Jak ochránit své zákazníky a zároveň zvýšit tržby e-shopu

Reklama 10. května 2023
Zabezpečený web neznamená bezpečný. Na internetu nás ohrožují podvodníci prostřednictvím falešných e-shopů, webů bank či doručovatelů, které využívají ke krádeži osobních a platebních údajů. Pravý web potřebuje dokázat, že u něj jsou návštěvníci v bezpečí.

To je možné díky TLS certifikátu s pečetí, který obsahuje informace o majiteli a umožňuje autentizaci. Prokažte návštěvníkům svou identitu a důvěryhodnost svých webových stránek i e-shopu. Pak máte i vy záruku, že je podvodníci neohrozí.

Padělání webových stránek (tzv. phishing) je jedním z nejčastějších zločinů na internetu. Falešné kopie webů jsou čím dál víc k nerozlišení od originálu a běžný uživatel mezi nimi a pravou stránkou nemá šanci najít rozdíl. Pak může snadno svěřit své údaje podvodníkům, kteří je hned zneužijí.

Odkazy na tyto falešné weby dostáváme všichni nejen v e-mailu, ale už i v SMS zprávách, na Facebooku či přes WhatsApp. Je proto kritické, abyste byli schopni ověřit pravost webu a získat tak jistotu, že nejste na podvodné kopii. K ověření identity provozovatele webu slouží právě pečeť TLS certifikátu.

„Digitální TLS certifikáty jsou základ zabezpečení webu, protože šifrují komunikaci mezi návštěvníkem a serverem. Kromě toho si díky nim lze snadno ověřit pravost webu a vyvrátit, že provozovatel není podvodník. Internetová stránka na důvěryhodné doméně s ověřeným digitálním certifikátem je pro vyhledávače i uživatele nejdůvěryhodnější,“ říká Ing. Jindřich Zechmeister, ředitel SSLmarket.cz od společnosti ZONER a.s.

Ověřený TLS certifikát zaručí, že jste nepadli do phishingové pasti

Webových stránek je na internetu obrovské množství a velká část z nich pracuje s osobními a platebními údaji. Jenom e-shopů je v Česku podle webu ceska-ecommerce.cz přes 50 000. A jejich počet stále roste a spolu s tím vzniká i spousta podvrhů.

Každý rok se na internetu potýkáme se stovkami kopií Facebooku, PayPalu či podvodnými stránkami internetového bankovnictví, které vznikly za jediným účelem – získat platební údaje uživatelů a obohatit se na jejich úkor. Aktuálním trendem jsou falešné stránky doručovatelů žádající zaplacení celního poplatku.

Schopnost zaručit pravost webu a umožnit jednoduše ověřit jeho identitu je základním krokem pro ochranu návštěvníků. Pečeť TLS certifikátu na vaší webové stránce jim zobrazuje ověřené informace o majiteli a garantuje, že omylem nevstoupili na podvodný web, který by byl anonymní. Podvodný web by nikdy ověřený certifikát nezískal, ale může získat certifikát bez těchto údajů.

Důvěra je základ úspěšného online podnikání

Digitální TLS certifikáty jsou pro všechny internetové stránky nezbytné. Bezpečně šifrují celkovou komunikaci mezi klientem a serverem (např. názvy, adresy, hesla, čísla účtů, platebních karet i další osobní údaje) a chrání data před zneužitím hackery. Ti je díky šifrování nepřečtou.

Ne všechny certifikáty ale obsahují informace umožňující autentizaci. Certifikáty nesoucí informaci o majiteli, kterým říkáme OV a EV certifikáty, navíc umožňují autentizaci majitele.

TLS certifikát s pečetí je zárukou bezpečného webu

Pečeť je doplňkem každého zakoupeného OV a EV TLS certifikátu, jehož vydáním teprve nárok na její použití vzniká. Má podobu dynamického obrázku, který uživateli po kliknutí v novém okně zobrazí detaily vystaveného certifikátu a informace o provozovateli webu.  Tím dokazuje úplné a platné vystavení TLS certifikátu a uživatel tak na první pohled vidí, že web, který navštívil, není phishingová kopie.

Symbol pečeti certifikační autority přispívá k vyšším konverzím elektronických obchodů a celkově zvyšuje počet transakcí webu. Dokonce 60 % zákazníků e-shopu uvedlo, že nákup nedokončili z důvodu chybějícího symbolu zabezpečení. Není to ovšem jediná doplňková vlastnost, kterou ke svému certifikátu můžete získat. Prémiová značka Secure Site jich nabízí celou řadu.

Nasaďte na svůj web TLS certifikát s pečetí ještě dnes

Ověřený TLS certifikát s pečetí je nejlepším krokem v boji proti podvodníkům. Zvyšuje důvěru zákazníků a dodává záruku pravosti vašeho webu i celého podnikání. Nejenže chrání osobní údaje před hackery, ale má prokazatelný vliv i na počet konverzí na webu a transakcí u e-shopů.

U ZONERu najdete vše pro bezpečnou internetovou prezentaci

Společnost ZONER a.s. je lídrem na poli kybernetické bezpečnosti i mezi poskytovateli internetových služeb. Jako akreditovaný registrátor domén a provozovatel největšího prodejce TLS certifikátů v Evropě může svým zákazníkům nabídnout kompletní servis zabezpečení a důvěryhodnosti vaší online prezentace.

Další článek: Microsoft zavelel a SSD pro Xboxy Series zlevnily. Pořád jsou ale absurdně drahé

Témata článku: ,