Invex 2003: kdo a co v Brně bude + oznámení Doupě DVD

Invex je za dveřmi, a tak jsme se rozhodli vám, hráčům, zjednodušit rozhodování o tom, zda se jej vyplatí navštívit. V dnešním článku vám shrneme, co všechno nejvýznámější česká výstava informačních technologií hráčům nabídne. Těšit se můžete na světové premiéry některých titulů, spoustu her k zahrání a také Doupěcí DVD za 79 Kč.
Invex 2003: kdo a co v Brně bude + oznámení Doupě DVD

Na úvod pár faktů. Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních technologií, jak zní oficiální podtitul Invexu, se uskuteční jako vždy na brněnském výstavišti, a to ve dnech 6. až 10. října. Přičemž pondělí a úterý jsou jako vždy odborné dny, kdežto středa až pátek je vyhrazena pro širokou veřejnost. Cena vstupenky pro veřejné dny činí 200 korun, v případě platného průkazu o studiu zaplatíte polovinu (v pátek pak jen 50 Kč).

Hry, které si budete moci zahrát

Beyond Good and Evil

Bioscopia

Commandos 3

Conflict Desert Storm 2

Dragon`s Lair 3D

Etherlords 2

Gorky Zero

HALO

Hledá se Nemo

Hugo Smakkaball

Chrome

IL-2 Sturmovik: Zapomenuté bitvy

In Memoriam

KnightShift

Korea: Forgotten Conflict

Lionheart

Lords of Everquest

No Man´s Land

Paradise Cracked

Piráti Karibiku

Praetorians

Prince of Persia: The Sands of Time

Rainbow Six 3: Raven Shield

Rayman 3: Hoodlumská hrozba

Republic The Revolution

Silent Hill 3

Space Colony

Star Wars Jedi Knight Jedi Academy

The Great Escape

Tron 2.0

UFO: Aftermath

Warcraft 3: Frozen Throne

Warhammer 40000 Fire Warrior.

Warlords IV

Worms 3D

XIII

Yager

Vystavovatelé zabrali takřka celé výstaviště, ovšem hlavní, HLAVNÍ a nejdůležitější změnou pro všechny hráče je fakt, že Game Hall se z nevyhovujících prostor pavilonu L stěhuje do mnohem větší a doufejme i po náletu veškerého pařanstva vzdušnější rotundy Z. Další informace, plánek, seznam vystavovatelů a doprovodný program zjistíte na oficiálních stránkách výstavy www.invex.cz

Abyste nemuseli vše složitě hledat kdovíkde, zaměříme se v tomto článku na to, co by vás mohlo zajímat a vytvořili jsme takový neoficiální seznam titulů, které si v "zetku" budete moci zahrát.

Nejlevnější DVD na trhu aneb co pro vás připravila redakce Doupěte

Nemůžeme začít nikde jinde než u nás samotných. Samostatný stánek Doupěte vám sice nepředstavíme, ale je možné, že některé z nás najdete u expozic našeho vydavatele, společnosti Computer Press (většinu pravděpodobně u piva, které dostanete mimochodem na stánku č.42 v pavilonu V zadarmo:-). Až se dostatečně osvěžíte, budete si moci pořídit také nějaké to osvěžení pro váš počítač, konkrétně unikátní Doupě DVD.

Díky tomuto projektu, jedinečnému v historii herních webů, si budete moci za bezkonkurenční cenu 79 Kč pořídit médium až po okraj naplněné nejnovějšími trailery i demoverzemi očekávaných herních titulů, nebudou chybět ani nějaké ty plné hry, ovladače a jiné drobnůstky. Jádrem DVD je ale především velice pečlivě vytříděná sbírka videoukázek z nejlepších současných a budoucích her pro všechny herní systémy. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost mít pohromadě všechny filmečky Half-Life 2 v nejvyšším rozlišení, stejně jako Doom 3 či Final Fantasy X-2 (obojí také ve vysokém rozlišení) přímo na vašem PC. Podrobný výpis obsahu DVD naleznete na Doupěti příští týden.


Cenega - Korea a UFO - české perly k odzkoušení

Nejznámější český distributor počítačových her, společnost Cenega, představí na Invexu slušnou řádku očekávaných her  Na 48 počítačích bude připraveno množství nových PC titulů. Z těch nejzajímavějších by vám určitě nemělo uniknout srovnání Commandos 3 a české strategie Korea: Forgotten Conflict. Další z darů naší země, UFO: Aftermath, zatím také nebylo možné nikde spatřit v akci, takže předpokládáme, že příslušné počítače budou obsazeny od rána do večera. Mezi dalšími za zmínku stojí očekávaná FPS Chrome nebo podobně laděná Star Wars Jedi Knight Jedi Academy.

     

Cenega nabídne mimo jiné tituly Korea:Forgotten Conflict * UFO: Aftermath * Star Wars Jedi Knight Jedi Academy

Ovšem dostane se i na další, například Republic The Revolution,  Space Colony, Paradise Cracked nebo No Man´s Land, Yager, Warhammer 40000 Fire Warrior, Warcraft 3: Frozen Throne, Praetorians, Paradise Cracked, Báječné Dobrodružství, Hugo Smakkaball , Conflict Desert Storm 2 či The Great Escape.

Pro konzolové hráče CENEGA připravila 8 PlayStation 2 stojanů, na kterých poběží hry, jakými jsou například očekávaný Colin McRae Rally 4, The Italian Job, Virtua Fighter Evo nebo Indiana Jones and the Emperor´s Tomb.

Pokud vám v průběhu roku utekla nějaká hra z populární budgetové edice GAME4U, budete si ji moci zakoupit přímo na stánku Cenegy. Pokud nesledujete naši pravidelnou rubriku Levné hry, tak připomínám, že jde o hry jako Settlers 3 Gold, Deus Ex, Tomb Raider: The Last Revelation nebo Commandos Beyond The Call of Duty.

Vzhledem k tomu, že se Cenega stala rovněž výhradním distributorem herních karet pro konzoli Nokia N-Gage, bude i tato novinka na Invexu k vidění. Bude připravena speciální N-Gage prezentace, kde si bude moci každý hraní na nové konzoli vyzkoušet. Oficiální uvedení N-Gage na trh je 7.10.2003.


AT Computers - Halo nebo radši Knightshift?

Stánek distribuční společnosti AT Computers se asi co do velikosti a šíře nabídky Ceneze jako jediný vyrovná. Mezi nejzajímavější kousky, které budete moci otestovat, patří rozhodně PC konverze hitovky z Xboxu HALO či pohádková kombinace RTS a RPG Knightshift, naučná adventuru Bioscopia nebo akční Gorky Zero a desítky dalších. Krom toho se můžete těšit na další tituly, které vám však představíme v nabídce jejich českých vydavatelů, tedy společností Playman a CD Projekt.

     

Halo * Knightshift * Gorky Zero

Mimo hraní budete moci na velkém projekčním plátně zhlédnout nejen ukázky z jednotlivých připravovaných her, ale seznámíte se i se zákulisím vývoje, s nejnovějším herním HW či zhlédnete reklamní materiály jednotlivých světových vydavatelství. Chystají se pro vás prezentace takových herních gigantů jako je Ubi Soft, Microsoft a HW firem Trust, Hyundai, či Asus.

Pokud jste šťastnými majiteli hry The Elder Scrolls III: Morrowind, asi by neškodilo, kdyby jste si na veletrh vzali doklad o koupi hry, neboť se údajně chystá velké překvapení, což by nemělo být nic jiného než tolika porodními bolestmi stíhaná česká lokalizace Morrowindu. Když už jsme u lokalizací, další hra, která vyjde v češtině, bude Rise of Nations, kterou si opět majitelé anglických originálek budou moci češtinou dovybavit.

Jak je na Invexu zvykem, čeká vás velké množství soutěží, dárečků a navíc, dlouhý prodejní pult na hry, multimedia a hardware za ceny, o kterých se vám údajně ani nezdálo. Např. v soutěži MOTO GP 2 půjde o více než 200 her, DVD vypalovací mechaniky Sony a několik set drobnějších dárků (trička, čepice, plakáty, a další dárkové předměty). Slevy budou místy opravdu akční, posuďte sami: Polda 4, Necromania: Past Temnot za 199 Kč, či Splinter Cell a Morrowind za 749 Kč.


CD Projekt - hororový Silent Hill 3 nebo karetní Etherlords 2?

Žhavé novinky neopomene do Brna vzít ani známý vydavatel CD Projekt. Velkým trhákem bude bezesporu hororová záležitost z PS2 Silent Hill 3 v jedné z prvních světových premiér na PC. Zdatně sekundovat jí bude strategie, která bezesporu uchvátí nejen fanoušky Magiců, Etherlords 2. Ta bude představena v české verzi dokonce dříve než ve světě. Z dalších zajímavých her vybíráme originální akci Tron 2.0 (ve které si budete moci zasoutěžit u stánku GameStaru), RPG Lionheart CZ, Worms 3D a hru, jež dobyla Ameriku, Hledá se Nemo.

      

Silent Hill 3 * Etherlords 2 * Worms 3D

Součástí prezentace CD Projektu bude i velká prodejní akce "1+1", organizovaná ve spolupráci se společností AT Computers. Koupíte si jednu hru (navíc za zlevněnou cenu než běžně v obchodě) a druhou ve stejné či nižší hodnotě si můžete vybrat zdarma. 


 
Playman - Prince of Persia, XIII a Warlords 4

Ubi Soft čím dál více posiluje svou pozici na trhu, což se doráží i v nabídce jeho výhradního českého vydavatele, firmy Playman. Těšit se můžete na většinu připravovaných titulů Ubi Softu, a to dokonce i těch, které ještě nevyšly. Například velice zajímavě vypadající Prince of Persia: The Sands of Time, komiksovou akci XIII, oživení kolových strategií v podobě Warlords IV, Lords of Everquest a In Memoriam.  Zahrát si budete moci i tituly z aktuální nabídky Playmanu - kupříkladu IL 2 Sturmovik: Zapomenuté Bitvy, Piráty z Karibiku či Raven Shield

     

Prince of Persia: Sands of Time * XIII * Warlords 4 

GameStar - DJ Lucca a speciály

Dá se očekávat, že papírové časopisy nebudou chtít za distributory a vydavateli v soutěžích a způsobeném hluku zaostat. GameStar nabídne pohlednou DJku Luccu a soutěže o počítač s novým procesorem Athlon FX, periferie, nápoje Pepsi a Mountain Dew, trička, tašky a originální hry. Čeká na vás také možnost vyzkoušet si nejnovější hry, videoprojekce, příležitost k zakoupení aktuálních i starších čísel GameStar, prezentace společnosti Corfix zabývající se distribucí stolních her a další akce.  Na stánku se bude prodávat speciální kombovydání čísel 46 a 53 s plnými hrami Kohan: Ahriman`s Gift a Aquanox za cenu jednoho časopisu. Kromě toho GameStar představí svůj speciál obsahující dvacet kompletních návodů například ke hrám Gothic II, Lionheart, Tomb Raider: The Angel of Darkness, Posel smrti a dalším. V něm se nachází navíc desítky tipů, triků a cheatů, vše za 49 Kč.

  

Level - trocha kultury a soutěží

Nabídka nejčtenějšího časopisu v ČR, Levelu se příliš od GameStaru příliš neliší. Bohužel zástupci Vogelu byli v odhalování plánů na Invex docela struční, a tak vám můžeme pouze sdělit, že se na parketu budou střídat soutěže o ceny, vystoupení skupiny Evils Parsley a blíže nespecifikovaná trialová akce.

Další zajímavosti

Bohužel ani po urgencích nám své programy nedodalo Score ani společnost US Action. Pokud se tak stane později, pokusíme se článek doplnit, ale i tak jsme vám představili většinu zajímavostí na Invexu. Kromě výše zmíněných jsme ještě nezmínili Mistrovství ČR v počítačových hrách pod záštitou ministra informatiky Vladimíra Mlynáře, které se bude rovněž konat v pavilonu Z (viz. www.progamers.cz) a také by vás mohl zajímat prezentace projektu České hry s pokusy nezávislých českých vývojářů (v pavilonu B).

Vypadá to, že alespoň po stránce herní se Invexu blýská na lepší časy. Nabídka je opravdu pestrá a zajímavá. Takže všichni hráči povinně - honem do Brna, speciální šaliny už čekají!

Nejnovější komentáře