Icy Tower – až na vrchol

Je opravdu málo her, o kterých lze říci, že nehrát je by byl opravdu hřích. Toto tvrzení platí všude, v oblasti freeware her to dle mého názoru platí dvojnásob. Proto jsem velmi rád, že vám můžeme jednu z takových her představit. Její princip je velmi jednoduchý a pochopí jej každý, i přesto však zůstává velmi hratelná a návyková.
Icy Tower – až na vrchol
Je opravdu málo her, o kterých lze říci, že nehrát je by byl opravdu hřích. Toto tvrzení platí všude, v oblasti freeware her to dle mého názoru platí dvojnásob. Proto jsem velmi rád, že vám můžeme jednu z takových her představit. Její princip je velmi jednoduchý a pochopí jej každý, i přesto však zůstává velmi hratelná a návyková.

O této hře jsem věděl již dlouho, ale i přesto jsem kolem ní chodil a nijak ji nevěnoval pozornost. Ona totiž byla taková nenápadná, co do velikosti poměrně malá a také screenshoty ze hry na první pohled nevypadaly dvakrát nějak přitažlivě. Ale jak říká jedno staré přísloví: pod svícnem bývá vždy ta největší tma. To platí i o této dnešní plné hře s názvem Icy Tower, protože jsem si hru nakonec znenadání stáhl a z onoho příslovečného malého ošklivého káčátka se vylíhla opravdu pěkná labuť.

Icy TowerIcy Tower

O co ve hře jde. Ve hře ovládáte postavičku s názvem Harold the Homeboy, což je v podstatě takový malý skejťák – volné kalhoty, tričko, na hlavě módní modrý kulich, prostě jedním slovem pohodář. Ten jednoho dnes uviděl vysokou věž a protože je pro každou legraci, řekl si, že by nebylo vůbec špatné, kdyby se na ni pokusil vylézt. Jak si usmyslil, tak udělal, či spíše vy to budete muset udělat za něj. A to už se dostáváme k samotné podstatě hry. Vaším úkolem je pomocí šipek navigovat tohoto klučinu tak, aby mohl skákat po jednotlivých „schodech“ výše a výše, až na samotný vrchol věže. Žádný problém, co, říkáte si? Ale pozor, pokud si myslíte, že je to tak jednoduché, mýlíte se. Vy se totiž v průběhu vaší cesty vzhůru nesmíte ani jedinkrát pochybit, spadnou či zaváhat, protože jakmile začnete skákat, vše se dá do pohybu – „podlaha“, tedy to, co je pod vámi se začne nebezpečně přibližovat k vaší postavě u vy tomu musíte uniknout, což není, jak po chvíli poznáte, vůbec jednoduché.

Za počet zdolaných „schodů“ získáváte body, obecně se dá říci, že co „schod“, to deset bodů, ale není tomu tak vždy, protože občas když učiníte nějaký pěkný skok, hra vás odmění vyšším počtem bodů. Postupně se naučíte dělat různá skákací komba, která vám hlavně ve vyšších patrech hodně pomůžou v tu dobu, když nebudete mít mnoho čase čas na vás bude tlačit.

Icy TowerIcy Tower

Zpracování je účelné, grafika je pěkná, sice ji není mnoho, ale myslím, že zde by to bylo spíše na škodu. Ale to v průběhu hraní ani nepostřehnete, protože Icy Tower není jednou z těch mála her, které si po stažení zahrajete a ihned potom smažete. Ona má totiž v sobě něco, co vás u ní drží, něco, co vás nutí překonávat sama sebe a získávat tak větší počet bodů, je to jedna z návykových her, kdy si pozdě v noci říkáte, že si zahrajete ještě jednou a jdete spát, ale z toho jednou je pak najednou hodinka! Prostě a stručně řečeno hra, na kterou budete opravdu dlouho v dobrém vzpomínat a budete se při ní dlouho bavit a jestli ještě váháte, zda si ji stáhnout, učiňte tak, protože takovéto hry tu nemíváme každý den.

Download (1,8 MB) zde.

Homepage: http://www.freelunchdesign.com/links.shtml

Tento článek je připraven ve spolupráci se serverem Freehry.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Playstation 4 je na konci svého životního cyklu, říká šéf konzolové divize

Playstation 4 je na konci svého životn…

Konzole PS4 už se pomalu blíží konci cesty a za rohem začíná vykukovat další generace.

22.  5.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A