Island Wars – bojujte za čest svého ostrůvku!

Lidstvo vedlo za svou existenci válku kvůli mnoha věcem, významným lidem a především pak kvůli chtíči získat a podmanit si nová území. Tak tomu bylo ve starověku, středověku a tak je tomu i dnes. Ještě nikdy se však nevedla válka o takovou malichernost, jako je tomu ve hře Island Wars. Vaším cílem bude, jak už konec konců z názvu hry vyplývá, ostrov. Ovšem ne jen tak ledajaký!
Island Wars – bojujte za čest svého ostrůvku!

Předmětem vašeho souboje je tedy ostrov. A co že je na tom tak zvláštního? Vždyť o ostrovy se stejně jako o klasické vnitrozemí či poloostrovy vždy vedly velmi kruté boje. Jenže, o takový jako ve hře Island Wars asi ztěží. Nejde ani tak o umístění tohoto ostrůvku, ale o jeho samotnou velikost. Dohromady má totiž jen pár metrů čtverečních! No řekněte, stálo by vám pár metrů písčité země za životy odvážných pilotů a dalších vojáku? Ale přestaňme rozebírat místo a podmínky za kterých se hra odehrává a vrhněme se hned na ni samotnou – protože opravdu stojí za to!

Island Wars   Island Wars

Ocitáte se tedy v roli jednoho ze strůjců válečného konfliktu a vaším úkolem bude za dobu jeho trvání nahrát co největší počet bodů. Ty získáváte likvidováním nepřátelských jednotek a, jak se dozvíte ještě dále, také ničením obyčejných palem (zní to trochu legračně, ale je to tak). Samotná válka trvá přesně určenou dobu, která se nastavuje ještě před spuštěním hry. Každý den bojů je pak rozdělen do tří denních pásem (rána, poledne a odpoledne) ve kterých se odehrávají různé části bojů.

Island Wars   Island Wars

Ráno vždy zahajuje jeden ze soupeřů (tedy vy nebo váš počítačovým protivník) útokem na ostrov toho druhého. Vezmeme si tedy, že se ocitnete v roli útočíci strany – sami ovládáte letadélko, které musí prostřednictvím bomb zničit všechny vyrostlé palmy na nepřátelském ostrově. Nepřítel má naopak k dispozici těžký kanón, kterým se vám bude snažit zabránit ve splnění tohoto cíle. Až jedna či druhá strana “padne”, posouváte se do další části dne. V poledne si pak se soupeřem navzájem své pozice prohodíte – tentokráte se tedy budete muset bránit před útokem na váš ostrůvek. Vše vrcholí odpoledne, kdy vřava na chvíli utichne a ke slovu se dostanou stíhači obou zemí. Dočkáte se tedy vzdušného souboje, který má opět celkem jednoduchá pravidla – kdo první padne, prohrál. Hra se pak eventuelně posouvá do dalšího dne, to však záleží pochopitelně na tom, zda má ještě válka dále trvat. Nastavit pak můžete také počet palem na ostrovech, čím více, tím pochopitelně lépe :-).

K ovládání využijete kromě kurzorových kláves také levý shift pro střelbu a pak také nějaké další klávesy, jejich využití je však už minimální. Hrát můžete nejen proti počítačovému soupeři (jeho AI je na slušné úrovni), ale také proti živému člověku, což je obrovská přednost této hry. Další je pak i její velikost – stáhnout necelé 2 MB jistě nikoho nezabije.

Download hry (1,8 MB) zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

včera | | 19 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A