Jak hrát deskovky s přáteli přes internet: Zábava nejen pro dobu koronavirovou

Deskové hry můžete hrát s přáteli i na dálku. Ačkoli jsou mnohé složitější a vyžaduje to leckdy služby na míru, některé jsou dostupné zdarma. Využít můžete i hry, které máte již koupené, a hrát je přes videohovory. Představujeme 6 možných řešení.

Tabletopia

Deskové hry jsou především o setkávání s přáteli a rodinou u jednoho stolu, občas tomu ale situace nepřeje a pokud si chcete zahrát, musíte na to jít jinak. Naštěstí existuje několik řešení, a to v podobě simulátorů deskových her, různých speciálních variant pro videohovory či, pokud jste sami, sólo varianty.

Jedním z řešení je aplikace, která zprostředkuje kompletní zážitek z vámi vybrané hry. Jedna z oblíbených je právě Tabletopia i díky tomu, že základní verze je zdarma. To sice není podporováno u všech her, u vybraných si ale můžete (byť třeba omezeně zahrát) aniž byste museli platit. Postačí se pouze registrovat a webu a vše se následně odehrává v prohlížeči.

bf012cdd-af21-4111-bfd5-06111aef9f41 
V katalogu naleznete na 918 různých deskových her.

Existuje i varianta pro Steam, kde je možné s jednotlivé prémiové hry dokupovat. V rámci prohlížeče se k nim pak dostanete za pomoci předplatného, které startuje na 4,99 dolarech za měsíc a končí na 9,99 dolarech. Liší se v počtu rozehraných her (zdarma to jsou 2, následně 6 či 10), přístupu k prémiovým hrám či možnosti mít hosty v rámci hry.

 

Služba zajistí kontakt. Pravidla hry musíte znát a hlídat sami.

 

V nabídce přitom nechybí ani takové pecky, jako je oblíbený Scythe, Wingspan (česky Na křídlech), Tapestry a další. Jediná nevýhoda je, že většina z nich je anglicky a program vyžaduje znalost pravidel. Sice vás provede jednotlivým ovládáním aplikace, samotná hra je ale na vás, stejně jako hlídání dodržování pravidel. Stejně, jako u běžného herního stolu. Přímo na stránce je ale máte k dispozici hned v několika jazycích.

Hrát můžete online proti komukoliv z komunity, či můžete přátelům zaslat vygenerovaný klíč a připojit se k vybrané hře tak, jako byste seděli u jednoho stolu. To lze učinit skrze web, Steam aplikaci či mobilní aplikace pro iOS či Android.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Realistické Los Angeles v Minecraftu stavělo 400 lidí, trvalo to přes 9 let

Realistické Los Angeles v Minecraftu stavělo 400 l…

Některé projekty Minecraftu zkrátka dokážou vyrazit dech.

30.  5.  2020 | | 15 N/A
PS5 bude až stokrát rychlejší než PS4 díky unikátnímu SSD disku Sony

PS5 bude až stokrát rychlejší než PS4 díky unikátn…

Už žádné nahrávací obrazovky?

22.  5.  2020 | | 35 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Civilizace VI zdarma a epická akce

Hry zadarmo nebo se slevou: Civilizace VI zdarma a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

22.  5.  2020 |
10 skvělých her, které se hodí pro začínající hráče

10 skvělých her, které se hodí pro začínající hráč…

Chcete začít hrát hry, ale nevíte, kde začít? Připravili jsme seznam her, které jsou pro nováčky jako dělané.

24.  5.  2020 | | 9 N/A
Mapa světa z akce GTA 5 vytesaná do dřeva je uměleckým skvostem

Mapa světa z akce GTA 5 vytesaná do dřeva je uměle…

Jak si zkrátit čas během karantény? Spojte něco oblíbeného a užitečného.

3.  6.  2020 | | 9 N/A