Invex 2002 = bohatý herní zážitek!

I když se struktura samotného veletrhu Invex 2002 pomalu mění a pouhé prohlížení vystavených produktů přerůstá ve sbírku hodnotných konferencí, herního osazenstva se tato změna dotkne jen pramálo. Právě naopak, letos budou GameHall a přilehlé prostory nabity více než kdy dříve. Spousta her, zábavy a soutěží, to vše okořeněné zápolením nejlepších hráčů a klanů. To nás čeká, to nás nemine!
Invex 2002 = bohatý herní zážitek!

Není tomu tak dávno, co byl význam her na Invexu takřka nulový. Dění na české herní scéně však nabralo řádných obrátek, dusné konkurenční prostředí zapříčinilo to, co jsme si ve skrytu duše opravdu přáli. Snahu o zlevnění her, jejich počeštění, více soutěží a v neposlední řadě také přeměnu prezentace her na letošním Invexu. Co vše na vás tedy ve dnech 7. - 11. října čeká, to vám poví následující řádky.

GameHall a české distribuční společnosti

Předcházející řádky nebyly jen pouhým voláním do masy našich čtenářů, aby si nenechali ujít příležitost přečíst tento článek. Už výčet toho, co na vás čeká v samotné GameHall, centru herní zábavy na Invexu, je dostatečný na to, aby si každý pařan našel rozumný důvod do Brna zavítat. Ale pěkně od začátku.

"Budeme nepřehlédnutelní" - lépe než těmito slovy Báry Veselé, PR manažerky společnosti Cenega, by se snad nedal odstartovat přehled všech zajímavostí, které pro návštěvníky výstavy Invex největší herní distribuční firma v ČR připravila. Hlavní stánek společnosti bude samozřejmě umístěn do GameHall, kde také budou moci hráči na vlastní kůži okusit tituly Mafia, NHL 2003, Battlefield 1942, Another War a mnohé další hry pro PC i PS2. Na venkovní ploše před samotnou halou se objeví umělé kluziště, návštěvníci zde budou moci zápolit o zajímavé ceny související s titulem NHL 2003. Jistě pak nepohrdnete ani autogramiádou dvou nejmenovaných hokejistů, kteří by se s největší pravděpodobností skutečně měli na Invexu objevit. A pokud se vám vše předchozí zdálo málo, pak snad oceníte prezentaci soubojů v úchvatných dekoracích, které jsou připraveny v souvislosti s titulem Warcraft III. Trochu nepříjemnou zprávou zůstává, že se letošní rok bude muset obejít bez hry NHL 2003 na pultech všudypřítomných obchodů. Posunutí celosvětového vydání zapříčinilo to, co jsme si snad nikdo nepřáli - zatím poslední ročník hokejové simulace si fanoušci na Invexu nebudou moci zakoupit. Stejná situace se týká také her Hitman 2 a No One Lives Forever 2. Malá piha na jinak báječné prezentaci.

Dát se zahanbit nebude chtít ani společnost CD Projekt, která pro hráče připravila hned několik chuťovek. Tou první je samozřejmě prezentace připravovaných či již vydaných her, které si budete moci také na vlastní kůži vyzkoušet - konkrétně se jedná o hry Icewind Dale II, Simon The Sorcerer 3D, Disciples II, Darkened Skye a Iron Storm. Stánek CD Projektu se bude nacházet před vchodem do GameHall, měl by se sestávat především z místnosti s vysokovýkonným projektorem, díky němuž si budete moci vychutnat ukázky z některých titulů společnosti. Jistě vás také potěší fakt, že v průběhu veletrhu budou probíhat soutěže o trička a počítačové hry. Perličkou bude jisto jistě autogramiáda s Milanem Šteindlerem, který nadaboval hlavní postavu titulu Simon The Sorcerer 3D.

Prostoru mezi hlavním vchodem na brněnské veletrhy a pavilonem A by měl vévodit obří stánek společnosti DXT Computers. Už jeho samotný vzhled všechny návštěvníky přesvědčí, že tentokráte hraje při prezentaci této firmy hlavní roli připravovaná hra Legenda - ještě donedávna freeware projekt se proměnil v plně komerční záležitost. Čeká tak na vás velký hrad, spousta odvážných rytířů a sličných dívčin. A samozřejmě také možnost okusit samotný titul! (poznámka redakce: okolní obrázky doplňující tento text jsou právě ze hry Legenda)

Prezentace společnosti Playman se samozřejmě bude točit okolo zřejmě dosud nejlepší hry letošního roku, výborného RPG Morrowind. Chybět by neměla ani prezentace dalších her firmy Ubi Soft, jejíž hry Playman v České republice prezentuje. 

Invex si nenechá ujít ani další česká herní distribuční společnost Dynamic Systems. Aktuálně zde budou veřejnosti představeny tituly Cultures 2 a Industry Giant 2, které se samozřejmě dočkaly počeštění. Prezentovány budou také tituly, které plánuje rakouská společnost JoWooD vydat do konce tohoto či na začátku příštího roku.

A pokud vám to vše nestačilo, pak vás jistě potěší také fakt, že na Invexu bude možno spatřit titul Age of Mythology, jednu z nejočekávanějších her letošního roku. Ta se díky společnosti AT Computers, která hru na území ČR distribuuje, dočká také počeštění. Chybět by před pavilónem GameHall neměla ani všudypřítomná společnost Nintendo, která zde hodlá prezentovat své konzole a tituly.

Velká LAN párty poprvé a neúspěšně - projekt GameZone

Letošní ročník výstavy informačních technologií Invex neměl být významný jen z hlediska velké nabídky herních prezentací, ale také poprvé v historii skutečných a živoucích LAN párty, které by celé výstaviště řádně oživily. S podobnou nabídkou se tedy koncem letošního jara obrátily brněnské veletrhy na Český Telecom a IDG, kteří měli celý projekt posvětit a pomoci mu svou podporou - ať již mediální v případě vydavatelství IDG či organizací celé akce, kterou měly pod záštitou Českého Telecomu zajistit firma Allstar a tým serveru GameZone.

Celá akce byla po několika návrzích nakonec nazvána Herní mistrovství České republiky, co do svého rozsahu i atraktivity neměla mít v českých dějinách obdoby. Navíc se podařilo sehnat patřičné sponzory - na odměny pro soutěžící přispěly firmy Intel, Eurotel a Microsoft, celková částka činila zhruba 1 300 000 Kč! Mediální i věcnou podporu celému projektu přislíbily další významné společnosti, mezi které jisto jistě patří distribuční firma ATComputers či Asus, známý to výrobce základních desek pro osobní počítače.

Další přípravy probíhaly bez větších problémů a tak bylo v polovině prázdnin takřka vše připraveno - celá akce nabrala obřích rozměrů, uskutečnit se měla hned série turnajů, z nichž by vyšel nový herní mistr naší malé zemičky (v plánech bylo klání ve hrách Counter-Strike, Age of Empires II, Unreal Tournament, Operation Flashpoint a Quake III: Arena). Doprovod měla dělat českému hernímu mistrovství také kvalifikace na světově uznávané klání Cyber Athlete League, které se letos na podzim uskuteční ve Francii. Bez zajímavosti by jistě nebyl ani RTCW: BonusWeb Cup, exhibiční zápas českých klanů a evropské konkurence ve hře Return To Castle Wolfenstein.

V polovině měsíce srpna však přichází zvýšení požadavků ze strany samotných veletrhů. Ty byly akceptovány i splněny. Vše však nabralo zajímavější obrátky - Prahu a Čechy postihla stoletá voda, po pečlivém uvážení se tak Český Telecom rozhodl oficiálně nezúčastnit letošního Invexu: ""Situace v CT je taková, že není momentálně duševní ani fyzická síla na řešení věcí ohledně prezentace CT při této akci. Všude je bahno, bahno, bahno. Ze strany CT by tedy bylo složité vést jednání, schvalovat inzerci apod. Máme však slíbenou všestrannou podporu, která nezabere čas (Bannery, články, direct emailing,  atd. atd.)." Na výsledku se tedy prakticky nic nezmění, k podpisu smlouvy se zavázal Allstar, společnost propojená se serverem GameZone, hlavním pořadatelem celé akce. Složení partnerů zůstává taktéž neméně, stejně jako průběh herního mistrovství. Vyvrcholení tak přišlo 30.8.2002, kdy na společné schůzce všech hlavních pořadatelů i partnerů projektu pan Ondrůj, zástupce BVV pro přípravu celé akce, oficiálně oznámil, že projekt skončil. Jako oficiální důvod tohoto rozhodnutí a odstoupení brněnských veletrhů byla uvedena neúčast Českého Telecomu, náhrada v podobě firmy Allstar a celého GameZone týmu byla pro BVV neakceptovatelná. Podle našich informací se pokusili zástupci Intelu a Eurotelu pronajmout pavilon komerčně, jejich nabídka však byla zamítnuta.

Velká LAN párty podruhé a tentokráte úspěšně

Minulost však nechejme minulostí, obyčejného hráče jistě potěší fakt, že se nakonec zajímavého soutěžení těch nejlepších klanů a týmů na Invexu dočká. BVV se totiž ihned po odstoupení od projektu GameZone a Allstar dohodla s Progamers, s.r.o., další českou společností, která organizuje sešlosti a zápolení českých hráčských klanů. Co vše nám nabídne její projekt?

Dočkáte se ve své podstatě dvou zajímavých soutěží v jednom. Tou první je zápolení o Mistra České republiky v počítačových hrách, které je dotováno cenami v hodnotě 300 000 Kč, která bude rozdělena mezi samotné vítěze. Soutěží se hned v několika kategoriích:

1. Half-Life®: CounterStrike (TeamPlay 5v5)
2. Unreal™ Tournament (CTF 5v5)
3. Quake III: Arena™ (TeamPlay 4x4)
4. Starcraft®: Bloodwar® (1v1)
5. Warcraft III: Reign of Chaos (1v1)
6. Mimořádný turnaj pro zájemce přímo na místě ve hrách FIFA 2002 a NHL 2002

Zpestřením našeho českého mistrovství bude také kvalifikace na finále World Cyber Games 2002 v Koreji. Tato populární světová výstava má v herním světě patřičný zvuk a vůbec poprvé na ni mohou zavítat i účastníci z naší rodné zemičky. Souboj o účast na této akci proběhne 10.10.2002, nejlepší české klany i jednotlivci se utkají v následujících hrách:

1. Half-Life®: CounterStrike (TeamPlay 5v5)
2. Unreal™ Tournament (Duel)
3. Quake III: Arena™ (Duel)
4. Starcraft®: Bloodwar® (1v1)

Sponzoringu celé akce se ujala společnost AMD, která zajistila odměny pro soutěžící. Dalšími firmami, které převzaly záštitu nad celou akcí, jsou nVidia, LYNX , 3COM. O mediální propagaci akce by se měl postarat herní časopis Level a internetový portál Atlas.

Uvidíme se v Brně!

Snad vás předcházející řádky přesvědčily o tom, že co do nabídky všeho s hrami souvisejícího toho nabídne letošní ročník výstavy Invex více, než jak tomu bylo doposud. Myslím, že právě to je dostatečný důvod, proč do GameHall na brněnském výstavišti příští týden vyrazit. A pokud budete pozorní, jistě objevíte i někoho z naší redakce!


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |