúlů a dalších starých známých.

22.  5.  2018 | | 8 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A