Jak vydělat milióny virtuálním zabíjením?

Výměna reálných peněz za ty virtuální zde již byla například v MORPG Anarchy Online, přičemž tehdy se vizionářský model financování hráčových postav příliš neujal. Britská společnost Kwari nyní přichází s novou myšlenkou, která chce online ekonomiku znovu oživit. Tvůrci pracují na zdánlivě obyčejné multiplayerové střílečce z pohledu první osoby, která bude distribuována zdarma, nicméně platit se bude za jednotlivé zásahy.

V praxi to vypadá tak, že jakmile si hráči založí svůj unikátní účet, na který poukáží základní vklad reálných peněz, nastoupí do jedné ze tří arén pro šestnáct hráčů nebo do obrovské kolosea pro čtyřiašedesát odvážlivců. Pokud je kdokoliv zasažen, neodečte se mu pouze zdraví, ale rovněž několik centů z účtu, zatímco střelci naopak – úspěšnými zásahy bude vydělávat. Autoři tvrdí, že na hře nechtějí zbohatnout, všechny peníze  koloběhu by se měly do posledního dolaru přerozdělit mezi hráči. Co když si ale zranění způsobí oni sami například pádem z výšky? Pak putují kredity na konto jackpotu, který bude vyhrazen pro specifická utkání každý týden, měsíc a čtvrtletí, přičemž jeho výše by měla podle plánů v budoucnu dosáhnout až miliónů dolarů. Nápad je to bezesporu ztřeštěný, ovšem naději na úspěch má. Je totiž založen na klasickém lákadlu hazardních her a prakticky se jedná pouze o převedení sázkových her z kasina na obrazovky počítačů. Pro profesionální hráče se strojově přesnou muškou jde o jasnou volbu.

Zdroj: TZ


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |