Intel s Microsoftem podpoří HD-DVD

Bitva mezi formáty, které by měly nahradit DVD, je v plném proudu a Microsoft s Intelem se postavili na stranu HD-DVD.

Různé společnosti se postupně přiklání na stranu Blu-ray, nebo HD-DVD, kdy oba formáty mají být nástupci DVD v přenosu informací. Zatím vše nasvědčovalo převaze Blu-Ray, když se k tomuto formátu klonily společnosti jako Sony, Electronic Arts a Apple. Nedávno však ohlásili zástupci Intelu a Microsoftu, že jejich firmy budou podporovat HD-DVD.

Nejvtipnější je asi argument mluvčího Microsoftu, který tvrdí, že velká výhoda HD-DVD je nutnost kopírovat film z média na disk a následná možnost sdílet v domácí síti, dalším silným argumentem je údajně větší kapacita HD-DVD. Marty Gordon, zástupce Blu-ray, však poměrně rychle oba argumenty napadá, protože i Blu-ray podporuje možnost nahrát obsah na disk a navíc oproti HD-DVD s maximální kapacitou 30 GB při dvouvrstvém zápisu bude dvouvrstvé Blu-ray medium moci uchovat až 50 GB dat.

Stále je však možné, že se obě formy média nějak sjednotí, což by bylo výhodné jak pro spotřebitele, tak i pro firmy zařízení vyrábějící. Zanikl by tak problém, že na různá média by musely být různé přehrávače a rozvoj by byl rychlejší.

Doupě komentuje: I když jsou Intel s Microsoftem významnými hráči na technologickém trhu, jejich rozhodnutí není až tak velkým hybatelem, aby úplně změnilo rozvržení sil. Spíše než o výhodě pro HD-DVD se dá hovořit o srovnání šancí. Přeci jen, Blu-ray bude použito i v PS3 a to značí velkou výhodu.

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A