HyperX Pulsefire Dart: bez drátů v přímém smyslu | Recenze

Do redakce nám dorazila první herní myš, u které se nemusíte starat o dráty. Vůbec.

Co baví

 • Skvělá ergonomie
 • Dobrá výdrž baterie
 • Podpora Qi nabíjení
 • Kvalitní konstrukce

Co vadí

 • Minimum funkcí
 • Qi stanice není v základu
8/10
Hodnocení

Bezdrátové nabíjení se začíná stále více integrovat do našich životů a je to otázka pár let, kdy se pravděpodobně nebudeme muset kabelů ani dotknout. Všemožné nabíjecí plošky, kam hodíte telefon, zažily v posledních letech velký boom a tento trend se začíná rozšiřovat i na další příslušenství a zařízení. Hned několik výrobců už nám nabídlo bezdrátové nabíjení myší, většinou jsou ale limitovány proprietárními nabíjecími stojany a plochami. HyperX se nám ale rozhodl konečně dát volnou ruku se svou herní myší Pulsefire Dart.

Konečně bez drátů

Trochu netradičně nezačneme vzhledem, ale hned zkraje tím nejzajímavějším prvkem, kterým dokáže Dart nalákat. Jak jste jistě už pochopili, jde o bezdrátové nabíjení skrze technologii Qi. Díky tomu nepotřebujete k jejímu dobíjení žádné specifické příslušenství a můžete využít téměř jakoukoliv Qi stanici na trhu. To odstraňuje dřívější omezení a dává vám volnou ruku v rozhodování, co vlastně doma chcete mít. Už máte nabíjecí plošku pro telefon? Skvělé, hoďte na to i Dart. HyperX samozřejmě nabízí společně s myší i vlastní nabíjecí stanici, o té však až později. 

hx-product-mouse-pulsefire-dart-1-zm-lg.jpghx-product-mouse-pulsefire-dart-4-zm-lg.jpghx-product-mouse-pulsefire-dart-3-zm-lg.jpg
Pulsefire Dart žádnou soutěž krásy nevyhraje, její design je spíše praktický

Myška vám na jedno nabití vydrží cca 50 hodin, což je samo o sobě velmi úctyhodné číslo. Při vypnutém RGB podsvícení dokonce ještě déle. Vzhledem ke způsobu dobíjení se však může stát, že vám šťáva nedojde vlastně nikdy. Pokud máte na pracovním stole u počítače Qi plošku či stanici, při odchodu na ni stačí myš položit a o nabíjení nemusíte přemýšlet vůbec. Musím říct, že mi tento způsob vlezl pod kůži a člověk tím opravdu zleniví. Žádné kabely, šmátrání po zásuvce či zabírání portů na notebooku. Prostě hodíte myš vedle a je to. 

 

Pokud máte na pracovním stole u počítače Qi plošku či stanici, při odchodu na ni stačí myš položit a o nabíjení nemusíte přemýšlet vůbec

 

Když už mluvíme o bezdrátovém nabíjení, přihodíme také zmínku o dobíjecí stanici ChargePlay Base, kterou jsme dostali do redakce spolu s myší. Nejedná se o podložku, ale vyloženě o stanici s dvoustrannou nabíjení plochou. Na jednu tedy položíte myš, na druhou telefon nebo třeba sluchátka. Stanice je velmi malá a nezabere skoro žádné místo, ani na ní nechybí stylová dioda pro signalizaci nabíjení a USB-C port pro připojení k počítači, což dnes už začíná být standardem, který vítáme. Stanice rozhodně není levná a vzhledem k využití Qi technologie lze na trhu najít mnohem levnější alternativy, pokud nechcete zbytečně utrácet. 

75534905_1377153432463357_685671067582201856_n.jpg
Stanice se vedle počítače či notebooku pěkně vyjímá, je malá a lehká

Samotnou myš připojíte k počítači prostřednictvím USB adaptéru s frekvencí 2.4 GHz, díky čemuž je připojení stabilní a nikdy jsem nezažil žádné blbnutí signálu ani latenci. Bluetooth bohužel chybí, máte však možnost myš připojit i skrze dodávaný USB-C kabel, který ji rovnou i nabije (v případě, že máte doma Qi plošku tato potřeba odpadá). V balení dokonce naleznete USB "prodlužovačku" pro případ, že je USB port vašeho počítače o něco dál, což je příjemný bonus. 

Jednoduché ale neklouzavé

Pojďme se ale konečně podívat na myš samotnou. Dart patří mezi minimalistické stylaře, protože nenabízí žádné designové výstřelky, řezané hrany ani přehnané barvičky. Myš je vyrobena z matného plastu, který je velmi příjemný na dotek, a konstrukce je precizní. Má také o něco vyšší hřbet, takže na ni dlaň velmi pohodlně leží  a ačkoliv je o něco větší než poslední kousky, které jsme zkoušeli, s hmotností 112g jde o velmi příjemný kompromis mezi lehkostí a robustností. 

74235605_596344801111990_3318662371387375616_n.jpg73214056_444899152828777_7287656789380694016_n.jpg73152471_574988186578513_2135897247869566976_n.jpg
Myš má minimum tlačítek, ale také skvělou protiskluzovou plochu z obou stran

Velká chvála směřuje k protiskluzovému syntetickému materiálu, který obklopuje obě strany myši. Ten je velmi příjemný na dotek a drží za všech okolností jako přibitý. I při akčnějších chvílích ve hrách se mi myš nikdy nepohnula v ruce ani o milimetr víc, než bych chtěl. Příjemným bonusem je pak fakt, že tyto plochy jinak velmi obyčejný a nevýrazný design myši trochu ozvláštňují. 

Hardwarové specifikace

 • Rozhraní: USB-C, Bezdrátové
 • Nabíjení: USB-C, Bezdrátové Qi
 • Délka kabelu: 1,8 metru
 • Snímač pohybu: Optický
 • Hmotnost: 112 gramů
 • Senzory: PixArt PMW3389
 • Maximální citlivost snímače: 16 000 DPI
 • Počet programovatelných tlačítek: 4
 • Cena: 2890 Kč

ChargePlay Base stanice

 • Počet zařízení pro nabití: 2
 • Výkon: 15W
 • Rozhraní: USB-C
 • Délka kabelu: 1,8 metru
 • Hmotnost: 135 gramů
 • Cena: 1699 Kč

Na těle také nenaleznete moc tlačítek. Kromě dvou základních a kolečka tu najdete už jen tlačítko pro změnu citlivosti a dvě postranní. To jde ruku v ruce i s přidávaným softwarem NGenuity, skrze který můžete upravovat různá nastavení citlivosti, RGB podsvícení a vlastní zkratky pro tlačítka. Myš si může uložit do paměti jen jeden profil, ale vzhledem k minimu tlačítek tento fakt nevidím jako problém. Dart jednoduše není myš pro náruživé hráče, kteří si na myši hází všechny myslitelné zkratky. Ve své podstatě je velmi jednoduchá. 

V útrobách myši tluče srdce v podobě senzoru PixArt PMW3389, který ji řadí mezi špičku ve svém oboru s maximální citlivostí 16 000 DPI. I navzdory bezdrátovému připojení je pohyb precizní a hbitý, za celou dobu jsem nenarazil na zpomalení ani jiné lagy v důsledku problému s připojením. A to je pro bezdrátovou myš pravděpodobně jeden z nejdůležitějších faktorů. 

Verdikt

Pulsefire Dart je kvalitní jednoduchou bezdrátovou myší s minimalistickým designem, kvalitním senzorem a především bezdrátovým Qi nabíjením, což je největší lákadlo výrobku. Pokud je to něco, po čem zrovna neprahnete, za stejnou cenu můžete na trhu najít i mnohem více prémiové myši se spoustou různých funkcí, které Dart postrádá. HyperX má ale rozhodně palec nahoru za krok vstříc Qi technologii, kterou bychom rádi viděli u dalších výrobců. 

Diskuze (1) Další článek: Hry vydavatele EA zamíří zpátky na Steam, vlaštovkou je Star Wars Jedi

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě

Aktuality

3. prosince | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách