Jak jsem hrál Stupid Invaders

Kdyby blbost nadnášela, mnoho z nás by se touto dobou pohybovalo vinou nikoliv vlastní vysoko v oblacích. Blbost je vlastně odvěkým tématem počítačových her. Kolik přitroublých her tu bylo, kolik bláznivě blbých parodií jsme si již mohli zahrát a přiznejme si otevřeně i fakt, že mnohé hry byly blbé již jen tak, což pravda lichotka příliš není.
Jak jsem hrál Stupid Invaders
Kdyby blbost nadnášela, mnoho z nás by se touto dobou pohybovalo vinou nikoliv vlastní vysoko v oblacích. Blbost je vlastně odvěkým tématem počítačových her. Kolik přitroublých her tu bylo, kolik bláznivě blbých parodií jsme si již mohli zahrát a přiznejme si otevřeně i fakt, že mnohé hry byly blbé již jen tak, což pravda lichotka příliš není.

Stupid InvadersStupid Invaders

Stupid Invaders se snaží šlépěje vytvořené již kdysi hrami jako Sam'n'Max Hit the Road nebo Day of the Tentacle prohloubit až na kost, jak by každý by každý byť jen začínající jazykozpytec jistě s úsměvem na rtech poznamenal. Základním stavebním kamenem celé hry je stupidita, jak již samotný název napovídá. Pomineme-li příběh, jenž nejspíše nebude nejsilnější stránkou celé hry (uznejte sami: mimozemšťané polapení šíleným vědcem ponecháni záchraně přiblblého individua, to je dějová línie poněkud tuctového ražení...), zůstává nám ten zbytek – grafika, tedy zpracování obecně. O tom, že hlavním tahounem hry bude vedle technického zpracování především svérázný humor jsme se zmínili již posledně ve vcelku informačně obsažném prvním pohledu. Relativně krátce na to však labužníci v Gaumontu uvedli ven demo hry, na kterou se díky jejím atributům (ta BLBOST, která by měla ze hry ukapávat...) těšilo mnoho lidí, nejinak i já.

Stupid InvadersStupid Invaders

Stupid InvadersStupid Invaders

Demo jsem nainstaloval (spolklo mi pak, potvora, asi 183 MB na disku, což jsem upřímně řečeno nečekal. Spustil jsem hru a díval se na tu krásnou roztomilou grafiku. Snad je to sen, ale tam, kde Grim Fandango od Lucas Arts musel vystacit dobre upravenou texturou, tam Stupid Invaders kralují na plné čáře – postavy jsou propracované plně v 3D, stejně jako například prostřední, ve kterém se hra odehrává. Tak pokud demo něčím nevyniká, pak je to jeho délka (vlastně se děsím, kolik CD nebo DVD bude výsledná hra zabírat, když demo o třech místnostech včetně chodby zabírá bezmála 200 MB). Z chodby, kde začínáte, se můžete dostat buďto do červené chodby po levé straně a následně záchod nebo do pracovny k létajícímu talíři. Zajímavější je technika, jakou je vše zpracováno. Poctivý render nijak neruší pocit ze hry, animace jsou plynulé, hudba je strašidelná a milá zároveň, ovládá se to dobře.

Stupid InvadersStupid Invaders

Stupid InvadersStupid Invaders

Má to ale mouchy. Bohužel, moucha související se zmizením kurzoru patří k takovým, které váš další postup zastaví. Pokud seberete předmět, automaticky se vám místo kurzoru objeví ta která věc... bylo by tedy logické ji buď umístit do inventáře nebo jednoduše stiskem pravého myšítka poslat do pekel automaticky. Bohužel, kterákoliv z těchto jmenovaných akcí provede jediné – odstraní kurzor. Nepotěší, skoro bych se nebál použít slov klasika, nicméně budu se mírnit. Zasekávání postav v iluzorních pastích patří nejspíše taky k seznamu chybek, kterými toto macaté demo disponuje.

Stupid InvadersStupid Invaders

Jenže... já se bavil. Hra je roztomilá tím, jaká je. Roztomile a zřetelně namluvené postavy (celá jedna...) jsou velice příjemným pohlazením na uši člověka saským jazykům až tak nenavyklého a množství humoru je cítit v každém kousku hry (už jen například tapeta smotivy hlav ufounů v chodbě). Jako adventura budou Stupid Invaders určitě pecka... Věřím, že v době uvolnění plné verze budou chyby odstraněny, grafika zůstane stejně dobrá, podobně jako hudba a humor se dále budr držet v kolejích stupidity, která je v kořenech každému člověku tak vlastní.

Stupid InvadersStupid Invaders

Demo má 109 MB a lze ho stáhnout z této adresy, mimo toho se ale nachází i na serveru VypalCD, pokud je vám líto telefonních impulzů za download.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A