HW novinky uplynulého týdne

Konzole Sony Playstation 2 prodávaná ve Velké Británii je daleko poruchovější než její bratříček, který je k dostání v USA – proč? Jaké harddisky jsou momentálně nejvíc „in“? O kolik poklesly ceny GeForce 2 karet? AOpen představuje jednu z nových základních desek a potěšující zpráva na závěr – Intel chystá velké zlevňování.
HW novinky uplynulého týdne
PS2 má problémy
Podle organizace na ochranu spotřebitelů je ve Velké Británii pouze každá pátá konzole PS2 v pořádku. Zbylých 80% má problémy s přehráváním her, DVD, nebo se vůbec nespustí. To je poměrně velký rozdíl oproti USA, kde je počet reklamací takřka o 60% menší. Tak nevím jestli firma Sony udělala krok vpřed s uspěchaným vydáním PS2. Sice byl termín posunut údajně kvůli doladění, ale to se jaksi moc nepovedlo ani když počítám reklamace v USA. Jen doufám že se k nám nebudou dovážet konzole z Británie, která je podstatně blíž.

Pokles cen karet GeForce 2
Konečně se začaly zlevňovat grafické karty s chipem GeForce 2. Ačkoliv verze GTS se zlevňování nijak výrazně nedotklo, například značková verze grafické karty GeForce 2 MX klesla asi o 800 Kč a lze ji tedy sehnat přibližně za 4200 Kč což je asi jen o 700 Kč více než za TNT 2 ULTRA. Největší pokles však zažila GeForce 2 ULTRA. Ze svých neuvěřitelných 20 000 Kč klesla skoro na 15 000 Kč!! Sleva bohužel postihla pouze větší prodejce s výpočetní technikou. Některé menší obchody ji dokonce odmítly prodávat a sehnat se u nich dá pouze na objednávku.

Nejvhodnější HDD
Kupujete si nový počítač nebo vám jen přestal stačit starý, malý a pomalý pevný disk? Pak vám vřele mohu doporučit HDD firmy IBM. Za svou cenu má skvělé parametry. Jeho velikost je 45 GB což by na nějakou dobu mělo vystačit i ostřílenému hráči, rychlost je 7200 otáček za minutu a podporuje protokol ATA/100. Díky těmto specifikacím je to jeden z nejrychlejších EIDE disků na našem trhu. Teď si asi všichni říkáte, kolik že to tak může stát? Odpovědí zní: přibližně 8300 Kč. Že je to hodně? Nevadí. Můžete si koupit jeho menšího, 30 GB brášku za 6600 Kč. Myslím, že tomu už odolá málokdo.

Motherboard AOpen AK73 PRO
Základní deska AOpen AK73... ta se jmenuje jako nějaký kulomet či coTento motherboard je určen pro procesory Athlon (Thunderbird) a Duron do frekvence 1300 MHz. Je postaven na velmi dobře známém chipsetu VIA APOLLO KT 133. Podporované multiplikátory jsou od 5,5 do 12,5. Má tři paměťové banky pro PC 100 a 133 paměti o maximální velikosti 512 MB na jednu banku, podporuje protokol ATA/100 jako již většina novějších motherboadrů a splňuje normu AC 97 2.1 pro zvukové karty. Obsahuje AGP PRO slot, který je na míru šitý GeForce 2 kartám, pět PCI slotů a jeden AMR pro modem. Jeho cena je cca 6400 Kč.

Intel zlevňuje nová Pentia i Celerony
Podle neoficiálních informací by ještě tento týden měla společnost Intel, vedoucí si v této době asi jako nebohá 3dfx před odkoupením, razantně zlevňovat. Chce tím samozřejmě podpořit prodej procesorů P4, kterým se zatím kvůli jejich vysoké ceně a nedostatku optimalizovaných aplikací příliš nedaří. Kdo by si také koupil počítač za 80.000 s rychlostí PIII 933 MHz? Slevy by se měly týkat procesorů P4 na frekvencích 1,4 a 1,5 GHz, Pentia III na frekvencích 900 a 1000 MHz a nakonec Celeronů 733 a 766. Ceny by měly klesnout přibližně o 25-35%. Tato zpráva je neoficiální a zástupce firmy Intel ji vyvrátil. Když se však podíváme na prodejnost Intelu a AMD, rázem je všechno zlevňování reálné.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A