HW novinky: tentokráte o výstavách

Žijeme ve světě nejrůznějších změn a téměř ze dne na den jsme nuceni měnit svoje zvyky. Proto také u nás proběhne menší změna a dnes se tak místo pravidelné dávky hw novinek zobrazuje na tomto místě přehled zajímavých akcí, které se ve světě IT chystají, resp. již probíhají. Přeji příjemné počtení.
HW novinky: tentokráte o výstavách
Žijeme ve světě nejrůznějších změn a téměř ze dne na den jsme nuceni měnit svoje zvyky. Proto také u nás proběhne menší změna a dnes se tak místo pravidelné dávky hw novinek zobrazuje na tomto místě přehled zajímavých akcí, které se ve světě IT chystají, resp. již probíhají. Přeji příjemné počtení.

Microsoft Road Show
Pokud byste chvíli bádali nad tím, co se skrývá pod oním anglickým názvem v titulku tohoto odstavce, nejspíše by vám při hledání neunikla oficiální internetová stránka firmy Microsoft, na které se píše: "První veřejná prezentace Windows XP a Office XP pro podnikatele." Již tato věta vše vysvětluje a není tedy nutné jakkoliv podrobněji se rozepisovat o tom, co je cílem této výstavy (samozřejmě že jde o to, aby co nejpůsobivější a nejgrandióznější formou bylo návštěvníkům této přednášky vnuceno, že Windows XP a Office XP jsou těmi jedinými produkty, které jim doposud chyběly k dokonalému štěstí :-).

Microsoft Road Show je ve své podstatě cyklus přednášek, které probíhají v nejrůznějších městech a sídlech České republiky. V rámci jednoduchých prezentací, které se vtipně a bez jakýchkoliv prodlev doplňují, vám bude jednoduše vysvětleno, proč využít právě představované produkty - Windows XP, Office XP.

Přes všechny klady a zápory, které přednášky pro stovky přísedících přinášejí, musím tuto prezentaci označit spíše za méně povedenou. Vzhledem k tomu, že jsem předpokládal, že se přednášek zúčastní především správci sítí středních a větších firem, kteří jsou ve svém oboru sběhlí, ani pár hodin po jejím skončení (prezentace jsem se včera zúčastnil) nedokážu přesněji říci, co jsem se zde dozvěděl. Jistě, pro mnohé podnikatele mohly být přednášené informace zajímavé, ale vysvětlovat polopaticky známé postupy (kupříkladu posílání dokumentů poštou nebo účel Excelu a nástrojů pro tvorbu prezentací) mi přijde opravdu zbytečné. Naopak jsem spíše očekával, stejně jako několik kolegů kolem mě, že nám bude poněkud podrobněji představen samotný princip a základy Windows XP. Sám Bill Gates na úvodním proslovu prohlásil, že uvedení Windows XP, spolu s Office XP, představuje pro Microsoft dvě ze tří největších změn, kterými produkty firmy prošly. Musím však přiznat, že moje požadavky jsou nejspíše poněkud nestandardní a že pro mnohé z návštěvníků přednáška účel splnila. I já jsem si svoji "zajímavou část" našel a představování produktů MS SharePoint Services a MS Visio mě zaujalo.

Podrobnější informace o MS Road Show.

PC Tech - Praha 2001
Pražské výstavnictví prochází v současné době poměrně velkou rekonstrukcí a z několika kusých informací je zřejmé, že Praha se chystá převzít Brnu Invex. Tedy ne doslova, ale pouze se pokusí jedné z největších výstav roku konkurovat a rozjet svůj vlastní podnik, který bude zaměřen na prezentaci informačních technologií a produktů. Sám si ale myslím, že podobných pokusů už zde bylo několik a i tento je nejspíše odkázán k záhynu.

Výstava PC TECH se koná 18.-19. září 2001 od 10.00 do 19.00 hodin (18. září od 10.00 do 15.00 je vstup omezen pouze pro IT managery, správce sítě a vedoucí pracovníky) v nově zrekonstruovaných prostorách Národního domu na Smíchově (náměstí 14. října 16, Praha 5). Bližší informace naleznete na www.pctech.cz, kde prvních 5000 zákazníků po registraci získá vstupenku zdarma.

PC Tech středa 19. 9. 2001
(grafika, digitální technika, autorský zákon, software a Internet)
  • 11,00-11,50 Autorský zákon a softwarový audit (L. Rambousková, právní servis MIRONET)
  • 12,00-12,50 Internet, bezpečnost dat a právo (S. Polčák, právní servis)
  • 13,00-13,50 Počítačové sítě a PC budoucnosti (L. Tošovský INTEL corp.)
  • 14,00-14,50 Výhody digitální fotografie (J. Březina,Grafika Publishing)
  • 15,00-15,50 Jak vybírat digitální fotoaparát (O. Neff, Grafika Publishing)
  • 16,00-16,50 Možnosti digitálního videa (J. Březina,Grafika Publishing )
  • 17,00-17,50 Možnosti užití 3D grafiky na Internetu (J. Frýda, grafické studio MIRONET)
  • 18,00-18,50 Linux a open source software (Jaroslav Reindl).

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A