iPhone recenze: Assassins Creed 2: Discovery - mobilní zabiják

Mladý Assassin Ezio k nám akrobaticky přiskákal v pokračování na iPhone. Dokázala si mobilní verze zachovat kvality? Dozvíte se po kliknutí.

Assassin´s Creed 2 (dále jen AC2) byl širokou hráčskou veřejností přijat velmi vřele a konzolové verze získávaly jedno absolutní hodnocení za druhým. Bylo tak jen otázkou času, než vývojářům z Ubisoftu dojde, že by mohli své veledílo přenést také na iPhone. A nyní jsme se konečně dočkali! Stejně jako v konzolové verzi, i zde hrajeme za sympatického assassina Ezia. Příběhová linie má až na stejné prostředí, kde se Assassin's Creed 2 odehrává, pramálo společného s konzolovou verzí. Napříč Itálií a Španělskem tak budete bojovat proti nezbedným templářům, kteří zase připravují něco nekalého.

 

Assassins Creed 2 Discovery 01.pngAssassins Creed 2 Discovery 02.png

Hra je kompletně ve 2D, a tak na první pohled asi působí jen jako obyčejná plošinovka, to ale naneštěstí není pravda. Čeká na vás celkem osm kapitol, pričemž každá je ještě rozdělena do několika levelů. Úrovní jsou potom tři různé druhy.

Hra je kompletně ve 2D, a tak na první pohled asi působí jen jako obyčejná plošinovka, to ale naneštěstí není pravda

Buď dostanete na začátku mise jméno někoho, koho máte zabít, nebo si vyzkoušíte jakousi časovku, kdy za určitý časový úsek musíte projít celé kolo a nechybí ani stealth mise. Právě ty jsou ve hře asi nejzábavnější, ale také nejtěžší. Hlavní pointa spočívá v tom, že vás všudypřítomné stráže nesmí spatřit a když ano, na konci levelu vám to hra pěkně spočítá a odečte tzv. synchronizační body. Získáváním těchto bodů si poté zpřístupníte třeba hard obtížnost a nebo cheaty. Samozřejmě ale platí, že pokud jste v těchto stealth misích objevení vícekrát, mise končí a musíte ji opakovat.

Assassins Creed 2 Discovery 05.pngAssassins Creed 2 Discovery 06.png

Zatímco zmíněné stealth mise patří asi k nejzábavnější části hry, časový mód mi vůbec nesedl. Ve hrách typu Ratchet and Clank mi zběsilé běhání vůbec nevadí, ale tady? Ve hře, která dominuje krásně zpracovaným okolím a celkově je graficky na výborné úrovni? V požadované rychlosti si toho  zrovna moc neprohlédnete a i skoky musí být velmi přesně vypočítány. Nutno uznat, že obtížnost opravdu časem houstne a v posledních levelech už se jedná o čirou frustraci, kdy jeden a ten samý level projíždíte po desáté a máte přesně zapamatované kudy běžet a jak a kam skočit.

Naštěstí je ovládání velmi dobře navrženo, takže zábavu nebrzdí. Doleva a doprava se pohybujete  pomocí posuvníku v levém dolním rohu, akční tlačítka najdete v pravém dolním. Jedno pro skok, druhé pro boj a třetí kontextové. Tu se v něm objeví oko, kterým  se stane Ezio nenápadným a tichým zabijákem ze stínů, jindy se promění v jakousi šipku a po stisknutí se Ezio schová do šikovně postaveného vozíku se senem, aby nic netušící stráže prošli kolem něj bez povšimnutí.

Naštěstí je ovládání velmi dobře navrženo, takže zábavu nebrzdí

Ostatně podobných zajímavostí najdeme ve hře více. Můžete třeba také strhávat plakáty "wanted" a díky nim se vám doplní zdraví. Bohužel tento akt jaksi ztrácí pointu, protože zdraví se vám automaticky doplňuje tak jako tak.

Assassins Creed 2 Discovery 03.pngAssassins Creed 2 Discovery 04.png

Jak už jsem zmínil, graficky je hra opravdu nápaditá a hezky zpracovaná. Postavy jsou detailně propracovány a jednotlivé animace je radost sledovat. Bohužel hra na testovaném iPhone 3G poměrně lagovala, takže kdo má novější iPhone 3GS, tak si nového Assassin’s Creed II určitě vychutná daleko lépe. Audio stránka neurazí, ale rozhodně nepřináší nic nového. Suma sumárum, AC2 vyloženě nezklamal, ale pokud by hra zůstala, jak se říká "ještě déle v troubě", asi by se nikdo nezlobil. Vysoká cena 9,99 USD zrovna našince nepotěší, a tak bych doporučil hlubší zvážení, před pořízením tohoto titulu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A