Inspiroval se GTA, dostal trest smrti

V roce 2003 nyní dvacetiletý mladík Devin Moore po zadržení při krádeži automobilu zastřelil tři policisty. Stalo se tak v USA ve státě Alabama. Tento rok byl vrah souzen a nyní odsouzen. A to k trestu smrti injekcí. Na tom by nebylo nic zajímavého, podobné se případy se dějí každou chvíli, ovšem pro nás je zajímavé, na čem byla postavená obhajoba.

Kromě klasického dětství plného fyzického a duševního násilí to bylo časté hraní násilných her. Jedna konkrétní byla zmiňována, GTA 3, protože se v ní kradou auta a střílejí policisté. Sám obžalovaný Moore prohlásil, že byl inspirován PS2 verzí. Aby toho nebylo málo, rodiny obětí zažalovaly společnosti Take-Two Interactive, Sony, Wal-Mart a GameStop za jejich účast ve výrobě a prodeji hry.

Doupě komentuje: GTA je sice velice kontroverzní hra, ale stále jenom hra. A žádný soudný člověk nepůjde do ulic rozřezávat lidi motorovou pilou jen proto, že to viděl v Doomovi.  Moore je obyčejný zloděj a vrah a obhajoba se snažila jen svést na vlně odsuzování násilí ve hrách, aspoň takový je můj názor. Že se rodiny obětí snaží z této nešťastné události ještě vytřískat peníze na velkých společnostech je věc druhá, neméně smutná.

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A