iPhone recenze: Modern Combat Sandstorm - válečná vřava

Nejnovější FPS od Gameloftu je tady a má ve tváři vtesáno Call of Duty. Předčila svůj vzor nebo se jedná o tupou kopii? Dozvíte se v recenzi.

Vývojáři Modern Combat se očividně inspirovali u kolegů z Infinity Ward a postavili herní koncept na úspěšném titulu Call of Duty 4: Modern Warfare. I zde se tedy podíváme do blíže nespecifikované země na Středním Východě a budeme kosit jednoho teroristu za druhým. Jako šéf své jednotky se vracíte po těžkém zranění zpět do boje, a tak si nejprve v první misi ozkoušíte všechny herní dovednosti. Právě tato mise funguje zároveň také jako tutoriál. Po úspěšném zvládnutí vás čeká dalších devět nadupaných misí, přičemž vám každá bude trvat něco málo přes deset minut - záleží samozřejmě na zvolené obtížnosti. Co se týče délky hry, můžeme být tedy spokojeni.

modern combat 09.png

Herní náplň je v celku jednoduchá. Jdete a kosíte. Kosíte všechno co se hýbe a tím, co máte zrovna v ruce. Velký arzenál zbraní, ve kterém nechybí populární "kalach", RPG a nebo fešná odstřelovačka vám k tomu bude velmi zdárně sekundovat.

Vývojáři se evidentně inspirovali hrou Call of Duty 4: Modern Warfare a rozhodně to není na škodu. Naopak!

Když se vám zachce, můžete poslat nepřátele k Alláhovi použitím granátu. Lze však také protivníky jen oslepit a poté vystřílet celou místnost. To vše v úchvatné grafice a v tempu, které vám zvýší srdeční tep do závratných hodnot. Je až neuvěřitelné jak vás hra dokáže vtáhnout.

modern combat 01.pngmodern combat 02.png

Ovládání jde ruku v ruce s grafikou a při hraní si často řeknete: "Ano, to je ono! Přesně takhle mi to vyhovuje." Autoři totiž umístili joystick pro pohyb do levého dolního rohu a tlačítko pro střelbu do pravého. Jakkoliv to zní zvláštně, naprosto v pohodě budete procházet lokacemi, střílet a ještě zaměřovat. Cílení se potom provádí přejetím prstu po displeji a hra (především na nejlehčí úroveň) je poměrně tolerantní. Stačí se s křížkem dostat do blízkostí teroristy a hra zaměří na nepřítele za vás.

modern combat 07.png modern combat 08.png

Jak už jsem zmínil, lze měnit zbraně (vždy můžete mít u sebe však jen dvě) a také granáty (tříštivý a oslepující). Mezi zbraněmi/granáty přepnete "dvojťukem" na jejich obrázek a dalším stisknutím granát odhodíte, případně přebijete zbraň. Jak prosté a přesto tak dokonalé že?

Celkově si budete hru vyloženě užívat a upřímně řečeno, na AppStore momentálně není moc her, které by měly stejnou kvalitu jako Modern Combat: Sandstorm. Protivníci sice nejsou žádní super bouráci, ale přesto se alespoň snaží krýt a třeba i povalí sud, nebo stůl co stojí poblíž, aby se za něj mohli následně skrýt. Jejich pohyb je však naskriptovaný a pokud budete jednu oblast opakovat vícekrát, už se na jejich příchod můžete bezpečně připravit. I tak vám ale několikát pořádně zatopí.

modern combat 03.png modern combat 04.png

Grafické zpracování snad ani nemá cenu komentovat, je jedním slovem dokonalé a opět posouvá pomyslnou kvalitativní laťku vysoce nahoru.

Na AppStore momentálně není moc her, které by měly stejnou kvalitu jako Modern Combat: Sandstorm

Ani audio stránka však zde nehrajou druhé housle a k perfektním zvukům při samotném hraní přidává i třeba zadávání úkolů hlasem, či komunikaci vojáků při boji. Několikrát se i trošku zasmějete - nechybí ani v USA velmi populární hláška : "That is what she said". Shrnuto a podrtženo, Modern Combat si prostě nesmíte nechat ujít.

Autor: Jan Šťastný

Další recenze nejnovějších iPhone her najdete na spřáteleném webu Mobilgamer.cz

 

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Akce | FPS
Výrobce: Gameloft
  • skvělá atmosféra
  • chytlavá akce
  • intuitivní ovládání
  • nápadité mise
  • umělá inteligence
Diskuze (1) Další článek: Fallen Earth se odkládá

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Toto je nejzajímavější telefon za tři tisíce. Smartphonu do terénu chybí snad jen podpora 5G sítí a 3,5mm jack

Toto je nejzajímavější telefon za tři tisíce. Smartphonu do terénu chybí snad jen podpora 5G sítí a 3,5mm jack

** Odolný telefon dnes nemusí stát mnoho ** Robustní novinka od BlackView nestojí ani tři tisíce **Nenáročným uživatelům zřejmě nic podstatného chybět nebude

Martin Chroust
BlackViewZvýšená odolnostSmartphony
Vznikne nová konkurence pro Android a iOS? Elon Musk zvažuje vývoj a výrobu vlastního telefonu

Vznikne nová konkurence pro Android a iOS? Elon Musk zvažuje vývoj a výrobu vlastního telefonu

** Amazonu a Facebooku vývoj vlastních telefonů nic nepřinesl ** Elon Musk zvažuje vývoj a výrobu vlastního telefonu ** Pokud zmizí Twitter z mobilních obchodů, nebude mít jinou možnost

Martin Chroust
Elon MuskTwitterSmartphony
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify

Aktuality

18:10 | Na PlayStationu 5 si můžete zdarma vyzkoušet demo akční adventury Forspoken od tvůrců Final Fantasy XV. Hra pak 24. ledna vyjde vedle PS5 i na PC. 
15:36 | Začátkem příštího roku vyjde pokračování prvoválečné příběhovky Valiant Hearts. Tentokrát si ho zahrajeme jen na mobilech v rámci předplatného služby Netflix. 
13:15 | Bandai Namco oznamuje herní adaptaci mangy The Sand Land. Jejím autorem je Akira Torijama, kterého můžete znát jako stvořitele univerza Dragon Ball. 
12:54 | Among Us dnes přivítá nový herní mód v rámci updatu zdarma. V Hide & Seek budete hrát na schovávanou s krvelačným monstrem. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách