Iogopro Classic Games – trojlístek klasických her pro všechny

V dnešní plné hře s názvem Iogopro Classic Games na vás čekají hned tři plné hry. A to ne jen tak ledajaké – všechno to jsou herní velikáni, no posuďte sami – Asteroids, Invaders, Pacman. Sice nás neoslní nějak převratným technickým zpracováním, ale je to spíše taková malá památka věnovaná těmto hrám, které snad nikdy neupadnou v zapomnění.
Iogopro Classic Games – trojlístek klasických her pro všechny
Nevím, kolik toho názvy her jako Asteroids, Invaders, Pacman mohou říci hráčům, kteří vyrostli na hrách typu Quake, těm kteří nezažili onu tehdejší zlatou éru nástupu PC a jejich pomalému, ale jistému pronikání do naší společnosti. Holt, tehdy byla jiná doba a dnešní plná hra (tedy všechny tři:-) asi mnoho dnešních hráčů nezaujme. A to je, dle mého názoru, velká škoda. V oněch dřevních dobách PC byla co hra, to skvost. Dnes je situace poněkud jiná a dobrých her je jako šafránu. No nic, nechejme všechny nostalgické úvahy stranou a vrhněme se na bližší popis dnešní hry.

Iogopro Classic GamesIogopro Classic Games

Po velmi malém downloadu, jenž má necelých 400 kb, se na vašem pevném disku ocitne soubor s příznačným názvem classic1.zip. Jakmile jej nainstalujete a spustíte, vykoukne na vás menu s obrázky tří her, které jsou v této kolekci obsaženy:

Asteroids
V této hře máte uprostřed obrazovky malé letadélko, s jehož pomocí ničíte meteority, které létají všude kolem vás. Je to hra na váš postřeh, protože nestačí jen stát na místě a střílet okolo sebe, ale také byste měli být aktivní a létat, vyhýbat se jim a soustavně je ničit. Jakmile všechny podlehnou vaší palbě, můžete postoupit do dalšího levelu, v němž je samosebou obtížnost krapet těžší. A tak to pokračuje dále a dále…

Invaders
Remaků na tuto hru jsem v poslední době viděl opravdu mnoho – některé byly úspěšné, jiné méně, některé přinášely do hry nové věci, jiné se jen držely své předlohy. Zde nečekejte nějaké novoty, jde opět o starou klasiku, tak jak ji známe všichni – ve spodní části obrazovky je vaše loď, nad níž poletují různí nepřátelé, nazvěme je mimozemšťany. A vaším úkolem je samozřejmě jejich zničení. Soupeři jsou ale velice aktivní a často se stane, že jejich zásahům podlehnete. Neztrácejte však hlavu a postavte se proti nim hrdě a svůj strach nedejte znát – určitě budete odměněni vítězstvím.

Pacman
Je třeba zde něco vysvětlovat? Myslím že ani ne. Ujměte se role Pacmana a vydejte se jíst kuličky roztroušené po bludišti. Brániti vám v tom budou nepřátelé, jacísi duchové, při kontaktu s nimi ztrácíte život. Jakmile ale sníte zelenou kuličku nacházející se v některém z rohů bludiště, situace se na chvíli změní a vy můžete honit ony duchy a následně je i sníst.

Iogopro Classic GamesIogopro Classic Games

Jak jsem uvedl v úvodu, technické zpracování hry je slabé, velmi slabé. Grafika je předpotopní, hudba a zvuky jsou skoro zanedbatelné. Jediné, na co bych neměl výtku je hratelnost, ta je nepřekonatelná. V jednoduchosti je krása.

Download (392 kB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |