HW novinky: Windows 2000 a VIA = opět problémy

V HW novinkách tohoto týdne se dozvíte o novém benchmarkovacím programu od MadOnion, o dalších problémech Windows 2000, které vás mohou postihnout pokud vlastníte desku s VIA chipsetem, o výkonu GeForce 3 a dvou nových deskách od MSI s podporou DDR pamětí.
HW novinky: Windows 2000 a VIA = opět problémy
V HW novinkách tohoto týdne se dozvíte o novém benchmarkovacím programu od MadOnion, o dalších problémech Windows 2000, které vás mohou postihnout pokud vlastníte desku s VIA chipsetem, o výkonu GeForce 3 a dvou nových deskách od MSI s podporou DDR pamětí.

Nový benchmark od Madonion
Firma MadOnion začala po vypuštění DirectX 8.0 pilně pracovat na benchmarkovacím programu 3D MARK 2001. Ten bude využívat novinek DirectX 8.0, ale bude ho možné provozovat i pod starší verzí DirectX. Nový 3D MARK bude používat engine MAX-FX od firmy Remedy Entertainment, tvůrců Maxe Paynea. Rozšířeno bude také spektrum benchmarků. Staré z verze 2000 (helicopter a adventure) zůstanou a přibudou nové. Ty jsou zatím tajné. Chlapíci z MadOnion zatím vypustili pouze šest screenshotů v rozlišení 1024X768 v 32 bitové hloubce se zapnutým FSAA.

Link: http://www.madonion.com

Windows 2000 a VIA = opět problémy
Nové problémy se objevily po instalaci 4 IN 1 balíku ve verzi 4.28 Final pod Windows 2000. Nespolupráci IDE řadiče má na vině chipset SouthBridge VIA 686B. VIA na opravě tohoto problému pilně pracuje. Tento problém lze vyřešit instalací Microsoft ATA/100 HotFixu.

Link na 4 IN 1 Pack: http://www.viatech.com/drivers/index.htm.

Link na patch: http://www.viahardware.com/download/q260233_w2k_sp2_x86_en.exe.zip.

Revize desek Asus A7V
Pokud si chcete koupit overlockerskou základní desku ASUS A7V, dávejte si pozor na její revizi. Na našem trhu se vyskytují revize 1.02, 1.03 a 1.04. Nejstarší revize se na našem trhu již skoro nevyskytuje, přesto si na ni dávejte pozor. Obsahuje některé HW chyby při zobrazování správné teploty procesoru a otáček chladiče. Problém řeší dokoupení speciálního detektoru. Revize 1.03 je již poměrně bezproblémová, pouze neumí změnu multiplikátoru procesoru přímo z biosu. Musíte ho tedy změnit pomocí DIPů umístěných přímo na desce. Nejnovější revize 1.04 dokáže již měnit multiplikátor procesoru přímo z biosu, ale pokud vlastníte zamčeného Durona, je vám to stejně k ničemu. Aby jste mohli zdárně Duron přetaktovat, musíte něčím vodivým spojit L1 můstky. Nejlépe elektrovodivou pastou či tuhou.

NV 20 na světě
26.2. nVidia konečně odhalí novou grafickou kartu s chipsetem NV20, tedy GeForce 3. Stane se tak v Kalifornii na akci Intel Developer Forum. Na tomto foru obdrží nejuznávanější časopisy a internetové magazíny předvýrobní verze karet, aby mohly světu sdělit své pocity. Karta bude obsahovat spoustu nových technologií, které se zatím tají. Její parametry jsou však již jisté.

GeForce 3
Frekvence jádra 200 MHz
Frenvence pamětí 460 MHz DDR
RAMDAC 350 MHz
Počet renderovacích potrubí 4
Počet textur na pixel 4
Výkon T&L více než 40 mil. trojúhelníků za sekundu
Podpora 128 MB paměti

Nové desky od MSI
MSI ve svých laboratořích kutí nové základní desky s chipem VIA KT266 (podpora pamětí DDR). Jejich parametry jsou již známy.

M7MG PRO (MS-6375) K7T266 (MS-6380)
Socket A Socket A
3 DDR DIMM 3 DDR DIMM
2 SDR DIMM 1 AGP PRO
1 AGP PRO 5 PCI
5 PCI 1 CNR
1 CNR USB 2.0 od NEC
6 USB (1.1) PROMISE ATA/100 Řadič
Creative CT 5880

Obě desky jsou něčím zajímavé. Já osobně bych si však nevybral ani jednu z nich. Doufám proto že MSI vymyslí nějaký kompromis. Totiž taková deska s 3 DDR DIMM, 2 SDR DIMM, 6x USB 2.0, Creative zvuková karta a řadič Promise ATA/100 by také nebyl k zahození.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A