Jak si hrát i v práci...

Jistě se Vám ještě mlýnek (3D Morris) od Lobstersoftu ani neohřál na clusterech a už si můžete přečíst recenzi na další (bohužel, víc her zatím nestihli…) krásnou, logickou hru, ve které opět nejde o zachraňování kohokoliv před čímkoliv, ale o poctivou tahovou přemýšlecí pohodu. Mimochodem, mají sympatické logo ti Lobstersofťáci, což?
Jistě se Vám ještě mlýnek (3D Morris) od Lobstersoftu ani neohřál na clusterech a už si můžete přečíst recenzi na další (bohužel, víc her zatím nestihli…) krásnou, logickou hru, ve které opět nejde o zachraňování kohokoliv před čímkoliv, ale o poctivou tahovou přemýšlecí pohodu. Mimochodem, mají sympatické logo ti Lobstersofťáci, což?

Five+Five+

Určitě si pamatujete takovou starší logickou hru (jmenovala se nějak Connect four nebo podobně), ve které hráč musel spojit více stejnobarevných kostiček k sobě do řady či sloupce, aby zmizely a uvolnily tak místo dalšímu přívalu kostiček. Five+ je námětu obdobného, ale je třeba spojit nejméně pět stejnobarevných figurek.

Five+Five+

Tedy, když už jsme to naťukli, jaká má vlastně Five+ pravidla? Přestavte si desku 9x9 polí, ve které se ihned po startu objeví na náhodných místech tři kostičky (nebo kuličky, zkrátka, co si nastavíte - viz dál). V každém kole, než se objeví další tři kousky máte možnost jednoho tahu, ale pouze s nezablokovanou kostičkou, která se navíc může pohybovat jen vodorovně a svisle. V případě, že se vám podaří spojit výše zmíněných pět kousků (figur je ve hře víc, ale na ty si přijdete sami) do řady, zmizí a můžete hrát ještě jednou. Jelikož se neustále objevují nové a nové kostičky v náhodné sekvenci, máte se co ohánět. Jako jistou pomůcku můžete někdy využít (tím chci říct, že jich tam nejsou stovky) dynamit a kostičku, která zastoupí jakoukoliv jinou nebo v případě dynamitu zlikviduje jak oněch pět spojených, tak všechny kostičky stejné barvy (druhu) na celé ploše.

Five+Five+

Grafika je samotnou kapitolou, kterou zde opomenout by byl smrtelný hřích, grafika je zde totiž bezchybná. Ani ne tak nějak přehnaně okázalá jako spíš perfektně vybraná a oku lahodící. Každopádně, přemýšlí se u ní jedna báseň! Na stránkách Lobstersoftu je k dispozici nějakých deset nových grafických kabátků pro Five+ zdarma k downloadu. Nakonec, podívejte se na obrázky, chybí asi jen 2-3 typy. Krása co? Osobně se mi nejvíc líbí takové ty Čínské klikyháky.

Five+Five+

Zvuků je zde jen pár, ale, co si budeme povídat, tahle hra si přímo říká o nějaké pěkné CD do pozadí a jede se na to! Doporučuji "Obrázky z výstavy" od M. P. Musorgského.

Five+Five+

Psát jakés-takés zhodnocení sice patří k dobrému vychování, ale zde to myslím zase není až tak úplně na místě, vsadím se, že nikdo kromě logiků až sem nedočetl. Ale recenzentská konvence budiž dodržena… Takže, pro koho tedy hra je

  • je to opět typická "kancelářská" hra, nikdo Vás v ní nehoní, partii můžete klidně hrát celý den a dumat nad pozicí na ploše lze do alelujá
  • milovníci logických a tahových her by také mohli být nadšeni, přestože se tu podobný námět už objevi
  • vhodná i pro děti, protože je celá taková roztomile barevná , též pravidla jsou triviáln
  • ti nejtvrdší borci, kteří prostě MUSÍ vědět, že jsou ti nejlepší hráči v téhle sluneční soustavě můžou zkusit překonat některý z internetových rekord
  • …a my ostatní budeme Five+ hrát jen tak pro radost
Hra je opět k nalezení na stránkách Lobstersoftu www.lobstersoft.com.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 14 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A