Intel zahájil výrobu procesorů s více jádry

Společnost Intel se pochlubila, že zahájila výrobu procesorů se dvěma jádry a zveřejnila další informace o plánech v oblasti procesorů s více jádry.

Společnost Intel plánuje uvedení dvou samostatných produktů se dvěma jádry a příslušných čipových sad v produktové řadě Pentium na druhé čtvrtletí tohoto roku, včetně procesoru Pentium Extreme Edition. Procesor Intel Pentium Extreme Edition bude vybaven také technologií Hyper-Threading, takže dokáže souběžně zpracovat až čtyři vlákna instrukčního kódu (tzv. threads).

Produkty se dvěma a více jádry jsou koncipovány jako jednotlivé procesory se dvěma a více centrálními výpočetními jednotkami (CPU) s možností souběžného řízení jejich činností. V kombinaci s HT technologií, která procesor prezentuje jako dva logické procesory, budou procesory Pentium Extreme Edition schopny zpracovat čtyři softwarová vlákna souběžně a efektivněji využít zdroje, které by jinak zůstávaly nevyužity.

Procesor Pentium Extreme Edition se bude dodávat s novou čipovou sadou Intel 955X Express, kódově označovanou "Glenwood," která obsahuje Intel High Definition Audio, PCI-Express a podporuje rychlejší dvoukanálovou DDR-2 paměť. Ve druhém čtvrtletí společnost Intel rovněž uvede procesor kódově označovaný jako "Smithfield". Společně s novými čipovými sadami Intel 945G Express a Intel 945P Express, dříve známými pod kódovým označením "Lakeport", bude "Smithfield" určen pro nejširší využití v domácích a kancelářských PC.

Společnost Intel v současnosti realizuje více než 10 projektů týkajících se vícejádrových produktů a plánuje rozšíření podpůrného softwaru a řešení, nástrojů, investic a programů, které dále urychlí návrh a ověření příslušných aplikací.
 
PC s dvoujadernými procesory budou na trh uvedeny ve druhém čtvrtletí 2005.

Zdroj: tisková zpráva

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce