Jaké budou konzole nové generace?

Microsoft odhalil parametry Xbox2, americký patent poukazuje na možnosti PS3, jedinou neznámou v nastávající bitvě konzolí nové generace je Nintendo Revolution.

Xbox 2 (jindy označován jako Xenon) je první konzolí "třetí generace" ke které poskytuje výrobce Microsoft v současné době referenční kit. Navíc jsou známy specifikace konzole:

Procesor: Tříjaderný čip vyvinutý IBM (65nm, 64-bit, 3.5GHz)
Grafický čip: GPU s R500 architekturou (500MHz, Shader Model 3.0, 256-512MB sdílené RAM)
Zvuk: 5.1 / 7.1 Dolby Digital, DVD kvalita výstupu
HDD: 80GB+
Vstupy/výstupy: 4 x USB 2.0, Scart, 10/100Mbps LAN

Nu jistě zajímavá mašinka. Svou konkurenci bude nejspíše hledat hlavně u Sony v PS3 (zatím neoficiální název). Tato konzole bude založena na čtyřech provázaných buňkách (Cell), kde každá obsahuje CPU a osm vektorových procesorů, každý s 128K paměti. Každá z těchto buněk by měla jet na 4GHz a dosahovat výkonu 256Gflops. Podle nákresů u amerického patentu, který je s touto konzolí spojen, budou nejspíše jednotlivé buňky propojeny opticky, možná dokonce FireWire. Dalším zlepšením bude operační systém, nebude však stále kompatibilní s DirectX.

Zdroj: The Inquirer


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |16 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce