Jak dopadl Apríl 2009

Srandičky, legrácky, různé pokusy nachytat své čtenáře, i tak by se dal charakterizovat první duben na internetu. Ostatně podívejte se s námi na různé servery, co si připravily a jak návštěvníky pobavily.

Apríl roku:

Bohemia Interactive chystají FArmA 2

Jak už jsme vás podrobně informovali na Poupěti, čeští Bohemia Interactive se rozhodli pro změnu žánru své taktické akce ArmA 2. Odhalili volné místo na trhu s hrami a plynule dokončují simulátor zemědělství FArmA 2. Tento žertík opravdu zveřejnili na svém fóru i se čtveřicí povedených obrázků ze hry. Nutno podotknout, že nezapomněli po vzoru jistého nejmenovaného šéfredaktora, skrývajícího se pod dvoupísmennou zkratkou, okomentovat i kvalitu svých obrázků, kdy byly rendery ještě speciálně upravovány a ve hře prý bude vše vypadat výrazně hůře.

FARMA2.jpg

Zahraniční tvorba:

Blizzard letos nezářil tolik, jako v uplynulých letech, přesto se však této společnosti povedly slušné žertíky. Pro hráče World of Warcraft představil novou možnost vylepšování jízdních monster, nazvanou prostě P1mp My Mount! Za nemalé peníze bude prý od dalšího patche možno upravovat vzhled všech monster, i mechanických, přidáváním různých polepů, sedel, podsvícení a dalšího haraburdí.

battlecat.pngss1.jpg
ss2.jpgss3.jpg
 

Zcela podle očekávání pak přišlo na svět i ohlášení čtvrtého povolání pro Diablo 3, konkrétně se bude jednat o knihovníka. Většina jeho schopností se bude pochopitelně týkat knih, ale také jako jeden z mála bude mít k dispozici rozsáhlý dialogový systém. Možná až příliš rozsáhlý. Představeny byly rovněž i tři jeho dovednosti – Lorenado (větrné víry plné knih), Quest Bolt (útok dělající z nepřátel questgivery s vykřičníkem nad hlavou) a ultimátní Shush.

 ss83-hires.jpgss84-hires.jpg
 ss82-hires.jpg

Samozřejmě chvíli po dopsání tohoto textu se konečně objevily i aprílové kousky pro americké servery World of Warcraft, kde prý bude možno sestavovat od dalšího patche nejen týmy pro arénu, ale i speciální taneční crew. A Starcraft 2 se zase dočká nové ultimátní lidské jednotky Terra-Tron, obřího robota s plazmovým kanónem v jedné ruce a rotujícím ostřím v druhé. Pokud vám to připomíná kácecí stroje z Warcraftu, jste zde správně.

Obrovský smích koloval redakcí spolu s prohlášeními CD Projekt Red o přípravě revoluční hry pro handhledy zvané The Witcher: Mysterious Secrets. Nový zaklínač má být vyvíjen pro současnou, následující a ještě další generaci handheldů a světlo světa má spatřit mezi úterým a pátkem roku 2010. Nedokázali jsme se však shodnout, která z vlastností hry nás nejvíce zaujala – hra bude v plných dvaatřiceti barvách (ač půlka nebude vidět kvůli výkonu platformy), otevřený nekonečný svět doleva i doprava, systém rozhodnutí bez jakýchkoliv důsledků na herní prožitek, převratná fyzika nechávající Geralta po výskoku padat dolů bez nutnosti cokoliv mačkat, krutý FREAK systém znemožňující hrát hru po smrti, soubojový systém s nekonečnými možnostmi kombinací fyzických a magických útoků, stejně jako možnost neomezeného multiplayeru při předávání handheldu.

mysterious_secrets.jpg

Nintendo schytalo také značnou dávku různých žertíků, ať již ze strany ostatních, nebo vlastní výroby. Jako jeden z nejpovedenějších se dá považovat ohlášení rozšíření pro Wii, které bude určeno speciálně pro ženy. Na novou platformu Shii najdete velké množství sofistikovaných her typu žehlení, vaření, luxování, ale dokonce i simulátor felace a mnohé další činnosti. To vše můžete shlédnout ve vtipné upoutávce.

VIDEO: 1406 'Nintendo Shii - aprílový žert'

Mezi další momenty hodné zapamatování patří i výroky balance boardu u Wii Fit, kteréžto zařízení nejen že vtipkuje o svojí poruše, ale i naznačuje, že může občas lehce zkreslovat výsledky vašich fyzických testů. Nesmím zapomenout ani na variantu Wii Fit zvanou Wii Height určenou pro skákání do výšky. Pokročilí uživatelé mohou pro skok o tyči potřebovat i speciální matrace dodávané v balení se hrou.

custom_1238599058950_1238579143304.jpg

Herní server Gamespot pak přinesl zaručenou zprávu z Ameriky, kde prý společnost Umbrella Corporation (znalci Resident Evil vědí) žádá americkou vládu o pomoc ve výši sta miliard, jinak prý jí hrozí bankrot. To by mohlo zapříčinit i kolaps a „nešťastné náhody“ v rámci jejích biologických výzkumů.

Nezahálel ani Gabe Newell z Valve, který prý ve spolupráci s výrobcem herních ovladačů Razer dělá na unikátní akci. K ní pochopitelně budete potřebovat originální ovladač Anaconda, schopný snímat nejen pohyb, ale i hráčova gesta. Ve hře pak můžete pro své účely využívat veškeré civilisty, co potkáte, ať již pro pomoc s různými pastmi, nebo prostě jen jako živý štít. Titul bude k dispozici na Steamu na podzim 2010.

VIDEO: 1405 'Alpine Legend - Guitar Hero killer od Microsoftu'

Nemá snad cenu se podrobně rozepisovat o Alpine Legend, což už ostatně udělal Karel Kališ ve své novince. Ale to už se dostáváme pomalu k nám.

Česká a slovenská nejen herní scéna

Drobně odbočím na Slovensko, kde zpravodajský portál Pravda.sk uvedl 1. duben jako svátek Chucka Norrise na jeho vlastní žádost. K tomu přidal i originální předpověď počasí pro Slovensko, kdy na západě budou padat traktory, střed bude zasažen blýskáním valašek, zatímco východ postihnou alkoholické přeháňky.

pravda.jpg

Zapracoval na sobě i portál vtipných hlášek lamer, kde celý den byly všechny texty komoleny do mluvy mladistvých. Posuďte sami na ohlášení této změny: „na záq1adě prowedenéHo průZqumu 0H1edně s1ož3ní náWštěWníqů 1ameR.Cz YSMe s3 rozh0d1i uprawit desiGn webu taq, aby 1épe oDpowída1 wqusu 4 požaDaWqům neypoč3tněYší náwštěWniCqé sqUpiny. peWNě Wěříme, ž3 s3 wám bude 1íbit!“

VIDEO: 1394 'Zprávy Živě 1. dubna'

Největší příval různých vtípků pak připravil portál Živě.cz, tedy spíš ten den Mrtvě.cz. Konkrétně se pak jednalo o mimořádné krizové zpravodajství, odhalení nevětšího stylusu na světě zvaného Velký Bob, americkou snahu o prosazení Linuxu jako oficiálního náboženství s Kristuxem v hlaví roli, představení nového hardware od Microsoftu – párku a převzaté aprílové zprávy. Nezahálel ani server Mobilmania, kde jste se mohli dočíst o nové službě proti telefonnímu spamu Nevolejmi.cz a prozkoumat problematiku bezpečnosti telefonních sítí při návštěvě Barracka Obamy v Praze.

VIDEO: 1395 'Microsoft Párek 1.0'

A co naše Poupě, tedy vlastně Doupě? Posouzení nechám na vás, sice se objevily mnohé neuvěřitelné zprávy, ale prozradím, že vtípky byly pouze některé z nich. Každopádně snad pochopíte, že výčet není úplný a případně do diskuse přidáte i žerty, které nejvíce pobavily vás. A pro věčné nespokojence tu mám příjemnou zprávu – na rok máte od Apríla klid.

Související články
  1. Microsoft hodlá zatopit Guitar Hero
  2. Představitelé Nintenda čelí žalobě
  3. Ranní diskuse o životě v redakci Poupě.cz
  4. Sony zlevňuje PS3 a mění herní divizi
  5. Jak dopadl Apríl 2008
  6. Jak se letos vyvedl apríl?
  7. Apríl: Plná verze Oblivionu ke stažení
  8. Jak se letos vyvedl apríl?
  9. Preview: Duke Nukem Forever – že bychom se přece dočkali?
  10. Apríl na zahraničních herních webech

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole