Infinity Blade II – jednoduše nejlepší hra na iOS (recenze)

Infinity Blade II je přesně tím, co od řádného pokračování očekáváte. Větší, lepší, zábavnější a hezčí. Tvůrci dotáhli svůj klenot k dokonalosti.

Příběh Infinity Blade 2 začíná přesně tam, kde první díl skončil. Jako hrdina Siris jste právě zabili mocného God Kinga a rozhodli se osvobodit muže jménem The Worker of Secrets (řekněme Dělník Tajemství), tedy chlápka, co ukoval samotnou Infinity Blade. Tajemný vědec také studoval „Nemrtvé Krále“, aby zjistil jejich slabiny. Jenže ti kvůli tomu vynalézavého vědátora unesli a jeho záchrana je pochopitelně na hlavním hrdinovi. Na vás. Nejdříve vás čekají hordy nepřátel a především samotní tři Nemrtví Králové. Jen jejich pokořením se vám podaří záhadného „Dělníka Tajemství“ osvobodit.

Infinity Blade II 05.jpg

V Chair na prezentaci příběhu pořádně zapracovali, a tak jsou všechny cut-scény plně nadabovány, což pomůže se plně ponořit do zajímavého historicko-mystického světa.

V Chair na prezentaci příběhu pořádně zapracovali

V rámci postupu hrou budete získávat nové informace o samotném Sirisovi a odhalíte důvody, proč je vlastně uvězněn v kruhu neustálého násilí. Vzhledem k případným spoilerům však právě v tento moment přestanu vyprávět o ději. Snad jen jedno se sluší dodat; příběh je opravdu zajímavý a dočkáte se několika méně či více nečekaných zvratů.

VIDEO: 4986 'Infinity Blade 2 - Trailer'

Herní prostředí se příliš nezměnilo a opět budete bloudit po obrovském hradě, abyste postupně bojovali se všemi příšerami, co na vás prakticky v každé části čekají.  Změn se však dočkal bojový systém. Jistě, i ve druhém díle budete veškeré útoky provádět šoupáním prstu po displeji, nicméně přibylo více variant hrdinovy výbavy. Nově totiž můžete třímat v rukou mocnou a těžkou zbraň, která je sice extrémně silná a skvěle zasadí kritické údery, ale také je pomalejší a musíte se obejít bez štítu. Další variantu představuje možnost ovládat dva meče, a zasazovat nepřátelům rychlé a smrtící údery, leč opět zůstanete se slabší schopností obrany.

Infinity Blade II 01.jpg

Třetí možnost potom zůstala z prvního dílu, tedy kombinace štítu a jednoruční zbraně. Je jenom na vás, kterému stylu boje dáte přednost, ovšem vzhledem k tomu, že autoři zapracovali na novém systému uhýbání a blokování nepřátelských úderů, vřele doporučuji volit prostřední možnost – komba se dvěma meči jsou prostě efektivní a zároveň velmi efektní. Mějte však na paměti, že i protivníci kladou tužší odpor a ve dvojce je mnohem těžší předvídat protivníkům výpad.

Infinity Blade II 03.jpg

Graficky se opět jedná o neuvěřitelně krásnou a propracovanou hru, která hráčskému oku doslova lahodí. Přibyla spousta nových postav a příšer, které jsou vytvořeny do posledního detailu a vypadají prostě fantasticky. Pošmáknou si především majitelé nového iPhone 4S, ze kterého hra ždíme maximum, nahrávací doby jsou poměrně krátké a  framerate naprosto plynulý.

Graficky se opět jedná o neuvěřitelně krásnou a propracovanou hru

Na iPhone 4 jsem přeci jen občas musel zkousnout nějaký ten zásek, nebo delší loading, ale rozhodně to není nic, co by se nedalo vydržet. A za tu grafiku to prostě stojí. Audio stránka nezůstala nic dlužna grafice a posunula se o pěkný kus dopředu. Když na sebe narazí dva robustní meče, ozve se pořádný řinkot!

Infinity Blade II 04.jpg

Studio Chair opravilo několik věcí, které hráčům vadily jedničce, a ještě  přidali pár novinek. Herní doba se pohybuje okolo šesti hodin extrémně zábavného hraní, což je prakticky šestkrát tolik, co nabízel první díl. A to ještě bylo oznámeno, že přibydou nové updaty obsahující další a další protivníky, a chystá se kooperativní multiplayer nazvaný Clash Mobs. Zatímco některá herní studia tak teprve kopírují herní styl původního Infinity Blade (díváme se na tebe The Dark Meadow!), tvůrci originálního systému jej vylepšili k dokonalosti. Infinity Blade II je jednoznačně hlavním kandidátem na iOS hru roku a rozhodně by neměl chybět v iPhonu žádnému hráči.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: RPG | Akční RPG
Výrobce: Chair Entertainment | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 1. prosince 2011
 • Prodloužení herní doby
 • Fantastická audiovizuální stránka
 • Noví protivníci a bossové
 • Více přehledné menu
 • Nové bojové systémy a zbraně
 • Občasné pády
Související články
 1. The Dark Meadow – děsivá kopie Infinity Blade (recenze)
 2. Infinity Blade II vypadá graficky naprosto neuvěřitelně
 3. Co přinese update Infinity Blade
 4. Infinity Blade byl původně pro Kinect
 5. Infinity Blade - Unreal Engine vyráží dech (recenze)
 6. Epic: Infinity Blade se vyrovná konzolím
 7. Epic odhaluje Infinity Blade