Illusion Softworks, Pterodon a první český projekt pro next-gen konzole

vytisknout velikost písma
Illusion Softworks, Pterodon a první český projekt pro next-gen konzole

Illusion Softworks, největší tuzemská společnost vyvíjející hry. Společnost zodpovědná za tituly jako Mafia, Hidden and Dangerous 1 a 2, Vietcong 1 a 2 či Chameleon.

Pterodon. Nejstarší dosud existující české studion vyvíjející hry. Společnost založená v roce 1998, která již od počátku spolupracovala s Illusion Softworks, je zodpovědná za tituly Hesperian Wars, Flying Heroes, Vetcong 1 a 2 - či jejich před-titul, legendární adventuru Tajemství Oslího Ostrova.

 

Kvůli enormním nákladům na vývoj next-gen technologií a nárokům na počet lidí v týmu se obě společnosti nyní rozhodly spojit, takže všichni zaměstnanci Pterodonu přešli pod Illusion Softworks a stali se součástí brněnského studia IS, které již nějakou dobu pracuje na vývoji nové akční FPS, určené pro pro next-gen konzole i PC. Jedná se o první český titul oznámený pro next-gen konzole, což rozhodně stojí za pozornost.

Doupě komentuje: Bude jistě zajímavé sledovat, jak si Češi poradí o obrovskými možnostmi, které tyto konzole nabízejí, s jejich obrovským výkonem - a hlavně jak se postaví k možnostem superrealistické grafiky, kdy to, co jsme do dneška znali jen z renderovaných animací, bude možné použít i pro ingame grafiku. Rozhodně se ale máme na co se těšit.

Zdroj: IllusionSoftworks, Pterodon

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |