Island Wars – bojujte za čest svého ostrůvku!

Lidstvo vedlo za svou existenci válku kvůli mnoha věcem, významným lidem a především pak kvůli chtíči získat a podmanit si nová území. Tak tomu bylo ve starověku, středověku a tak je tomu i dnes. Ještě nikdy se však nevedla válka o takovou malichernost, jako je tomu ve hře Island Wars. Vaším cílem bude, jak už konec konců z názvu hry vyplývá, ostrov. Ovšem ne jen tak ledajaký!
Island Wars – bojujte za čest svého ostrůvku!

Předmětem vašeho souboje je tedy ostrov. A co že je na tom tak zvláštního? Vždyť o ostrovy se stejně jako o klasické vnitrozemí či poloostrovy vždy vedly velmi kruté boje. Jenže, o takový jako ve hře Island Wars asi ztěží. Nejde ani tak o umístění tohoto ostrůvku, ale o jeho samotnou velikost. Dohromady má totiž jen pár metrů čtverečních! No řekněte, stálo by vám pár metrů písčité země za životy odvážných pilotů a dalších vojáku? Ale přestaňme rozebírat místo a podmínky za kterých se hra odehrává a vrhněme se hned na ni samotnou – protože opravdu stojí za to!

Island Wars   Island Wars

Ocitáte se tedy v roli jednoho ze strůjců válečného konfliktu a vaším úkolem bude za dobu jeho trvání nahrát co největší počet bodů. Ty získáváte likvidováním nepřátelských jednotek a, jak se dozvíte ještě dále, také ničením obyčejných palem (zní to trochu legračně, ale je to tak). Samotná válka trvá přesně určenou dobu, která se nastavuje ještě před spuštěním hry. Každý den bojů je pak rozdělen do tří denních pásem (rána, poledne a odpoledne) ve kterých se odehrávají různé části bojů.

Island Wars   Island Wars

Ráno vždy zahajuje jeden ze soupeřů (tedy vy nebo váš počítačovým protivník) útokem na ostrov toho druhého. Vezmeme si tedy, že se ocitnete v roli útočíci strany – sami ovládáte letadélko, které musí prostřednictvím bomb zničit všechny vyrostlé palmy na nepřátelském ostrově. Nepřítel má naopak k dispozici těžký kanón, kterým se vám bude snažit zabránit ve splnění tohoto cíle. Až jedna či druhá strana “padne”, posouváte se do další části dne. V poledne si pak se soupeřem navzájem své pozice prohodíte – tentokráte se tedy budete muset bránit před útokem na váš ostrůvek. Vše vrcholí odpoledne, kdy vřava na chvíli utichne a ke slovu se dostanou stíhači obou zemí. Dočkáte se tedy vzdušného souboje, který má opět celkem jednoduchá pravidla – kdo první padne, prohrál. Hra se pak eventuelně posouvá do dalšího dne, to však záleží pochopitelně na tom, zda má ještě válka dále trvat. Nastavit pak můžete také počet palem na ostrovech, čím více, tím pochopitelně lépe :-).

K ovládání využijete kromě kurzorových kláves také levý shift pro střelbu a pak také nějaké další klávesy, jejich využití je však už minimální. Hrát můžete nejen proti počítačovému soupeři (jeho AI je na slušné úrovni), ale také proti živému člověku, což je obrovská přednost této hry. Další je pak i její velikost – stáhnout necelé 2 MB jistě nikoho nezabije.

Download hry (1,8 MB) zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A