HyperX Alloy Elite 2: špičkové cvakání, co nepotřebuje lampičku | Recenze

Vyšší třída herních klávesnice výrobce HyperX dostává novogenerační přírůstek, na který jsme si "posvítili". A i když to vůbec nepotřebuje.

Co baví

 • Stylový design
 • Kvalitní mechanické spínače
 • Mohutné RGB podsvícení
 • Multimediální klávesy

Co vadí

 • Chybí opěrka
9/10
Hodnocení

Klávesnice výrobce HyperX nikdy nevyčnívaly po stránce vzhledu. Mají bytelnou konstrukci, kvalitní spínače a fešné RGB podsvícení, ale nikdy jsem nenarazil na takovou, která by mě vizuálně něčím zaujala a odlišila se od konkurence tak, jak to umí třeba Steelseries se svou řadou Apex Pro či Razer s "lovcem". 

HyperX Alloy Origins Core: robustní hliník na hraní i psaní | Recenze

HyperX Alloy Origins Core: robustní hliník na hraní i psaní | Recenze

Tomu je však konec, jelikož nejnovější generace řady Alloy Elite je tu a už na první pohled uhranula nevšedním designem, který ve velké míře staví právě na podsvícení a jeho integraci do těla klávesnice. Ale vzhled není všechno, může i nejnovější model důstojně nosit přízvisko "elitní"? 

Stylovka jak se patří

První generace klávesnice Elite se dostala na trh před několika lety a minimálně z hlediska vzhledu určitě z řad nevybočovala. Klasický černý a zcela minimalistický design, jediný opravdu zajímavý prvek byla podsvícený proužek, který lemoval horní část klávesnice přes celou šířku. Elite 2 však hned z fleku působí mnohem, mnohem zajímavěji. 

HyperX_Alloy_Elite_2_English_US_1_top_down.jpgHyperX_Alloy_Elite_2_English_US_2_angled_left.jpgHyperX_Alloy_Elite_2_English_US_3_angled_right.jpg
Design je rozhodně jednou ze silnějších stránek této klávesnice.

Celkový design zůstal zachovaný. Stále tu máme velmi robustní a pevnou kovovou konstrukci, rozdělenou na dvě pomyslné části. Samotná klávesnice je rovná, v pravé části pouze poznamenaná signalizačními diodami. Od horní části je vizuálně oddělena opět dlouhou RGB lištou, která krásně doplňuje celkové podsvícení. Horní část pak patří dodatečným ovládacím prvkům. Vlevo najdete několik funkcí, jako regulaci jasu či rychlý přístup, vpravo pak ovládač multimediálního centra včetně populárního rolovacího tlačítko pro úpravu hlasitosti. Tato tlačítka jsou nyní stylově stříbrná a pěkně doplňují monotónní černé provedení klávesnice. 

20200623_160727.jpg
Opěrka chybí, klávesnice je ale velmi bytelná a pohodlná i bez ní.

Pravděpodobně nejzajímavější designovou novinkou je zpracování samotných kláves. RGB podsvícení totiž není jen ve spodní části, nýbrž i do dvou třetin samotných kláves, které jsou polo průhledné. Díky tomu je podsvícení mnohem razantnější a viditelnější a občas máte pocit, že pracuje na holografické klávesnici. Pokud si dobře pohrajete s nastavením podsvícení, opravdu se po dlouhé době jedná o jednu ze vzhledově nejhezčích klávesnic, co jsem měl možnost používat. 

Technické parametry

 • Rozhraní: průchozí port USB 2.0
 • Typ spínače: mechanické HyperX Red
 • Barva podsvícení: RGB
 • Rollover: N-key
 • Hmotnost: 1530 gramů
 • Speciální vybavení: multimediální klávesy, průhledný design
 • Cena: 4 290 Kč

Malým nedostatkem může být leda tak chybějící opěrka na zápěstí, která byla u minulé generace přímo součástí balení. To ale naštěstí není problém dokoupit zvlášť, cenově totiž není klávesnice bůhvíjak přehnaná.

Měkčí, ale stále precizní

Další novinkou je mechanické spínače vlastní výroby, které v nové generaci Alloy Elite nahradily původní Cherry MX Red a i zde je cítit pokrok správným směrem. Spínače jsou opravdu skvělé, precizní, mají příjemný odskok a velmi lehce se na nich píše i hraje. Ze začátku působí možná trošku měkce oproti tomu, jaké by měly mechanické spínače být, ale po chvíli vás tento pocit přejde. 

20200623_160732.jpg20200623_160742.jpg20200623_160804.jpg
Klávesy jsou unikátně podsvícené a navozují velmi futuristický dojem.

Důvodem je pravděpodobně trochu jiné zpracování kláves samotných, které jsou z poloviny průhledné a černá "čepička" v horní části je tak o něco měkčí, což je velmi příjemné na omak. Klávesy také nejsou ani bůhvíjak hlasité a nabízí lineární odezvu se silou stisku 45 gramů, což je pro mechanické klávesnice docela nezvyklé a tišší klik je doménou spíše hybridních membránových klávesnic. 

V případě, že si chcete klávesnici ještě více přizpůsobit svým požadavkům, k mání je dodávaný software Ngenuity, ve kterém lze nastavit nejen jednotlivé klávesy a jejich přiřazení na samostatné profily, ale především bohaté možnosti RGB podsvícení, které si můžete např. rozdělit na jednotlivé sekce a zóny klávesnice. Barvy se mohou přelévat ze strany na stranu, blikat či rovnoměrně svítit a díky vysoké průhlednosti kláves je hra barev opravdu parádní. Pravděpodobně jde o jednu z mála klávesnic, kde je RGB podsvícení opravdu účelné a tvoří zážitek z používání.

Verdikt

Co říci závěrem? Nová generace řady Elite je skvělou klávesnici, na které se jen velmi těžko hledají mouchy. Potěšil značný pokrok v oblasti vzhledu, spínače jsou stále velmi kvalitní a klávesnice je těžká, bytelná a vypadá hodnotně. Navíc je tu spousta možností přizpůsobení a bude vám její poblikávání na stole závidět každý kamarád. Pokud vám chybí opěrka, stačí si pořídit jednu přímo od HyperXu. Za ty peníze, no neberte to. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je tohle GTA 6? Ne, ale nová modifikace GTA 5 dokáže grafiku brutálně nakopnout

Je tohle GTA 6? Ne, ale nová modifikace GTA 5 doká…

Nebyl by to další měsíc bez další grafické modifikace do GTA 5. A tentokrát jde o pořádného cvalíka.

26.  7.  2020 | | 9 N/A
Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

23.  7.  2020 | | 13 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a balíček strategií

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

31.  7.  2020 |
Philips PUS7304: konzolové hraní s doprovodem světýlek | Recenze

Philips PUS7304: konzolové hraní s doprovodem svět…

Kvalitní televize je dnes pomalu stejně důležitá jako herní konzole samotná. A my jsme otestovali jednu z těch nejzajímavějších.

20.  7.  2020 | | 34 N/A
Jakou konzoli si koupit: příručka pro začátečníky

Jakou konzoli si koupit: příručka pro začátečníky

Doma poslední dobou trávíme víc času, než jsme zvyklí a je tedy důležité se nějak zabavit. Logicky se nabízí hry a konzole jsou na to celkem ideální. Jakou si ale vybrat?

22.  7.  2020 | | 21 N/A