Indiana Jones III: The Last Crusade

Návod.
Autor: Ing. Miroslav Moucha

Začínáš v tělocvičně. Nejprve jdi do zadních dveří (šatna), tam se převlékneš do trenek a můžeš si dát tréninkový box se sparring partnerem v ringu. Doporučuji boxovat tak dlouho, dokud se nenaučíš vyhrávat, bude se ti to později hodit. Boxuje se pomocí číslicové klávesnice. Vyzkoušej si to! Pak se znovu v šatně převlékni, jdi ven dveřmi vlevo a na chodbě si promluv s Marcusem (chlápek v šedém obleku). Pak jdi do malé chodbičky a vstup do dveří vlevo - učebna. Je tu binec jako...no, jako ve třídě o přestávce. Ač se to zdá nemožné, musíš s nimi promluvit, a jejich zástupci - Mary - uložit, aby napsala seznam jejich jmen. Pak tě pustí doleva do tvé kanceláře (nebo kabinetu?). Ze stolku vlevo sbírej papíry tak dlouho, až se prohrabeš k balíčku. Otevři ho (open) a máš deník grálu (grail diary). Protože se ti nechce znovu přes třídu, odejdi raději oknem, které si napřed otevřeš (open).

Nyní (po mezihře) jdi do Henryho domu (Henry je tvůj otec). Vpravo nad inventářem máš volbu TRAVEL. Tu odklikni a vol "TO HENRY'S HOUSE". Jdi až úplně doprava do ložnice. Seber obrázek na zdi vlevo od okna a jdi zpět do obýváku. Seber kytku ze stolku vedle dveří na ulici a potom ubrus. Přejdi k nakloněné polici vpravo a strč do ní (push). Police spadne a na její zadní straně najdeš přilepenou věc, kterou si vezmi. Jdi zpět do své kanceláře (oknem) a najdi nádobku s modrou tekutinou. Tu použiješ na nalezenou věc a máš klíček. Vrať se do Henryho domu, otevři klíčkem skříňku vedle dveří (která byla původně maskovaná ubrusem a kytkou) a uvnitř najdeš starou knihu. Jdi ven na ulici a přes volbu TRAVEL odcestuj do Itálie.

Po malé mezihře se octneš v knihovně. Procházej police s knihami, které jsou blíž k tobě (ke spodnímu okraji obrazovky) V každém oddílu police jsou knihy s jinou tematikou. S jakou, to ti řekne Indy, když na police s knihami klikneš volbou look. Musíš postupně najít tři knihy. Za prvé Mein Kampf - to je šikmo položená kniha v oddílu děl vládců a diktátorů. Za druhé Manuál pro ovládání letadla (biplane instruction book) - černá se zelenými pruhy v řadě s podobnými knihami v polici s encyklopediemi. A konečně - knihu o katakombách. Je to jedna ze dvou, nebo tří žlutých knih v oddílu map a knih o starém Římě (Maps of ancient Rome). Nyní najdi místo mezi policemi, kde je na stojanech natažen červený provaz a vezmi ho. Seber také prostřední stojan. Nyní otevři deník grálu a dobře si prohlédni namalované okno. Musíš najít v knihovně přesně stejné okno, jako je v deníku. prohlédni si tabulky na sloupech na obou stranách okna. Ze dvou řad čísel bys měl uhodnout, pod kterou dlaždicí se skrývá vchod do podzemí. Jestli ne, nic se neděje, sejfni si hru a prostě postupně zkoušej jednu dlaždici po druhé, jedna z nich to určitě bude. Použij na dlaždici stojan, a skoč do otvoru. Octneš se v podzemní místnosti, ze které vedou tři chodby.

Podzemní labyrint není příliš složitý, ale přesto ti může pomoci plánek v knize o katakombách. Jdi první chodbou vlevo. Až dojdeš do místnosti, kde je kostlivec s hákem místo ruky, prohlédni si ho a seber mu hák. Jdi dál a drž se povšechně směrem na východ. Projdeš místností s rohem na zdi, místností s poklopem v podlaze a dojdeš do místnosti, zatopené vodou. Jdi zpět do chodby a dej se na sever a na východ a dojdeš do místnosti s trubkami a s poklopem u stropu. Vylez k němu, otevři ho a vylez ven. Jdi doleva a na stolku najdeš láhev od vína. Po krátkém rozhovoru jí seber a vrať se do podzemí. Jdi do místnosti s vodou a naber vodu do láhve. Pak najdi místnost s rohem na zdi, použij na něj láhev s vodou a strč do něj (použij volbu pick up nebo push). Propadneš se o patro níž. Jdi směrem na východ a dojdeš do místnosti se zátkou ve stropě, kolem které prosakuje voda. Jdi dál na východ do malé kobky a přečti si (volbou look) nápisy na zdi !!! Pak se vrať do předchozí místnosti. Použij hák na zátku ve stropě. a na hák potom bič. Jdi ven na jih a na západ a dojdeš hned do místnosti se žebříkem. Vylez nahoru a jdi na východ do místnosti s vodou, která ovšem už odtekla dírou v podlaze. To jsou věci, co ? Projdi místností na východ a na sever a jsi v místnosti se strojem. Oprav ho červeným provazem a potom otoč ovládacím kolem (wheel) vpravo. Pokračuj na východ, sever a znovu na východ, až přijdeš do místnosti se třemi sochami. Podívej se do deníku grálu a potom tiskni sochy (volbou push) tak dlouho až získáš vyobrazenou konfiguraci. Dveře se otevřou a můžeš jít dál. Jdi do dveří, ignoruj všechny odbočky a jdi stále na západ, přes most, projdi místností s kostmi a dojdeš do místnosti s šesti hrajícími lebkami. Podívej se znovu do deníku grálu a najdeš melodii, kterou musíš na lebky zahrát, aby se otevřely dveře. Projdi dveřmi, drž se stále na východ a na jih, a po delší době dojdeš až do hrobky. Otevři rakev uprostřed, podívej se do ní a potom jdi doprava k mříži. Zatáhni (pull) za zámek (lock) a cesta je volná. Vylez ven poklopem a po krátké mezihře budeš pokračovat u zámku. Je to zámek na hranicích Rakouska a Německa, kde fašisti vězní Indyho otce.

Komorníkovi, který ti přijde otevřít nabídni tyto odpovědi:

ARE YOU ONE WITH THE RELATIVES IN TOWN ?

IT'S NOT HIM, IT'S HIS FATHER. OTTO SENT ME TO YOU.

Až ho složíš - a po mezihře - jdi po schodech na sever, v chodbě potom na jih, na východ a na jih a otevři první dveře na jižním konci chodby. Pro podnapilého vojáka vybírej odpovědi:

HELLO, AND HOW ARE YOU ?

MAY I GET YOU ANOTHER DRINK ?

Poté dostaneš od něj láhev (stein) a odejdi zpět do chodby. Jdi na sever a otevři další dveře vpravo - kuchyně. Ze sudu natoč pití do láhve a uhas s ním oheň pod pečení. Znovu naplň láhev a až pečeně (roast boar) trochu vychladne, tak ji seber. Jdi zpět ke vchodu do hradu a odtud doprava do haly. Jdi do dveří na severu, pak do chodby vedoucí na jih až se potkáš se strážným. Vol pro něj tyto odpovědi:

WHERE IS THE PRISONER ? I'VE COME TO INTERROGATE HIM !

GESTAPO. SPECIAL INVESTIGATIONS. I'M DIETRICH'S SUCCESOR.

HOW DO YOU KNOW ABOUT THAT ? ARE YOU LEAKING INFORMATION ?

Voják tě nechá jít a vejdi do prvních dveří vpravo. (Poznámka: na hradě (i jinde) potkáš více strážných. Pokud spleteš některou odpověď, budeš si muset další cestu vyboxovat - teď se bude hodit trénink ze začátku hry! Ale pozor! S každým zápasem ti budou ubývat síly a tak proti dalšímu protivníkovi budeš ve stále větší nevýhodě! ) Nyní jsi v šatně. Je tu důstojnická uniforma, ale zamčená, a dále číšnické šaty. TY seber, jdi na chodbu a do protějších dveří. Jdi stále doprava až nakonec místnosti, kde brnění. Strč do něj (push), rýha po sekyře se bude hodit a jdi zpět na chodbu. Jdi na sever, východ, sever a narazíš na druhého strážného. Odpovědi :

HI ! I'M SELLING LEATHER JACKETS LIKE THE ONE I'M WEARING.

I'VE GOT AUTHORIZATION. HOW ELSE WOULD I GET HERE ?

15 MARKS. JUST THE THING FOR GUARD DUTY ON COLD NIGHTS.

Dostaneš 15 marek a můžeš jít dále na západ, pak po schodech nahoru, na jih, východ a otevři první dveře vlevo. Otevři truhlu a najdeš v ní 50 marek. Oblékni si číšnické šaty (use servant uniform). Jdi na chodbu a na jih. Tady narazíš na dalšího strážného. Volbou "Offer an item" pod odpověďmi si otevřeš inventář a z něj vyber obrázek (painting). Klikni na něj, dáš ho vojákovi a můžeš jít dál.Převleč se (v nějaké místnosti) do Indyho šatů (use Indywear...), jdi na východ a na sever a do prvních dveří vlevo.Otevři truhlu a najdeš v ní uniformu. Prozkoumej ji (v inventáři volbou look) a najdeš klíček. Nyní se vrať do přízemí (stráže už tě znají a nechají tě volně procházet) k zamčené důstojnické uniformě, použij klíček a vezmi si ji. Jdi nahoru do místnosti, kde jsi našel klíček a převlékni se do uniformy. Jdi na chodbu, na sever a východ. Narazíš na tlustého strážce. Tady se mi nepodařilo zjistit správné odpovědi, takže ho přeboxuj. Pak jdi na západ a na sever a otevři první dveře vlevo. Dalšímu strážci řekni:

I'M ON OFFICIAL BUSINESS. MAY I PASS ?

Vrať se na chodbu, jdi na sever a na východ a otevři první dveře v této chodbě. Strážnému řekni:

I'M ON OFFICIAL BUSNESS. MAY I PASS ?

NO, I WAS TRANSFERRED HERE TODAY. NEW ORDERS.

CERTAINLY ! YOU DO HAVE TOP SECRET CLEARENCE ?

Nechá tě projít. Otevři dveře a v další místnosti okno. Vylezeš ven a převlékneš se do Indyho šatů. Jdi doprava a otevři třetí (poslední) okno. Uvnitř, vlevo nad oknem najdeš vyčnívající cihlu, na kterou zatlač (push). Vylez oknem ven. Cihla bude nyní vyčnívat z druhé strany. Použij na ní bič a vyšplhej se o patro výš. Otevři první okno, potom skříňku vlevo a najdeš peníze. Pro otce se vrátíš později. Vylez oknem ven, u prostředního okna slez o patro níž a jdi posledním oknem do místnosti s uvolněno u cihlou. Oblékni si důstojnickou uniformu, jdi dveřmi ven a vstup do krajních dveří vlevo. Hlídajícímu vojákovi dej Mein Kampf, až odejde, použij láhev na mřížku (grating) přístroje vlevo. Pak jdi na chodbu, jdi na východ, jih a na východ až najdeš vlevo schody do 3. patra. Vojákovi nad schody řekni:

SOLDIER ! YOUR PANTS ARE WRINKLED !

AND NO TIME TO REMOVE THE STAIN ON YOUR JACKET ?

SAUCE ? YOU BUFOON ! YOU WASTE MY TIME, STAND ASIDE !

Pak projdi do prvních dveří, jdi doleva, až narazíš na psa a dej mu maso (roast boar). Vezmi pohár z registračky vlevo a otevři šuplík, najdeš pas. Vezmi ho, jdi do druhého patra, tam, kde jsi dal strážnému obrázek a jdi do dveří úplně vlevo. Pokračuj stále vlevo až dojdeš k Moně Lise. Strč do ní (push), otevři dveře za obrazem a uvnitř si dobře prohlédni obrázek grálu (bude se ti to později hodit). Nyní jdi dolů do kuchyně (předtím se nezapomeň převléknout do Indyho šatů a naplň pohár pivem ze sudu. Jdi do třetího patra (cestou se zase převlékni do uniformy) do chodby na západ a pohár dej vypít svalovci, který tě tam zastaví. Pak ho snadno zmůžeš jednou ranou. Jdi na jih a na západ a dalšímu strážci řekni:

I'M ON OFFICIAL BUSNESS. MAY I PASS ?

NO, I WAS TRANSFERRED HERE TODAY. NEW ORDERS.

CERTAINLY ! YOU DO HAVE TOP SECRET CLEARENCE ?

Jdi na západ a na sever a do dveří. Vezmi stříbrný klíč (visí na svícnu u okna) a jdi ven na chodbu. Jdi na východ a na sever, najdeš chodbu na západ se třemi dveřmi na severní straně. Za jedněmi z nich je Indyho otec. Odemkni dveře klíčem a spolu s otcem odejděte na chodbu. Chytí vás Němci, dělej co dělej, říkej co říkej, skončíte svázaní na židli. Na panelu akcí se ti objevila nová volba - "to Henry". Použij ji a potom strkej do židle (push) tak dlouho, až bude mezera mezi židlemi přesně nad rýhou od sekyry. Radši si to sejfni, dej volbu "to Indy" a strč do brnění. Potom zatlač (push) na sochu vlevo u krbu a jdi krbem ven. Venku jdi doprava, použij motorku a jeď. Strážnému řekni:

MY AUTHORIZATION ? YOU INSULT ME !

YOU TALK THIS WAY TO A SENIOR OFFICER.

I AM OPERATING UNDERCOVER. IT'S CLASSIFIED !

IT'S TOP SECRET. I HAVE NO ID.

Až dojedeš do Berlína, setkáš se - po krátké mezihře - s Hitlerem. Dej mu pas a on ti ho podepíše. Pak se i s Henrym odeberete na letiště.

Postav se s Indym tak, abys stál napravo od pána s novinami. Promluv na něj (talk) a zeptej se ho na jeho vnoučata:

TELL ME ABOUT YOUR GRANDCHILDREN .

Jak se otočí, uvidíš, jak mu z kapsy čouhají letenky. Použij volbu "to Henry" a rychle mu je vezmi (volbou pick up). Pak odejdi vlevo na letištní plochu. Uvidíš malé letadélko a když poodejdeš vpravo, tak ještě uvázanou vzducholoď. Teď se ti bude hodit manuál z knihovny. Takhle vypadá:

Sejfni si hru a zkoušej to, po několika pokusech se ti to jistě podaří. Problém je v tom, že když nebudeš dost rychlý, Němci si všimnou, že tam něco kutíš a vyženou vás ven. Pak ti nezbyde než utéct do vzducholodě. Tady dej stevardovi letenky, použij "to Henry" a jdi doleva do společenské místnosti. Tady dá Henry nějaké drobné (coins) pianistovi (do hrnku na piáně) a nechá si něco zahrát (cokoliv). Až vyjde radista ze své místnosti, použij "to Indy" a jdi dovnitř. Otevři skříňku, vezmi červenou pák u a strč (push) do rádia. Pokud se radista mezitím vrátí, musíš ho přeboxovat. Jdi ven a použij páku do otvoru vedle dveří - vpravo pod obrazem. Pak ji použij (push) a vylez po žebříku nahoru. Nyní musíš po žebřících vylézt až nahoru do 3. úrovně a po jiných zase slézt dolů tak, aby ses dostal k malému letadélku schovanému ve vzducholodi. Henry už tam na tebe bude čekat. Jak se tam dostal, to je u Boha! Nastartuj letadlo podle manuálu (viz. výše) a odleť.

Dříve nebo později tě Němci sestřelí. Nic si z toho nedělej, jdi doprava a najdeš tam dvě auta.

Vyber si to, které vypadá luxusněji a odjeď. Strážných u strážních stanovišť (kterých je podle mě zbytečně moc) se nyní zbavíš jednoduše tak, že jim ukážeš pas podepsaný samotným Hitlerem, což je přímo postaví do pozoru. Tak dojedeš až do Jugoslávie, k jeskyním,. kde je ukryt Svatý Grál a kde tě čeká poslední část hry.

Zatímco se Henry s Marcusem budou o něco dohadovat, ty jdi rovnou dozadu ke dveřím chrámu. Oni půjdou za tebou. Jdi stále doprava, až narazíš na muže se ženou. Henry bude postřelen a ty odejdeš cestou mezi lvími sochami pro Svatý Grál, který jediný může Henrymu pomoci. Pozor! Jakmile projdeš mezi sochami, hra se už nedá sejfnout! Čekají tě tři úkoly na cestě za Grálem. Nejprve přijdeš do jeskyně, kde tě skryté čepele mohou rozsekat na cimprcampr. Podívej se na zem. Zhruba uprostřed najdeš světlý bod, který si zkus prohlédnout volbou "look". Indy proskočí mezi čepelemi na druhou stranu a nic se mu nestane. V další jeskyni musíš projít po dlaždicích s písmeny. Jdi po dlaždicích s písmeny, která se vyskytují ve jméně Jehova tak, jak ti to Indy poradí (někdy Jehova, jindy Jehovu nebo Iehova, jak kdy) a dostaneš se bezpečně na druhou stranu. Třetí úkol mi dal nejvíc zabrat. Musíš se dostat přes bezednou propast. Podívej se nahoru. Zhruba asi nad protějším krajem propasti uvidíš skalní výběžek v tisící od stropu. Klikni na něj a Indy přejde propast po....vlastně po ničem. Nyní projdi doleva kolem nádržky se svěcenou vodou a promluv se strážcem Grálu. Nechá tě vybrat si ten správný pohár. (Vzpomínáš na obrázek v trezoru za Mona Lisou ?). Teď tě čeká ještě jedna zkouška. Musíš do poháru nabrat svěcenou vodu z nádržky a napít se. Pokud jsi vybral správný pohár, nic se neděje, pokud ne - musíš celou cestu od lvích soch absolvovat znova a na konci vybrat jiný pohár. (jestli budeš úplně zoufalý, po dívej se a konec návodu). Indy se teď už sám vrátí ke svému otci a pomocí Grálu ho uzdraví. Henry s Marcusem odejdou vlevo a přijde strážce Grálu. Seber Grál a dej ho Else. Můžeš ho dát rovnou strážci, ale Elsa se ho stejně zmocní a bude s ním chtít utéct. Jak to s ní dopadne, to uvidíš.

Podívej se do štěrbiny, kam se propadla a uvidíš Grál. Použij bič, abys ho vyndal a konečně ho dal strážci Grálu. V žádném případě se nepokoušej s ním odejít ven. Až ho odevzdáš, můžeš odejít doleva za Marcusem a He nrym - no a to je vlastně konéééc.

Grál: je to ta podivná mísa uprostřed. Aspoň byla, když jsem to hrál já.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A