Iron Strategy

Rusové se, jak to vypadá, v oblasti počítačových her snaží mermomocí prosadit na mezinárodním poli. Po výborném Gorky 17 totiž přicházejí opět s jednou akční real-time strategií, která má naději na úspěch.
Odehrává se v hluboké budoucnosti ... už jsem chtěl napsat lidstva, ale to by nebylo přesné. Jisté lidstvo tu figurovat bude, nikoliv ale pozemské, nýbž Karrellianské. V roce 2240 (Karrellianského kalendáře:)) dospěje situace na této planetě do bodu, kdy jsou již vyčerpány veškeré přírodní bohatství a kdy je atmosféra téměř smrtící. V důsledku toho, ačkoli ještě není k dispozici nadsvětelný pohon, začne vesmírná kolonizace. A protože je na planetě osm hlavních společenství, rozdělí se okolní vesmír na osm částí, a každé společenství začne s průzkumem a kolonizací té své.

Do roku 2700 si každý spolek vytvořil základnu obyvatelných planet a pomalu pokračuje s kolonizací. Díky neustále pokračující expanzi vznikl nový druh "obchodu" - planetární průzkum, kterým se zabývali Prospektoři. Byli to vybraní jedinci, kteří dostali za úkol "zkrotit" pro sebe (tedy kolonizovat či začít těžbu) vybranou planetu. Bylo jim poskytnuto vybavení (roboti, zdroje energie, po roce 2745, kdy byl na některých planetách objeven primitivní prehistorický život, i válečné stroje) a oni mohli začít.

Uf, tak to je historie. "Současnost" vypadá tak, že je rok 2814 a vy jste jedním z Prospektorů u společenství Bala. Při průzkumu jedné z nejzazších planet tohoto společenství jste narazil na nesmírně cenné mimozemské artefakty, které musejí být za každou cenu uchráněny, než dorazí vědci a posily. Problém je v tom, že planeta leží na hranici s Frellonským prostorem a Frelloňané se o všem dozvěděli a chtějí artefakty pro sebe. A tak to všechno začíná ...

Samotný hráč bude připomínat transformera (kdo si již tyto hračky nepamatuje, nechť se optá starších kamarádů :). Prospektoři jsou silně ozbrojení a rychlí, příliš toho však nevydrží. Samozřejmě, že se s ním můžete vydat do bitvy, ale také (a to je myslím nejlepší řešení, protože jinak byste si nemuseli příliš dlouho zahrát) se můžete ukrýt do silně chráněného bunkru a odtamtud vydávat rozkazy.

Hráči, kteří si libují v čisté akci zasednou do kokpitu a vydají se na cestu pustinami, kdežto strategičtěji zaměření hráči zasednou za taktickou mapu a budou vydávat rozkazy.

Hlavní důraz kladou tvůrci hry na realističnost. Nejrůznější terény, změny dne i počasí (den/noc, déšť/vítr/sníh), to vše jistě velmi zpříjemní požitek z hraní. Ani grafika nezůstává příliš pozadu, i když je zde vidět jistý "ruský" styl (takový je alespoň můj subjektivní pocit), k dispozici bude 1st person i 3rd person výhled. V obrovském tažení čítajícím dvanáct misí, plus ve dvou misích zaměřených čistě na akci, se jistě dost vyřádíte. Připočítejte k tomu několik multiplayerových levelů, a je z toho poměrně nadějná RTS, která by mohla vyjít v několika nejbližších týdnech.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |