Island Wars – bojujte za čest svého ostrůvku!

Lidstvo vedlo za svou existenci válku kvůli mnoha věcem, významným lidem a především pak kvůli chtíči získat a podmanit si nová území. Tak tomu bylo ve starověku, středověku a tak je tomu i dnes. Ještě nikdy se však nevedla válka o takovou malichernost, jako je tomu ve hře Island Wars. Vaším cílem bude, jak už konec konců z názvu hry vyplývá, ostrov. Ovšem ne jen tak ledajaký!
Island Wars – bojujte za čest svého ostrůvku!

Předmětem vašeho souboje je tedy ostrov. A co že je na tom tak zvláštního? Vždyť o ostrovy se stejně jako o klasické vnitrozemí či poloostrovy vždy vedly velmi kruté boje. Jenže, o takový jako ve hře Island Wars asi ztěží. Nejde ani tak o umístění tohoto ostrůvku, ale o jeho samotnou velikost. Dohromady má totiž jen pár metrů čtverečních! No řekněte, stálo by vám pár metrů písčité země za životy odvážných pilotů a dalších vojáku? Ale přestaňme rozebírat místo a podmínky za kterých se hra odehrává a vrhněme se hned na ni samotnou – protože opravdu stojí za to!

Island Wars   Island Wars

Ocitáte se tedy v roli jednoho ze strůjců válečného konfliktu a vaším úkolem bude za dobu jeho trvání nahrát co největší počet bodů. Ty získáváte likvidováním nepřátelských jednotek a, jak se dozvíte ještě dále, také ničením obyčejných palem (zní to trochu legračně, ale je to tak). Samotná válka trvá přesně určenou dobu, která se nastavuje ještě před spuštěním hry. Každý den bojů je pak rozdělen do tří denních pásem (rána, poledne a odpoledne) ve kterých se odehrávají různé části bojů.

Island Wars   Island Wars

Ráno vždy zahajuje jeden ze soupeřů (tedy vy nebo váš počítačovým protivník) útokem na ostrov toho druhého. Vezmeme si tedy, že se ocitnete v roli útočíci strany – sami ovládáte letadélko, které musí prostřednictvím bomb zničit všechny vyrostlé palmy na nepřátelském ostrově. Nepřítel má naopak k dispozici těžký kanón, kterým se vám bude snažit zabránit ve splnění tohoto cíle. Až jedna či druhá strana “padne”, posouváte se do další části dne. V poledne si pak se soupeřem navzájem své pozice prohodíte – tentokráte se tedy budete muset bránit před útokem na váš ostrůvek. Vše vrcholí odpoledne, kdy vřava na chvíli utichne a ke slovu se dostanou stíhači obou zemí. Dočkáte se tedy vzdušného souboje, který má opět celkem jednoduchá pravidla – kdo první padne, prohrál. Hra se pak eventuelně posouvá do dalšího dne, to však záleží pochopitelně na tom, zda má ještě válka dále trvat. Nastavit pak můžete také počet palem na ostrovech, čím více, tím pochopitelně lépe :-).

K ovládání využijete kromě kurzorových kláves také levý shift pro střelbu a pak také nějaké další klávesy, jejich využití je však už minimální. Hrát můžete nejen proti počítačovému soupeři (jeho AI je na slušné úrovni), ale také proti živému člověku, což je obrovská přednost této hry. Další je pak i její velikost – stáhnout necelé 2 MB jistě nikoho nezabije.

Download hry (1,8 MB) zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 6 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A