Iron Strategy

Rusové se, jak to vypadá, v oblasti počítačových her snaží mermomocí prosadit na mezinárodním poli. Po výborném Gorky 17 totiž přicházejí opět s jednou akční real-time strategií, která má naději na úspěch.
Odehrává se v hluboké budoucnosti ... už jsem chtěl napsat lidstva, ale to by nebylo přesné. Jisté lidstvo tu figurovat bude, nikoliv ale pozemské, nýbž Karrellianské. V roce 2240 (Karrellianského kalendáře:)) dospěje situace na této planetě do bodu, kdy jsou již vyčerpány veškeré přírodní bohatství a kdy je atmosféra téměř smrtící. V důsledku toho, ačkoli ještě není k dispozici nadsvětelný pohon, začne vesmírná kolonizace. A protože je na planetě osm hlavních společenství, rozdělí se okolní vesmír na osm částí, a každé společenství začne s průzkumem a kolonizací té své.

Do roku 2700 si každý spolek vytvořil základnu obyvatelných planet a pomalu pokračuje s kolonizací. Díky neustále pokračující expanzi vznikl nový druh "obchodu" - planetární průzkum, kterým se zabývali Prospektoři. Byli to vybraní jedinci, kteří dostali za úkol "zkrotit" pro sebe (tedy kolonizovat či začít těžbu) vybranou planetu. Bylo jim poskytnuto vybavení (roboti, zdroje energie, po roce 2745, kdy byl na některých planetách objeven primitivní prehistorický život, i válečné stroje) a oni mohli začít.

Uf, tak to je historie. "Současnost" vypadá tak, že je rok 2814 a vy jste jedním z Prospektorů u společenství Bala. Při průzkumu jedné z nejzazších planet tohoto společenství jste narazil na nesmírně cenné mimozemské artefakty, které musejí být za každou cenu uchráněny, než dorazí vědci a posily. Problém je v tom, že planeta leží na hranici s Frellonským prostorem a Frelloňané se o všem dozvěděli a chtějí artefakty pro sebe. A tak to všechno začíná ...

Samotný hráč bude připomínat transformera (kdo si již tyto hračky nepamatuje, nechť se optá starších kamarádů :). Prospektoři jsou silně ozbrojení a rychlí, příliš toho však nevydrží. Samozřejmě, že se s ním můžete vydat do bitvy, ale také (a to je myslím nejlepší řešení, protože jinak byste si nemuseli příliš dlouho zahrát) se můžete ukrýt do silně chráněného bunkru a odtamtud vydávat rozkazy.

Hráči, kteří si libují v čisté akci zasednou do kokpitu a vydají se na cestu pustinami, kdežto strategičtěji zaměření hráči zasednou za taktickou mapu a budou vydávat rozkazy.

Hlavní důraz kladou tvůrci hry na realističnost. Nejrůznější terény, změny dne i počasí (den/noc, déšť/vítr/sníh), to vše jistě velmi zpříjemní požitek z hraní. Ani grafika nezůstává příliš pozadu, i když je zde vidět jistý "ruský" styl (takový je alespoň můj subjektivní pocit), k dispozici bude 1st person i 3rd person výhled. V obrovském tažení čítajícím dvanáct misí, plus ve dvou misích zaměřených čistě na akci, se jistě dost vyřádíte. Připočítejte k tomu několik multiplayerových levelů, a je z toho poměrně nadějná RTS, která by mohla vyjít v několika nejbližších týdnech.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 13 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A