Jack Daniels má dycky pravdu! A je zdarma!

Tato recenze bude stylu sice již dlouhými léty intenzivního využívání omletého, avšak stále občas zábavného "rozhovoru". Tentokrát je to dialog dvou teenagerů, jeden je znuděný měšťák s kostěnou hlavou jménem Chris, druhý je nefalšovaný český vidlák zovoucí se Pepa. Potkají se v nejmenovaném městě, kam jel Pepa navštívit babičku.
Jack Daniels má dycky pravdu! A je zdarma!

Žánr: arkádní adventura
Minimum: nic moc, však uvidíte
3D: ne
Multiplayer: ne
Výrobce: Chris and Dana
Distributor:
Chris and Dana

Tato recenze bude stylu sice již dlouhými léty intenzivního využívání omletého, avšak stále občas zábavného "rozhovoru". Tentokrát je to dialog dvou teenagerů, jeden je znuděný měšťák s kostěnou hlavou jménem Chris, druhý je nefalšovaný český vidlák zovoucí se Pepa. Potkají se v nejmenovaném městě, kam jel Pepa navštívit babičku.

Pepa: Čau!

Chris bělolebký (bušící právě čímsi podobným páčidlu do nemohoucí stařeky o holi): Vodpal, burane!

Hateful ChrisHateful Chris

Pepa: Co to děláš?

Chris: Mlátím co můžu tady do tý starý báby.

Pepa: A próč?

Chris: Protože mě to baví vole ne?

Pepa: Aha. Ale počkej, vždyť už je celá bezvládná!

Chris: (Chris uštědří stařence poslední ránu, stařenka se rozlétává na blíže nespecifikované kusy) Vo to de! (ďábelský smích) Hele, zajdem tady do vobchodu, třeba tam bude prča.

(dva malí caparti vyzvou Chrise k soutěži v jakési podivné videohře, poté co Chris vyhraje, jeden z fakanů mu dá klíč od otcovy kanceláře v blízkém obchodním domě, Chris a Pepa se tam vydají, když tu při cestě potkají jakousi mírně povolnou paní, říkejme jí paní K)

Hateful ChrisHateful Chris

Paní K: Ach Chrisi! Mám malý problémek, se kterým mi určitě rád pomůžeš. Můj mazlíček je zavřený v kleci tady nedaleko, potřebuji, abys ho dostal ven, jinak na dnešní show jít nemůžu. Jo a mimochodem, můj malej brácha má tady vedle v ulici nějaký haraburdí, který by se ti mohlo hodit.

Chris: No problemo.

(Chris s Pepou se vydají za bratrem Paní K, říkejme mu Bratr PK)

Bratr PK: Mám tady pro tebe nějaký pěkný zařízení, vybírej podle chuti a stavu peněženky, ale hlavně rychle, nebo nestihnu školu.

Hateful ChrisHateful Chris

(Bratr PK vybalí několik granátů, bomb a raketomet, Chris samozřejmě uslintaně civí na raketomet, kterýžto je ovšem příliš drahý, takže rychle jde ještě ubodat, ubít a molotovovy koktejly upálit několik lidí, aby na vysněný raketomet měl. Pepa se zatím intenzivně zajímá o kovovou náušnici neesteticky zavěšenou na jednom z granátů)

Chris: Tady máš čoveče deset talířů a vysol ten raketomet. (obrátiv se na Pepu praví) Jdeme, chlape, teď teprve začíná ta pořádná zábava!

Hateful ChrisHateful Chris

(Chris na ulici pálí po kom může, lidé se rozlétávají jako spálený papír (obarvený na červeno), Chrisova peněženka nabývá obrovitých rozměrů, doslova přetéká dolary, Pepa se stále zajímá o granátovou náušnici, Chris mu totiž jeden koupil, aby se Pepa nenudil, a také proto, že Pepa se od náušnice téměř nemohl odtrhnout. V blízkém obchodě si ještě Chris kupuje klasickou brokovnici, aby měl větší výběr. Potom už zbývá krátká cesta do obchodního domu, kde hned zkraje nachází Chris plamenomet. Rozjařen z nálezu si ho ihned zkouší na kolem procházejícím bezdomovci a pobíhajícím psíkovi, jejichž vnitřnosti se po chvíli rozlétávají kolem.)

Chris (k Pepovi): Hele vole moc si s tím nehraj, nebo tě to taky rozmetá.

(Pepa nereaguje, je příliš ponořen do svého bádání nad náušnicí. Chris zatím pokračuje cestu zkázy, když tu objeví klec s mazlíčkem Paní K. Nejprve ji zkouší otevřít střílením z brokovnice a posléze i z raketometu, když ho napadne, že na automatech zahlédl jisté podivné číslo, které mu v tom čase nedávalo naprosto žádný smysl. I rozhodne se ho ozkoušet. A mazlíček je osvobozen! Za prokázanou službu se mazlíček nabídne, že Chrisovi v jeho pekelném úkolu pomůže, a daruje mu zbraň zvanou "mazlíčkomet", která vystřeluje kvanta hryzavých mazlíčků kadencí RATATATATA. Chris pokračuje dále na Pender Street.)

Hateful ChrisHateful Chris

Pepa: Hele, ňákej nóbl barák! Dem tam!

Chris: Jo, podívat se tam můžeme. Ale dávej pozor!

(Chris a Pepa vstoupí do budovy. Chrisovi od začátku něco nevoní. Když se přiblíží podezřele vypadající individuum, bezmyšlenkovitě pálí)

Chris: Ty parchanti! Si myslí že mě voblafnou těma svejma reklamníma zhovadilostma, to teda hovno! (k Pepovi) Jdeme!

(po chvíli nacházejí o plot opřenou baseballovou pálku, Chris se jí rozjařeně ujímá a ihned spěchá rozmlátit poblíž stojící osobní automobil, zatímco do něj vší silou buší ...)

Pepa: Ahá! (a vytahuje pojistku granátu)

Hateful ChrisHateful Chris

(Chris se však ani neohlédne, dál v šíleném záchvatu drtí automobil, a když už je zcela napadrť, pokračuje ve svém amoku dále ulicí, lidé padají, odlétávají, a Chris stále a stále máchá svou pálkou...)

A tak končí první epizoda epického příběhu Chrise Hrozného (v jazyce anglickém Hateful Chris). Pokud se vám některé postavy zdály smyšlené či snad dokonce úplně zbytečné, nemám vám to za zlé.

Ano, Hateful Chris je správná ptákovina, dalo by se říct. Má 10MB a stáhnout se dá například z domovské stránky anebo vypálit na VypalCD. Hra je freeware, další epizody, které by se měly objevit na podzim, budou ale již placené.

Grafika: 9/10
Zvuky: 8/10
Hudba: 7/10
Hratelnost: 9/10
Babylón bude hořet!
Celkové hodnocení: 8/10

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A