Iogopro Classic Games – trojlístek klasických her pro všechny

V dnešní plné hře s názvem Iogopro Classic Games na vás čekají hned tři plné hry. A to ne jen tak ledajaké – všechno to jsou herní velikáni, no posuďte sami – Asteroids, Invaders, Pacman. Sice nás neoslní nějak převratným technickým zpracováním, ale je to spíše taková malá památka věnovaná těmto hrám, které snad nikdy neupadnou v zapomnění.
Iogopro Classic Games – trojlístek klasických her pro všechny
Nevím, kolik toho názvy her jako Asteroids, Invaders, Pacman mohou říci hráčům, kteří vyrostli na hrách typu Quake, těm kteří nezažili onu tehdejší zlatou éru nástupu PC a jejich pomalému, ale jistému pronikání do naší společnosti. Holt, tehdy byla jiná doba a dnešní plná hra (tedy všechny tři:-) asi mnoho dnešních hráčů nezaujme. A to je, dle mého názoru, velká škoda. V oněch dřevních dobách PC byla co hra, to skvost. Dnes je situace poněkud jiná a dobrých her je jako šafránu. No nic, nechejme všechny nostalgické úvahy stranou a vrhněme se na bližší popis dnešní hry.

Iogopro Classic GamesIogopro Classic Games

Po velmi malém downloadu, jenž má necelých 400 kb, se na vašem pevném disku ocitne soubor s příznačným názvem classic1.zip. Jakmile jej nainstalujete a spustíte, vykoukne na vás menu s obrázky tří her, které jsou v této kolekci obsaženy:

Asteroids
V této hře máte uprostřed obrazovky malé letadélko, s jehož pomocí ničíte meteority, které létají všude kolem vás. Je to hra na váš postřeh, protože nestačí jen stát na místě a střílet okolo sebe, ale také byste měli být aktivní a létat, vyhýbat se jim a soustavně je ničit. Jakmile všechny podlehnou vaší palbě, můžete postoupit do dalšího levelu, v němž je samosebou obtížnost krapet těžší. A tak to pokračuje dále a dále…

Invaders
Remaků na tuto hru jsem v poslední době viděl opravdu mnoho – některé byly úspěšné, jiné méně, některé přinášely do hry nové věci, jiné se jen držely své předlohy. Zde nečekejte nějaké novoty, jde opět o starou klasiku, tak jak ji známe všichni – ve spodní části obrazovky je vaše loď, nad níž poletují různí nepřátelé, nazvěme je mimozemšťany. A vaším úkolem je samozřejmě jejich zničení. Soupeři jsou ale velice aktivní a často se stane, že jejich zásahům podlehnete. Neztrácejte však hlavu a postavte se proti nim hrdě a svůj strach nedejte znát – určitě budete odměněni vítězstvím.

Pacman
Je třeba zde něco vysvětlovat? Myslím že ani ne. Ujměte se role Pacmana a vydejte se jíst kuličky roztroušené po bludišti. Brániti vám v tom budou nepřátelé, jacísi duchové, při kontaktu s nimi ztrácíte život. Jakmile ale sníte zelenou kuličku nacházející se v některém z rohů bludiště, situace se na chvíli změní a vy můžete honit ony duchy a následně je i sníst.

Iogopro Classic GamesIogopro Classic Games

Jak jsem uvedl v úvodu, technické zpracování hry je slabé, velmi slabé. Grafika je předpotopní, hudba a zvuky jsou skoro zanedbatelné. Jediné, na co bych neměl výtku je hratelnost, ta je nepřekonatelná. V jednoduchosti je krása.

Download (392 kB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A