Jak se dá definovat zdravý selský rozum?

Pojem zdravého selského rozumu je z hlediska třídové klasifikace zcela nepostradatelný, avšak ve své komplexitě se z něj může velice lehce stát slovo nanejvýše ošemetné. Slovo selský rozum se tak stává velkou proměnnou visící kdesi mezi pochopením a záměrem. Způsob, jakým zdravý selský rozum pochopili v Monolithu je přinejmenším… netradiční.
Jak se dá definovat zdravý selský rozum?
Sanity: Aiken's Artifact je nově připravovaná 3rd person akční adventure z dílen Fox Entertainment (produkuje Monolith Productions). Začněme příběhem, protože je narozdíl od jiných 3rd person akcí/tzv. adventur poměrně důležitý.

SanitySanity

Roku 2028 je na Středním východě objeven jakýsi podivný artefakt neznámého původu. Po důsledném prostudování tohoto objektu se světově renomované doktorce Joan Aikenové podařilo vyvinout revoluční látku, která dokázala odemknout dveře k dosud ukrytým, nevídaným schopnostem lidského mozku (tzv. psionická energie), což samozřejmě vyústilo v poměrně dosti těžké důsledky pro celou lidskou populaci. První verze této látky dovolovala jejím uživatelům projevovat emise psionické energie v celé své kráse, ovšem za krutou cenu - plně vyvinutý lidský mozek totiž není schopen po delší dobu odolávat účinkům psionických sil, a tak většinou postižené subjekty naprosto ztrácejí zdravý rozum. Prostě zblbnou, no. Dr. Aikenová ovšem vymyslela geniální věc - totiž pokud by se sérum podávalo ještě ve stádiu vývinu lidského mozku, mohl by se bez cizí pomoci zcela adaptovat. První dva úspěchy této metody byly pojmenovány Kain a Ábel. Samozřejmě, že možnost ztráty rozumu nebyla ještě zdaleka vymýcena, pokud by dotyčná osoba poněkud přecenila svou výdrž, ovšem riziko již bylo o mnoho řádů menší.

SanitySanity

Výhody nové zázračné látky byly zřejmé, ovšem přesto se mnoho lidí začalo nových lidských (?) bytostí bát, protože kdyby se nějaká takováto bytost rozhodla stát kriminálníkem, její šance oproti "normálním" smrtelníkům by byly maximální (cheche, to je obrat:). Takže se vláda (ať už jakákoliv) rozhodla tomuto předejít - a to velice jednoduchým způsobem, totiž že najala důvěryhodné "psioniky" aby chytali a přetahovali na svou stranu ty "odpadlé". Celá tato organizace se jmenovala DNPC. Prvními zaměstnanci této organizace byli samozřejmě Kain a Ábel, protože měli psionické schopnosti nejvyvinutější. Ovšem co se nestalo - Ábela brzy začala práce nudit a raději se přidal k "druhé straně".

Jeho bratr byl po dlouhých sériích nejroztodivnějších testů velice znaven a jeho vlastní psionické schopnosti byly na pochybné úrovni. Když se však sérum začalo ve městech enormně rozmáhat, dostal za úkol vyšetřit cestu ke zdroji takového ohromného množství. Z očekávaného krátkého případu se však vyklubala konspirační teorie sahající od podzemních kultů, přes starověké civilizace až po samotnou vládu (viz Temný obraz od P.K. Dicka).

SanitySanity

Tak to vidíte. Příběh se zdá býti výborným skloubením několika různých sci-fi příběhů, které by nakonec mohly vytvořit nádherně hratelnou 3rd person akci proloženou adventurními prvky, ne nepodobnou např. Ubiku (mimochodem taktéž opět kniha od P.K. Dicka). Ve více než 20 levelech si dosyta užijete nádherné grafiky v rozlehlých prostředích, výborných efektů mnohých psionických "kouzel", navíc si k tomu budete moci vychutnat hlas známého rappera a herce jménem Ice-T (kterého já sice vůbec neznám, ale znáte to...). Multiplayer bude až pro 8 hráčů, Deathmach bude mít tři různé módy. No prostě jako z pohádky.

SanitySanity

Sanity: Aiken's Artifact je již připravena na cestu do továrny, takže se její ostré verze dočkáme velice brzy. Mimochodem, demoverzi hry si lze stáhnout odtud nebo si nechat vypálit na VypalCD.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

22.  3.  2018 | | 103 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 30 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Surviving Mars je ke stažení, podívejte se na trailer

Surviving Mars je ke stažení, podívejt…

Sci-fi simulátor kolonizace Marsu je k mání a vy si jej můžete zahrát už nyní.

16.  3.  2018 | | 7 N/A
Modifikace realismu pro Kingdom Come je ultimátní zkouškou trpělivosti

Modifikace realismu pro Kingdom Come j…

Nejnovější české dílko je těžké i samo o sobě. To ale není nic proti tomu, co z toho může udělat modifikace.

20.  3.  2018 |
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A