iPhone recenze: Assassins Creed 2: Discovery - mobilní zabiják

Mladý Assassin Ezio k nám akrobaticky přiskákal v pokračování na iPhone. Dokázala si mobilní verze zachovat kvality? Dozvíte se po kliknutí.

Assassin´s Creed 2 (dále jen AC2) byl širokou hráčskou veřejností přijat velmi vřele a konzolové verze získávaly jedno absolutní hodnocení za druhým. Bylo tak jen otázkou času, než vývojářům z Ubisoftu dojde, že by mohli své veledílo přenést také na iPhone. A nyní jsme se konečně dočkali! Stejně jako v konzolové verzi, i zde hrajeme za sympatického assassina Ezia. Příběhová linie má až na stejné prostředí, kde se Assassin's Creed 2 odehrává, pramálo společného s konzolovou verzí. Napříč Itálií a Španělskem tak budete bojovat proti nezbedným templářům, kteří zase připravují něco nekalého.

 

Assassins Creed 2 Discovery 01.pngAssassins Creed 2 Discovery 02.png

Hra je kompletně ve 2D, a tak na první pohled asi působí jen jako obyčejná plošinovka, to ale naneštěstí není pravda. Čeká na vás celkem osm kapitol, pričemž každá je ještě rozdělena do několika levelů. Úrovní jsou potom tři různé druhy.

Hra je kompletně ve 2D, a tak na první pohled asi působí jen jako obyčejná plošinovka, to ale naneštěstí není pravda

Buď dostanete na začátku mise jméno někoho, koho máte zabít, nebo si vyzkoušíte jakousi časovku, kdy za určitý časový úsek musíte projít celé kolo a nechybí ani stealth mise. Právě ty jsou ve hře asi nejzábavnější, ale také nejtěžší. Hlavní pointa spočívá v tom, že vás všudypřítomné stráže nesmí spatřit a když ano, na konci levelu vám to hra pěkně spočítá a odečte tzv. synchronizační body. Získáváním těchto bodů si poté zpřístupníte třeba hard obtížnost a nebo cheaty. Samozřejmě ale platí, že pokud jste v těchto stealth misích objevení vícekrát, mise končí a musíte ji opakovat.

Assassins Creed 2 Discovery 05.pngAssassins Creed 2 Discovery 06.png

Zatímco zmíněné stealth mise patří asi k nejzábavnější části hry, časový mód mi vůbec nesedl. Ve hrách typu Ratchet and Clank mi zběsilé běhání vůbec nevadí, ale tady? Ve hře, která dominuje krásně zpracovaným okolím a celkově je graficky na výborné úrovni? V požadované rychlosti si toho  zrovna moc neprohlédnete a i skoky musí být velmi přesně vypočítány. Nutno uznat, že obtížnost opravdu časem houstne a v posledních levelech už se jedná o čirou frustraci, kdy jeden a ten samý level projíždíte po desáté a máte přesně zapamatované kudy běžet a jak a kam skočit.

Naštěstí je ovládání velmi dobře navrženo, takže zábavu nebrzdí. Doleva a doprava se pohybujete  pomocí posuvníku v levém dolním rohu, akční tlačítka najdete v pravém dolním. Jedno pro skok, druhé pro boj a třetí kontextové. Tu se v něm objeví oko, kterým  se stane Ezio nenápadným a tichým zabijákem ze stínů, jindy se promění v jakousi šipku a po stisknutí se Ezio schová do šikovně postaveného vozíku se senem, aby nic netušící stráže prošli kolem něj bez povšimnutí.

Naštěstí je ovládání velmi dobře navrženo, takže zábavu nebrzdí

Ostatně podobných zajímavostí najdeme ve hře více. Můžete třeba také strhávat plakáty "wanted" a díky nim se vám doplní zdraví. Bohužel tento akt jaksi ztrácí pointu, protože zdraví se vám automaticky doplňuje tak jako tak.

Assassins Creed 2 Discovery 03.pngAssassins Creed 2 Discovery 04.png

Jak už jsem zmínil, graficky je hra opravdu nápaditá a hezky zpracovaná. Postavy jsou detailně propracovány a jednotlivé animace je radost sledovat. Bohužel hra na testovaném iPhone 3G poměrně lagovala, takže kdo má novější iPhone 3GS, tak si nového Assassin’s Creed II určitě vychutná daleko lépe. Audio stránka neurazí, ale rozhodně nepřináší nic nového. Suma sumárum, AC2 vyloženě nezklamal, ale pokud by hra zůstala, jak se říká "ještě déle v troubě", asi by se nikdo nezlobil. Vysoká cena 9,99 USD zrovna našince nepotěší, a tak bych doporučil hlubší zvážení, před pořízením tohoto titulu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A