Jaké hry si zahrajete v květnu 2022: Evil Dead, Vampire: The Masquerade, Loot River a další

Začátek jara bude patřit hlavně středně velkým titulů. Ideální čas na dohánění restů, ale pár zajímavých kousků se mezi novinkami i tak najde.

Loot River

  • Datum vydání: 3. května
  • Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series S|X

V procedurálně generovaných labyrintech vás čekají akční souboje s nepřáteli, během kterých můžete využít manipulace s prostředím. Plošinky ovládáte díky síle své relikvie a získat díky tomu výhodu nad nepřítelem. Své využití tato mechanika najde také při řešení hádanek. V prostředí zpracovaném ve stylu temného fantasy vás čekají i souboje s bossy.

Pozornost si Lost River zaslouží už kvůli tomu, že vzniká u našich slovenských sousedů. Jelikož v sobě kombinuje i prvky žánru rogue-lite, tak během svých průchodů budete moci objevit spoutu druhů vybavení, schopností a zbraní. Některé z nich vám zůstanou i do dalších průchodů. Každý přitom bude trochu jiný. Po smrti se totiž vždy probudíte v paralelním univerzu, takže i když je prostředí povědomé, úrovně jsou poskládané jinak.

cbad40ef-60e6-423a-968f-cfd2a2477671b492679d-9cfd-43b6-8904-8771c0b2c22ce006e45b-3004-4d02-b166-d0e74280e875

Na pixelart za poslední generaci vsadila spousta her, ale ne všem se ho podařilo zpracovat dobře. Loot River naštěstí patří k příkladům toho, jak by se to mělo dělat. Grafika pro hru byla tvořena ručně stejně jako animace. Vývojáři se také chlubí 3D stíny v reálném čase a simulací vody, kterou můžete vidět v trailerech.

Diskuze (1) Další článek: Blizzard příští týden odhalí svou novou mobilní hru ze světa Warcraftu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Aktuality

24. března | S dnešním vydáním Resident Evil 4 oznámil Capcom také první přídavek zdarma. Akční mód Mercenaries vyjde už 7. dubna. 
23. března | Akční rogue-like Have a Nice Death vyšla v plné verzi na PC a Nintendo Switch. Od hráčů si zatím odnáší jen slova chvály. Vyzkoušejte, jaké to je být samotnou Smrtí. 

Dubnový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak AI mění svět

Megatest 15 procesorů

Velké srovnání IPTV

Nejlepší základní desky pro PC