Intel ohlásil nové procesory a odložil i820

Mikroprocesorový gigant začíná dodávat čipset i810E a procesory Pentium III běžící na 533 a 600 MHz; frekvence sběrnice obou těchto procesorů je 133 MHz. Současně však Intel oznámil pozdržení čipsetu i820, který má nahradit čipset BX.

Intel přichází s čipsetem 810E, který rozšiřuje možnosti čipsetu 810 o podporu procesorů Pentium III a má integrovanou grafiku. Rychlost sběrnice lze volit mezi 66, 100 a 133 MHz, jako paměť je použita SDRAM PC100. Čipset obsahuje architekturu Intel Accelerated Hub, která se skládá z částí s názvy Graphics/Memory Controller Hub, I/O Controller Hub a Firmware Hub. Graphics/Memory Controller Hub poskytuje rozhraní pro CPU, paměť a grafiku; podporuje až 512 MB paměti. I/O Controller Hub je přímým propojením Memory Controller Hubu a řadiče AC97, řadiče ATA66, porty USB a přídavnými PCI kartami. Firmware Hub obsahuje systémový a video BIOS a disponuje intelovským generátorem náhodných čísel , který údajně generuje skutečně náhodná čísla pro účely lepšího kódování, digitálního podepisování a bezpečnostních protokolů.

Na čipsetu 810E je založena nová základní deska Intel CA810E, která má formát MicroATX a dodává se jak s podporou softwaru LANDesk Client Manager, tak i bez ní.

Uvedení čipsetu i820 se odkládá na neurčito kvůli problémům, které se vyskytly při jeho ověřování na různých platformách. Z různých zdrojů přicházejí informace, že tyto problémy mají souvislost s nasazením pamětí Rambus na čipsetu i820.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole