Jak vidí hry děti pod 15?

Společnost JuniorSeniorResearch dělala průzkum mezi čtyřmi tisíci dětí do patnácti let týkající se jejich vztahu ke hrám.

Z tohoto výzkumu vyplývají docela zajímavá zjištění. Například fakt, že 61 % dětí, děvčata nevyjímaje, hraje hry denně je poměrně překvapivý. Oproti tomu zase nikoho nezaskočí, že nejvíce hrají na PC. To je také jeden z nejčastějších zdrojů informací o hrách, které vycházejí, hned v závěsu za informací od kamarádů. Jako největší bernou minci považují hlavně mladší děti samozřejmě rodiče.

I mezi dětmi jsou hráči, kteří neváhají koupit hru hned po vydání, najdou se však i tací, kteří dlouho spoří, aby si mohli pořídit vytoužený titul. Poměrně logické se zdá i spojení internetu, jako informačního média o hrách, s hraním her na počítači. Děti se tak stávají poměrně zajímavou skupinou pro různé zadavatele internetové reklamy.

Komentář: Ač je v zahraničí nejčastější způsob pořízení her dětmi koupě, nemůžeme se zatím na situaci bohužel dívat podobně i u nás. Koupěschopnost dětí je limitována ochotou rodičů utrácet za legální hry, nad kterou zatím většinou převažuje výhoda pirátských verzí. Snad se tato situace brzy změní.

Zdroj: JuniorSenior


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A