Jak si hrát i v práci...

Jistě se Vám ještě mlýnek (3D Morris) od Lobstersoftu ani neohřál na clusterech a už si můžete přečíst recenzi na další (bohužel, víc her zatím nestihli…) krásnou, logickou hru, ve které opět nejde o zachraňování kohokoliv před čímkoliv, ale o poctivou tahovou přemýšlecí pohodu. Mimochodem, mají sympatické logo ti Lobstersofťáci, což?
Jistě se Vám ještě mlýnek (3D Morris) od Lobstersoftu ani neohřál na clusterech a už si můžete přečíst recenzi na další (bohužel, víc her zatím nestihli…) krásnou, logickou hru, ve které opět nejde o zachraňování kohokoliv před čímkoliv, ale o poctivou tahovou přemýšlecí pohodu. Mimochodem, mají sympatické logo ti Lobstersofťáci, což?

Five+Five+

Určitě si pamatujete takovou starší logickou hru (jmenovala se nějak Connect four nebo podobně), ve které hráč musel spojit více stejnobarevných kostiček k sobě do řady či sloupce, aby zmizely a uvolnily tak místo dalšímu přívalu kostiček. Five+ je námětu obdobného, ale je třeba spojit nejméně pět stejnobarevných figurek.

Five+Five+

Tedy, když už jsme to naťukli, jaká má vlastně Five+ pravidla? Přestavte si desku 9x9 polí, ve které se ihned po startu objeví na náhodných místech tři kostičky (nebo kuličky, zkrátka, co si nastavíte - viz dál). V každém kole, než se objeví další tři kousky máte možnost jednoho tahu, ale pouze s nezablokovanou kostičkou, která se navíc může pohybovat jen vodorovně a svisle. V případě, že se vám podaří spojit výše zmíněných pět kousků (figur je ve hře víc, ale na ty si přijdete sami) do řady, zmizí a můžete hrát ještě jednou. Jelikož se neustále objevují nové a nové kostičky v náhodné sekvenci, máte se co ohánět. Jako jistou pomůcku můžete někdy využít (tím chci říct, že jich tam nejsou stovky) dynamit a kostičku, která zastoupí jakoukoliv jinou nebo v případě dynamitu zlikviduje jak oněch pět spojených, tak všechny kostičky stejné barvy (druhu) na celé ploše.

Five+Five+

Grafika je samotnou kapitolou, kterou zde opomenout by byl smrtelný hřích, grafika je zde totiž bezchybná. Ani ne tak nějak přehnaně okázalá jako spíš perfektně vybraná a oku lahodící. Každopádně, přemýšlí se u ní jedna báseň! Na stránkách Lobstersoftu je k dispozici nějakých deset nových grafických kabátků pro Five+ zdarma k downloadu. Nakonec, podívejte se na obrázky, chybí asi jen 2-3 typy. Krása co? Osobně se mi nejvíc líbí takové ty Čínské klikyháky.

Five+Five+

Zvuků je zde jen pár, ale, co si budeme povídat, tahle hra si přímo říká o nějaké pěkné CD do pozadí a jede se na to! Doporučuji "Obrázky z výstavy" od M. P. Musorgského.

Five+Five+

Psát jakés-takés zhodnocení sice patří k dobrému vychování, ale zde to myslím zase není až tak úplně na místě, vsadím se, že nikdo kromě logiků až sem nedočetl. Ale recenzentská konvence budiž dodržena… Takže, pro koho tedy hra je

  • je to opět typická "kancelářská" hra, nikdo Vás v ní nehoní, partii můžete klidně hrát celý den a dumat nad pozicí na ploše lze do alelujá
  • milovníci logických a tahových her by také mohli být nadšeni, přestože se tu podobný námět už objevi
  • vhodná i pro děti, protože je celá taková roztomile barevná , též pravidla jsou triviáln
  • ti nejtvrdší borci, kteří prostě MUSÍ vědět, že jsou ti nejlepší hráči v téhle sluneční soustavě můžou zkusit překonat některý z internetových rekord
  • …a my ostatní budeme Five+ hrát jen tak pro radost
Hra je opět k nalezení na stránkách Lobstersoftu www.lobstersoft.com.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |