I'm going in - zachraňte lidstvo před zkázou

Duben 1986 otřásl prakticky celým světem a ukázal, že atomová energie není úplně ideálním energetickým zdrojem. Již před Černobylem se staly nehody v atomových elektrárnách, ale exploze, která se v bývalém SSSR udála, byla významná především rozsahem katastrofy a nedbalostí úředníků. Zasaženo bylo velké procento plochy Země a zvýšená radiace byla naměřena na všech kontinentech. Ani po 14 letech nezůstává tragédie zapomenuta.
I'm going in - zachraňte lidstvo před zkázou
Duben 1986 otřásl prakticky celým světem a ukázal, že atomová energie není úplně ideálním energetickým zdrojem. Již před Černobylem se staly nehody v atomových elektrárnách, ale exploze, která se v bývalém SSSR udála, byla významná především rozsahem katastrofy a nedbalostí úředníků. Zasaženo bylo velké procento plochy Země a zvýšená radiace byla naměřena na všech kontinentech. Ani po 14 letech nezůstává tragédie zapomenuta.

I´going inI´m going in

Těmi, kdo oživují smutnou vzpomínku, jsou vývojáři firmy Innerloop. Nebudeme se vracet zpět do 80. let, ale popojdeme do blízké budoucnosti. Styčný důstojník KGB se rozhodne, že už ho nebaví spolupracovat s mafií na úrovni několika "prodaných" metráků zlata a diamantů a vymyslí plán, po jehož realizaci mu přibude na kontě 100.000.000 $. Zajistí si slušnou řádku pomocníků z řad zkorumpovaných členů KGB a mafie, vyhlídne si jednu opuštěnou jadernou hlavici a předloží ruské vládě jednoduché poselství: "100 milionů, nebo se připravte na druhý Černobyl!". Rusové, jakožto insolventní stát, okamžitě požádají Brity a Američany o přátelskou pomoc. Krizový štáb se rozhodne, že místo peněz pošle bývalého důstojníka SAS Davea Llewelyn Jonese. Dave již několik let pracuje na volné noze jako vojenský poradce, ale okamžitě přijme úkol zachránit Svět a samozřejmě sebe také.

I´going inI´m going in

Příběh zní jako bezduchý akční snímek s Michaelem Dudikoffem v hlavní roli, leč autoři tvrdí, že je plný zvratů a nečekaných odhalení. IGI se má podobat stylem hraní simulaci Rainbow Six, ale tentokrát půjdete vybušit hordu nepřátel pouze vy sami. IGI je vydáván za reálnou akci a já doufám, že tomu tak zůstane, protože hra má jednu zvláštnost, která jí dovoluje ucházet se směle o místo na slunci. Jistě si vzpomínáte na skvělé Delta Force a jistě také nezapomenete na krvavé hardwarové nároky. Měl jsem DF2 rád, ale než abych si ničil oči 5 snímky za sekundu, raději jsem je pustil k vodě (deletu). Obzvláště mě zaujaly bojové akce v rozsáhlém kopcovitém terénu a tím i možnost taktického myšlení. Vždy jsem si chtěl vyzkoušet život snipera v pravé nefalšované akci a DF mi to nabízely. Nyní nám to nabídne i IGI a to při menších počítačových nárocích.

I´going inI´m going in

Hlavním plusem IGI je jeho engine. Pochází ze stařičkého Joint Strike Fighteru a byl jedním z prvních enginů využívajících 3D akcelerátorů. Byl unikátní tím, že při zachování neuvěřitelně nízkých hardwarových požadavků předváděl okouzlující grafiku. Docílil toho omezením pozemních objektů a dobrým odladěním. Výsledný obraz na monitoru vypadal skutečně úžasně a s letounem jste se mohli prohánět nad kopcovitou krajinou. Innerloop engine upravil, ale schopnost zobrazit členitý terén zachoval a ještě více rozvinul kvalitu zobrazení budov a vegetace. Pokud se programátoři nebudou u svých počítačů flákat, tak se dočkáme relativně rychlého enginu (nemůžeme předpokládat, že by byly zachovány směšné původní požadavky). Podle okolních obrázků sami dobře vidíte, že grafika nevypadá rozhodně nejhůř.

I´going inI´m going in

Po zasněžených pláních, rozpálené poušti a liduprázdných horských oblastech se budete pohybovat s dvanácti rozličnými zbraněmi používanými speciálními jednotkami. Kromě výzbroje vám bude k dispozici i navigační systém a speciální laptop spojený s ústředím družicí. Nebudete nuceni pohybovat se pouze po vlastní ose, ale naopak se povozíte v obrněném transportéru, jeepu, kabině lanovky, tanku, helikoptéře a dokonce i ve vlaku. Většinou budete moci v dopravním prostředku používat i zbraně. Když se vám bude zdát, že nepřátel je až příliš, zavoláte jednoduše na základnu a požadáte o letecký útok. Pak se už jen urychleně schováte do zákrytu, abyste nepřišli k úrazu a po očku budete sledovat své letouny, jak odhazují podlouhlé lesknoucí se předměty. Samozřejmě, že vzdušnou podporu si nebudete moci zavolat, kdy se vám zachce, proto se pro váš zaměřovač najde cílů víc než dost. Když už mluvíme o střílení, je nutno poznamenat, že i zde projevili vývojáři snahu o inovaci. Kulky se budou odrážet od kovu a některé povrchy budou prostřelitelné.

I´going inI´m going in

I'm going in vypadá podle dosavadních informací docela nadějně, ale na první verdikt si musíme počkat do doby, než bude zveřejněna první betaverze. Zatím je k dispozici pouze video a screenshoty, ty však neukazují hratelnost hry. Konečný závěr budeme moci učinit snad už na podzim letošního roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

dnes |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

včera |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |