iPhone recenze: Modern Combat Sandstorm - válečná vřava

Nejnovější FPS od Gameloftu je tady a má ve tváři vtesáno Call of Duty. Předčila svůj vzor nebo se jedná o tupou kopii? Dozvíte se v recenzi.

Vývojáři Modern Combat se očividně inspirovali u kolegů z Infinity Ward a postavili herní koncept na úspěšném titulu Call of Duty 4: Modern Warfare. I zde se tedy podíváme do blíže nespecifikované země na Středním Východě a budeme kosit jednoho teroristu za druhým. Jako šéf své jednotky se vracíte po těžkém zranění zpět do boje, a tak si nejprve v první misi ozkoušíte všechny herní dovednosti. Právě tato mise funguje zároveň také jako tutoriál. Po úspěšném zvládnutí vás čeká dalších devět nadupaných misí, přičemž vám každá bude trvat něco málo přes deset minut - záleží samozřejmě na zvolené obtížnosti. Co se týče délky hry, můžeme být tedy spokojeni.

modern combat 09.png

Herní náplň je v celku jednoduchá. Jdete a kosíte. Kosíte všechno co se hýbe a tím, co máte zrovna v ruce. Velký arzenál zbraní, ve kterém nechybí populární "kalach", RPG a nebo fešná odstřelovačka vám k tomu bude velmi zdárně sekundovat.

Vývojáři se evidentně inspirovali hrou Call of Duty 4: Modern Warfare a rozhodně to není na škodu. Naopak!

Když se vám zachce, můžete poslat nepřátele k Alláhovi použitím granátu. Lze však také protivníky jen oslepit a poté vystřílet celou místnost. To vše v úchvatné grafice a v tempu, které vám zvýší srdeční tep do závratných hodnot. Je až neuvěřitelné jak vás hra dokáže vtáhnout.

modern combat 01.pngmodern combat 02.png

Ovládání jde ruku v ruce s grafikou a při hraní si často řeknete: "Ano, to je ono! Přesně takhle mi to vyhovuje." Autoři totiž umístili joystick pro pohyb do levého dolního rohu a tlačítko pro střelbu do pravého. Jakkoliv to zní zvláštně, naprosto v pohodě budete procházet lokacemi, střílet a ještě zaměřovat. Cílení se potom provádí přejetím prstu po displeji a hra (především na nejlehčí úroveň) je poměrně tolerantní. Stačí se s křížkem dostat do blízkostí teroristy a hra zaměří na nepřítele za vás.

modern combat 07.png modern combat 08.png

Jak už jsem zmínil, lze měnit zbraně (vždy můžete mít u sebe však jen dvě) a také granáty (tříštivý a oslepující). Mezi zbraněmi/granáty přepnete "dvojťukem" na jejich obrázek a dalším stisknutím granát odhodíte, případně přebijete zbraň. Jak prosté a přesto tak dokonalé že?

Celkově si budete hru vyloženě užívat a upřímně řečeno, na AppStore momentálně není moc her, které by měly stejnou kvalitu jako Modern Combat: Sandstorm. Protivníci sice nejsou žádní super bouráci, ale přesto se alespoň snaží krýt a třeba i povalí sud, nebo stůl co stojí poblíž, aby se za něj mohli následně skrýt. Jejich pohyb je však naskriptovaný a pokud budete jednu oblast opakovat vícekrát, už se na jejich příchod můžete bezpečně připravit. I tak vám ale několikát pořádně zatopí.

modern combat 03.png modern combat 04.png

Grafické zpracování snad ani nemá cenu komentovat, je jedním slovem dokonalé a opět posouvá pomyslnou kvalitativní laťku vysoce nahoru.

Na AppStore momentálně není moc her, které by měly stejnou kvalitu jako Modern Combat: Sandstorm

Ani audio stránka však zde nehrajou druhé housle a k perfektním zvukům při samotném hraní přidává i třeba zadávání úkolů hlasem, či komunikaci vojáků při boji. Několikrát se i trošku zasmějete - nechybí ani v USA velmi populární hláška : "That is what she said". Shrnuto a podrtženo, Modern Combat si prostě nesmíte nechat ujít.

Autor: Jan Šťastný

Další recenze nejnovějších iPhone her najdete na spřáteleném webu Mobilgamer.cz

 

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Akce | FPS
Výrobce: Gameloft
  • skvělá atmosféra
  • chytlavá akce
  • intuitivní ovládání
  • nápadité mise
  • umělá inteligence

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce