Impact Disaster – pozor, blíží se katastrofa

Je to zvláštní, ale freewarové hry jsou většinou o katastrofách a o nebezpečích, která nám hrozí. Málokdy se dočkáme hry, která by byla o něčem milém, budovatelském. Pravda, budovatelskou éru máme již za sebou, ale nějaká hra by se občas objevit mohla, co říkáte? No nic, pojďme se podívat blíže na dnešní titul.
Impact Disaster – pozor, blíží se katastrofa
Impact Disaster je hrou, kterou asi všichni znáte – vaše raketa se objeví na obrazovce plné pohybujících se meteoritů a vaším úkolem je, rozstřílet je všechny na padrť, čímž úspěšně ukončíte level. Neúspěšný konec nastane tehdy, jestliže nebude dostatečně hbití a meteoritů se dotknete tolikrát, že to váš štít nevydrží a vaše raketa se rozprskne jako vejce na pánci (ještě trochu víc). V tomhle tedy Impact Disaster nepřináší nic evolučního a pokud něco takového čekáte, tak si vyberte nějakou jinou hru z našeho archivu. Máme jich tam víc než dost.

Revoluční je hra patrně pouze pro příznivce těchto her – těm, oproti jiným hrám tohoto druhu, nabídne několik menších invencí, které ji dělají z části jinou.

Impact DisasterImpact Disaster

Za prvé – hra má příběh. Sice to není žádná heart attack story při které by vám naskákaly křečové žíly a slabší povahy prolily litry slz, ale příběh tu je. Hra začíná okamžikem, kdy dva vědci na observatoři zjistí, že se k naší planetě blíží velké množství asteroidů a nám pozemšťanům tak hrozí, že budeme doslova vypráskáni z naší rodné planety do širého vesmíru. To se jim samozřejmě nelíbí a tak z prvotního nápadu „pojď, poslední chvilky strávíme ve sklepě“ sejde a zavolají na pomoc armádu. Ta blížící se katastrofě vyšle vstříc raketu s nejlepším mužem, jaký je k dispozici – vámi.

Za druhé – Když střílíte, odkláníte kameny z jejich směru. Velká inovace a já za ni autorům tleskám – vaše šance na přežití se tak rapidně zvýší.

Za třetí – k dispozici máte několikero zbraní.

Závěr: Hra je poměrně dobře hratelná a pokud tento žánr neznáte nebo ho naopak milujete, tak si hru určitě stáhněte.

Download (5,72 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A