Illusion Softworks, Pterodon a první český projekt pro next-gen konzole

Illusion Softworks, největší tuzemská společnost vyvíjející hry. Společnost zodpovědná za tituly jako Mafia, Hidden and Dangerous 1 a 2, Vietcong 1 a 2 či Chameleon.

Pterodon. Nejstarší dosud existující české studion vyvíjející hry. Společnost založená v roce 1998, která již od počátku spolupracovala s Illusion Softworks, je zodpovědná za tituly Hesperian Wars, Flying Heroes, Vetcong 1 a 2 - či jejich před-titul, legendární adventuru Tajemství Oslího Ostrova.

 

Kvůli enormním nákladům na vývoj next-gen technologií a nárokům na počet lidí v týmu se obě společnosti nyní rozhodly spojit, takže všichni zaměstnanci Pterodonu přešli pod Illusion Softworks a stali se součástí brněnského studia IS, které již nějakou dobu pracuje na vývoji nové akční FPS, určené pro pro next-gen konzole i PC. Jedná se o první český titul oznámený pro next-gen konzole, což rozhodně stojí za pozornost.

Doupě komentuje: Bude jistě zajímavé sledovat, jak si Češi poradí o obrovskými možnostmi, které tyto konzole nabízejí, s jejich obrovským výkonem - a hlavně jak se postaví k možnostem superrealistické grafiky, kdy to, co jsme do dneška znali jen z renderovaných animací, bude možné použít i pro ingame grafiku. Rozhodně se ale máme na co se těšit.

Zdroj: IllusionSoftworks, Pterodon


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A