HyperX Cloud Stinger Wireless: záchrana pro PS4 hráče | Recenze

Bezdrátová sluchátka od HyperX zvládají víceméně vše, co od bezdrátu můžete očekávat. Má to ale několik háčků.

Co baví

 • Kvalitní zvuk
 • Bezproblémové připojení
 • Příjemná cena

Co vadí

 • Absence 3.5mm jacku
 • Nulová customizace
 • Pouze PC a PS4
8/10
Hodnocení

Bezdrátová sluchátka jsou v dnešní době už takřka na denním pořádku. Máme na výběr spoustu druhů, vzhledů a bezdrátovou vlastnost nabízí už skoro i ty nejlevnější řady. Nepočítáme-li ale sluchátka nejvyšších řad za tisíce korun, většina výrobců má problém ukočírovat výbornou zvukovou kvalitu a dobrou konstrukci za přijatelný peníz. 

HyperX v létě letošního roku vyrukoval s aktualizovanou bezdrátovou verzí svých sluchátek Cloud Stinger a v případě, že potřebujete ke své konzoli Playstation 4 (a PC) parádní herní headset bez zbytečností a přítěží, máme pro vás dobrou zprávu. Vánoce jsou za rohem, tak proč vám nepřipomenout jedny z nejlepších konzolových sluchátek letošního roku?

Odlehčený bezdrát

Jakožto dlouholetý uživatel konzole Playstation 4 jsem dlouho hledal jednoduchý a praktický headset, který by seděl konzolovému způsobu hraní a zbytečně neobtěžoval balastem v podobě drátů a zdlouhavého nastavení. Rukama mi prošla celá řada kvalitních sluchátek, ale teprve s modelem Stinger Wireless jsem došel na pomyslnou hranici potřebného pohodlí. Přitom vizuálně rozhodně sluchátka žádnou soutěž krásy nevyhrají. 

hx-product-headset-cloud-stinger-wireless-6-zm-lg.jpghx-product-headset-cloud-stinger-wireless-2-zm-lg.jpghx-product-headset-cloud-stinger-wireless-3-zm-lg.jpg
Design je jednoduchý, ale především účelný

Na pohled je ihned vidět značkový HyperX design. Konstrukce z kvalitního matného plastu, robustní náušníky, lehce řezané hrany v některých místech. Stinger patří mezi výrobky, které neučarují blikajícími diodami či všudypřítomnou kůží, ale především svým minimalismem a jednoduchostí. Sluchátka jsou pevná a až překvapivě lehká, takže i během mnoho hodinových herních klání netíží hlavu. Potěší také, že moc netlačí na brýle, což jsem kvitoval s povděkem. Náhlavní most je vystlán příjemným měkkým materiálem a dá se regulovat díky kovové vysouvací konstrukci. 

 

Sluchátka jsou pevná a až překvapivě lehká, takže i během mnohohodinových herních klání netíží hlavu

 

Také ovládací prvky jsou velmi jednoduché. Na levé straně naleznete sklápěcí mikrofon, který se automaticky ztiší při jeho odklopení nahoru, což je příjemný detail. Také je tu port pro připojení nabíjecího USB kabelu a zapínací tlačítko. Vpravo pak nechybí regulace hlasitosti. Trochu mi chyběl oddělený regulátor zvuku mikrofonu a jeho vysouvací konstrukce (aby bylo možné mikrofon zcela schovat do náušníku), musíme ale přihlédnout k cenové kategorii sluchátek. Stinger je jednoduše headset pro hráče, kteří se nechtějí zabývat zbytečnými funkcemi.

Překvapivě mohutný

Sluchátka jsou bezdrátová a připojíte je pouze ke konzoli PS4 a PC prostřednictvím USB adaptéru. Ten by rozhodně mohl být o něco menší, v každém případě bych uvítal i něco na jeho nošení, jelikož je velmi jednoduché jej při přenášení ztratit či někam zašandročit. Na druhou stranu poskytuje pokrytí cca kolem 6 metrů od místa zapojení, což je více než dostatečné na víceméně jakýkoliv pokoj, ve kterém je konzole. 

78303946_2831616743584484_485677946963492864_n.jpg
Mikrofon bohužel není odnímatelný, ale při hraní vůbec nepřekáží

Výdrž sluchátek se oficiálně udává kolem 17 hodin na jedno nabití (které trvá cca dvě a půl hodiny do 100% stavu). Zatímco úplné vybití jsem nezaznamenával, přibližně po    8-hodinovém zátahu s Death Stranding mi stále zůstávalo lehce nad 50% zásoby energie, což by tedy odpovídalo. Jak jste jistě pochopili, zcela tu chybí 3.5mm Jack, takže sluchátka nepřipojíte k telefonu ani dalším zařízením. Stinger Wireless ale na to jednoduše neslouží, jsou to herní sluchátka a tomu také přizpůsobily své vlastnosti. 

Hardwarové specifikace

 • Provedení: Náhlavní
 • Konstrukce mikrofonu: Nastavitelný, redukce šumu
 • Typ připojení: USB-A, Bezdrátový
 • Citlivost: 102 dB/mW
 • Frekvence: 20 - 20000 Hz
 • Vybavení: USB adaptér 
 • Velikost měniče: 50 mm
 • Hmotnost: 315g
 • Cena: 2 399 Kč

Z hlediska kvality zvuku jsem byl velmi příjemně překvapen. Není to častý jev, kdy relativně levná bezdrátová sluchátka s cenovkou kolem dvou tisíc korun nabízí tak mohutný zvuk se sytými basy a čistými výškami. Při hraní si budete pomlaskávat a díky mikrofonu s redukcí okolního šumu to možná ani nebude moc slyšet. 

 

Můj skill se díky sluchátkám posunul na zcela novou úroveň a opravdu je cítit propastný rozdíl mezi klasickými peckami a podobným typem headsetu

 

Sluchátka jsem zkoušel jak při klasických střílečkách, tak především battle royale titulu Apex Legends, který si na kvalitním prostorovém zvuku a dobrém odhadu jeho zdroje prakticky zakládá. Můj skill se díky sluchátkám posunul na zcela novou úroveň a opravdu je cítit propastný rozdíl mezi klasickými peckami a podobným typem headsetu. Sklápěcí mikrofon je v tomto typu her taktéž k nezaplacení. 

78043773_1440136216146301_2376692600749948928_n.jpg78312527_1339016759592089_1580345538824372224_n.jpg78335882_1035287513480864_1830648227016212480_n.jpg
Bezdrátová sluchátka jsou při hraní na konzoli opravdu skvělým parťákem

Pokud bych měl hodnotit kvalitu hudby, Stinger Wireless se vůbec nemá za co stydět. Jistě, sluchátka se opravdu nemohou měřit se špičkovými headsety nad 6 tisíc korun, které se specializují na hudbu, pro obyčejný poslech ale bohatě vystačí. Zvláště na této cenové hladině mě překvapila kvalita zvuku a jak sluchátka zvládají víceméně všechno, co se vám zamane. V herní branži jde o solidní nadprůměr. 

Pro někoho by mohla být nedostatkem absence jakéhokoliv přizpůsobení. Nenajdete tu žádný software s ekvalizérem a křivkami, nastavitelné profily a další vychytávky. O tom ale tato sluchátka nejsou. Mnozí hráči totiž hledají sluchátka, která mohou jen zapnout, hodit na hlavu a ihned se bez zdržování pustit do hraní. A přesně to recenzovaný kousek umožňuje. 

Verdikt

Sluchátka Stinger Wireless mě opravdu překvapila. Jde přesně o ten výrobek, kde se společnosti podařilo uřezat zbytečnosti kvůli nízké ceně, ale přitom nepřijít o vše podstatné a důležité, co u kvalitních herních sluchátek hráči vyhledávají. Lehká konstrukce, parádní zvuk a maximálně jednoduchá manipulace bez zbytečností s příjemnou cenovkou. Pokud hledáte právě to, už jste našli. 

Diskuze (1) Další článek: Speaking Simulator je hra, ve které budete bojovat s vlastním jazykem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,