HW novinky: tentokráte o výstavách

Žijeme ve světě nejrůznějších změn a téměř ze dne na den jsme nuceni měnit svoje zvyky. Proto také u nás proběhne menší změna a dnes se tak místo pravidelné dávky hw novinek zobrazuje na tomto místě přehled zajímavých akcí, které se ve světě IT chystají, resp. již probíhají. Přeji příjemné počtení.
HW novinky: tentokráte o výstavách
Žijeme ve světě nejrůznějších změn a téměř ze dne na den jsme nuceni měnit svoje zvyky. Proto také u nás proběhne menší změna a dnes se tak místo pravidelné dávky hw novinek zobrazuje na tomto místě přehled zajímavých akcí, které se ve světě IT chystají, resp. již probíhají. Přeji příjemné počtení.

Microsoft Road Show
Pokud byste chvíli bádali nad tím, co se skrývá pod oním anglickým názvem v titulku tohoto odstavce, nejspíše by vám při hledání neunikla oficiální internetová stránka firmy Microsoft, na které se píše: "První veřejná prezentace Windows XP a Office XP pro podnikatele." Již tato věta vše vysvětluje a není tedy nutné jakkoliv podrobněji se rozepisovat o tom, co je cílem této výstavy (samozřejmě že jde o to, aby co nejpůsobivější a nejgrandióznější formou bylo návštěvníkům této přednášky vnuceno, že Windows XP a Office XP jsou těmi jedinými produkty, které jim doposud chyběly k dokonalému štěstí :-).

Microsoft Road Show je ve své podstatě cyklus přednášek, které probíhají v nejrůznějších městech a sídlech České republiky. V rámci jednoduchých prezentací, které se vtipně a bez jakýchkoliv prodlev doplňují, vám bude jednoduše vysvětleno, proč využít právě představované produkty - Windows XP, Office XP.

Přes všechny klady a zápory, které přednášky pro stovky přísedících přinášejí, musím tuto prezentaci označit spíše za méně povedenou. Vzhledem k tomu, že jsem předpokládal, že se přednášek zúčastní především správci sítí středních a větších firem, kteří jsou ve svém oboru sběhlí, ani pár hodin po jejím skončení (prezentace jsem se včera zúčastnil) nedokážu přesněji říci, co jsem se zde dozvěděl. Jistě, pro mnohé podnikatele mohly být přednášené informace zajímavé, ale vysvětlovat polopaticky známé postupy (kupříkladu posílání dokumentů poštou nebo účel Excelu a nástrojů pro tvorbu prezentací) mi přijde opravdu zbytečné. Naopak jsem spíše očekával, stejně jako několik kolegů kolem mě, že nám bude poněkud podrobněji představen samotný princip a základy Windows XP. Sám Bill Gates na úvodním proslovu prohlásil, že uvedení Windows XP, spolu s Office XP, představuje pro Microsoft dvě ze tří největších změn, kterými produkty firmy prošly. Musím však přiznat, že moje požadavky jsou nejspíše poněkud nestandardní a že pro mnohé z návštěvníků přednáška účel splnila. I já jsem si svoji "zajímavou část" našel a představování produktů MS SharePoint Services a MS Visio mě zaujalo.

Podrobnější informace o MS Road Show.

PC Tech - Praha 2001
Pražské výstavnictví prochází v současné době poměrně velkou rekonstrukcí a z několika kusých informací je zřejmé, že Praha se chystá převzít Brnu Invex. Tedy ne doslova, ale pouze se pokusí jedné z největších výstav roku konkurovat a rozjet svůj vlastní podnik, který bude zaměřen na prezentaci informačních technologií a produktů. Sám si ale myslím, že podobných pokusů už zde bylo několik a i tento je nejspíše odkázán k záhynu.

Výstava PC TECH se koná 18.-19. září 2001 od 10.00 do 19.00 hodin (18. září od 10.00 do 15.00 je vstup omezen pouze pro IT managery, správce sítě a vedoucí pracovníky) v nově zrekonstruovaných prostorách Národního domu na Smíchově (náměstí 14. října 16, Praha 5). Bližší informace naleznete na www.pctech.cz, kde prvních 5000 zákazníků po registraci získá vstupenku zdarma.

PC Tech středa 19. 9. 2001
(grafika, digitální technika, autorský zákon, software a Internet)
  • 11,00-11,50 Autorský zákon a softwarový audit (L. Rambousková, právní servis MIRONET)
  • 12,00-12,50 Internet, bezpečnost dat a právo (S. Polčák, právní servis)
  • 13,00-13,50 Počítačové sítě a PC budoucnosti (L. Tošovský INTEL corp.)
  • 14,00-14,50 Výhody digitální fotografie (J. Březina,Grafika Publishing)
  • 15,00-15,50 Jak vybírat digitální fotoaparát (O. Neff, Grafika Publishing)
  • 16,00-16,50 Možnosti digitálního videa (J. Březina,Grafika Publishing )
  • 17,00-17,50 Možnosti užití 3D grafiky na Internetu (J. Frýda, grafické studio MIRONET)
  • 18,00-18,50 Linux a open source software (Jaroslav Reindl).

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |