Ion Racer - ďábelsky rychlé a barevné závody (recenze)

Pokud jsou pro vás závody formulí ekvivalentem šnečího zápolení, zkuste kopii Wipeoutu jménem Ion Racer. Teprve v budoucnosti získají závody říz.

Je to vcelku známá rovnice. Rychlé světelné kluzáky + adrenalinové závody = zaručený úspěch. Na nedávno vydaném launch titulu Wipeout 2048 pro PS Vita se chce přiživit i jiná, a do jisté míry podobná závodní hra, tentokrát však pro platformu iOS a s názvem Ion Racer.

Ion Racer 01.jpg

Hned na úvod bych však chtěl zdůraznit, že se nejedná o závody v klasickém slova smyslu, jak je známe například z výše zmíněného Wipeoutu.

V Ion Raceru nebudete závodit s protivníky, ale především s časovým limitem

V Ion Raceru totiž nebudete závodit s protivníky, ale především s časovým limitem. V kariéře na vás totiž čeká seznam misí, jejichž obtížnost rapidně roste a graduje. Postupně je budete plnit a posouvat se tak dále a dále.

Ion Racer 02.jpg

Úkoly v jednotlivých misích jsou především o včasném dojetí do cíle, ale hraní oživí i specifické mise, ve kterých budete muset nasbírat určitý počet modrých značek nebo dosáhnout určité maximální rychlosti. Při průletu orbitálním tunelem budete sbírat modré značky, které vám doplňují energii (palivo) a vyhýbat se červeným značkám, které vám ubírají štíty. Ty můžete doplňovat například jinými modrými power upy. Není jich však tolik a při velké rychlosti je poměrně těžké je trefovat.
V herním menu si můžete dokoupit různé upgrady, nové lodě, či schopnosti. Hra používá speciální měnu nazvanou Kions, kterou si vyděláváte v průběhu hraní, anebo můžete zakoupit přes app-in obchod.  Při hraní jich však tolik nezískáte, takže kdo si bude chtít vyzkoušet jiné lodě a podobně, bude muset šáhnout do peněženky. Základní verze hry stojí necelé euro, takže tento fakt nevidím jako velký problém.

Skvělé a přesné ovládání vám zajistí opravdu kvalitní herní zábavu, která vydrží několik hodin. Teoreticky vlastně nemusí nikdy skončit, pokud vás bude stále bavit zajíždět závody s vyšším skóre a porážet své kamarády přes Game Center. K tomu vám určitě pomůžou také dvě speciální schopnosti, které sice rychle ubírají na energii, ale v některých misích jsou zkrátka potřeba. Strike mode i Focus mode se zapnou po stisknutí příslušných tlačítek ze spodní části displeje a notně vám na pár chvil ulehčí hraní. Zatímco Strike mode dokáže proletět jakoukoliv překážkou (tedy i červenou značkou) bez poškození, Focus mode naopak zpomalí čas á la Matrix, abyste měli dostatek času na svou reakci.

Ion Racer 03.jpg

Především v pokročilých misích, kdy pojedete na čas, je tato schopnost velkým pomocníkem. I tak se ale připravte na desítky minut marného zdolávání levelů, kdy nejednou použijete nějaké ostřejší slůvko. To především v okamžicích, kdy nabouráte jen kousíček od vytyčeného cíle a jste nuceni onu misi absolvovat znovu. Ale aspoň je to nějaká výzva.

Ovládání již bylo zmíněné o pár odstavců výše, takže jen doplním, že si můžete zvolit mezi dvěma druhy. Nechybí ovládání klasickým nakláněním přístroje, ani pomocí šipek na displeji. Je jen a jen na vás, která možnost vám více vyhovuje, protože oba způsoby fungují skvěle a už dlouho jsem se nesetkal s tak dobře reagujícím ovládáním, jako v Ion Raceru.

Už dlouho jsem se nesetkal s tak dobře reagujícím ovládáním, jako v Ion Raceru

Graficky se hra určitě řadí do vyššího nadprůměru, a to především na Retina displeji. Ani audio stránka není pozadu a futuristické techno k adrenalinovým závodům zkrátka patří.

Ion Racer 04.jpg

Pokud jste fanoušci podobných her, určitě neváhejte. Za necelé euro se vám dostane do rukou výborně vizuálně zpracovaná hra, která jen tak nepustí. Dokázal bych si určitě představit více levelů či více možností upgradování bez nutnosti pořízení Kions přes app-in purchase, ale zkrátka člověk nemůže mít všechno.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Závodní | Futuristické závody
Výrobce: SGN | Webové stránky hry
 • Výborné grafické zpracování
 • Zábavné a adrenalinové závody
 • Speciální schopnosti
 • Cena
 • Relativní krátkost
 • Jen jedno vozítko
Související články
 1. Po GTA III přinese Rockstar Games na iOS i Maxe Payna
 2. Soul Calibur – velké souboje na malých displejích (recenze)
 3. Batman: Arkham City Lockdown - ve stylu Infinity Blade (recenze)
 4. Power of Logic – pěkně chytlavá nostalgie (recenze)
 5. Grand Theft Auto III – legenda v kapesní verzi (recenze)
 6. Infinity Blade II – jednoduše nejlepší hra na iOS (recenze)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A