Jak si hrát i v práci...

Jistě se Vám ještě mlýnek (3D Morris) od Lobstersoftu ani neohřál na clusterech a už si můžete přečíst recenzi na další (bohužel, víc her zatím nestihli…) krásnou, logickou hru, ve které opět nejde o zachraňování kohokoliv před čímkoliv, ale o poctivou tahovou přemýšlecí pohodu. Mimochodem, mají sympatické logo ti Lobstersofťáci, což?
Jistě se Vám ještě mlýnek (3D Morris) od Lobstersoftu ani neohřál na clusterech a už si můžete přečíst recenzi na další (bohužel, víc her zatím nestihli…) krásnou, logickou hru, ve které opět nejde o zachraňování kohokoliv před čímkoliv, ale o poctivou tahovou přemýšlecí pohodu. Mimochodem, mají sympatické logo ti Lobstersofťáci, což?

Five+Five+

Určitě si pamatujete takovou starší logickou hru (jmenovala se nějak Connect four nebo podobně), ve které hráč musel spojit více stejnobarevných kostiček k sobě do řady či sloupce, aby zmizely a uvolnily tak místo dalšímu přívalu kostiček. Five+ je námětu obdobného, ale je třeba spojit nejméně pět stejnobarevných figurek.

Five+Five+

Tedy, když už jsme to naťukli, jaká má vlastně Five+ pravidla? Přestavte si desku 9x9 polí, ve které se ihned po startu objeví na náhodných místech tři kostičky (nebo kuličky, zkrátka, co si nastavíte - viz dál). V každém kole, než se objeví další tři kousky máte možnost jednoho tahu, ale pouze s nezablokovanou kostičkou, která se navíc může pohybovat jen vodorovně a svisle. V případě, že se vám podaří spojit výše zmíněných pět kousků (figur je ve hře víc, ale na ty si přijdete sami) do řady, zmizí a můžete hrát ještě jednou. Jelikož se neustále objevují nové a nové kostičky v náhodné sekvenci, máte se co ohánět. Jako jistou pomůcku můžete někdy využít (tím chci říct, že jich tam nejsou stovky) dynamit a kostičku, která zastoupí jakoukoliv jinou nebo v případě dynamitu zlikviduje jak oněch pět spojených, tak všechny kostičky stejné barvy (druhu) na celé ploše.

Five+Five+

Grafika je samotnou kapitolou, kterou zde opomenout by byl smrtelný hřích, grafika je zde totiž bezchybná. Ani ne tak nějak přehnaně okázalá jako spíš perfektně vybraná a oku lahodící. Každopádně, přemýšlí se u ní jedna báseň! Na stránkách Lobstersoftu je k dispozici nějakých deset nových grafických kabátků pro Five+ zdarma k downloadu. Nakonec, podívejte se na obrázky, chybí asi jen 2-3 typy. Krása co? Osobně se mi nejvíc líbí takové ty Čínské klikyháky.

Five+Five+

Zvuků je zde jen pár, ale, co si budeme povídat, tahle hra si přímo říká o nějaké pěkné CD do pozadí a jede se na to! Doporučuji "Obrázky z výstavy" od M. P. Musorgského.

Five+Five+

Psát jakés-takés zhodnocení sice patří k dobrému vychování, ale zde to myslím zase není až tak úplně na místě, vsadím se, že nikdo kromě logiků až sem nedočetl. Ale recenzentská konvence budiž dodržena… Takže, pro koho tedy hra je

  • je to opět typická "kancelářská" hra, nikdo Vás v ní nehoní, partii můžete klidně hrát celý den a dumat nad pozicí na ploše lze do alelujá
  • milovníci logických a tahových her by také mohli být nadšeni, přestože se tu podobný námět už objevi
  • vhodná i pro děti, protože je celá taková roztomile barevná , též pravidla jsou triviáln
  • ti nejtvrdší borci, kteří prostě MUSÍ vědět, že jsou ti nejlepší hráči v téhle sluneční soustavě můžou zkusit překonat některý z internetových rekord
  • …a my ostatní budeme Five+ hrát jen tak pro radost
Hra je opět k nalezení na stránkách Lobstersoftu www.lobstersoft.com.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 26 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A