Jakou paměť mají hráči?

Jistě jste si všimli, že probíhá anketa o největšího Čecha všech dob. Souběžně s ní běží i anketa opačná, Největší padouch. A tady se potvrzuje, že průměrný volič má paměť okolo půl roku. Na starší padouchy si nikdo nevzpomíná a všichni hlasují pro ty aktuální. Je tomu tak i ve světě her? Říkáte si, že ne, protože hráči vždy nostalgicky vzpomínají na zlaté doby, které dávno pominuly? Z omylu vás vyvede třeba anketa serveru IGN, který nechal své čtenáře zvolit 99 nejlepších titulů herní historie.

Jen se sami podívejte na první sedmičku: Resident Evil 4 (GCN, 2005), The Legend of Zelda: Ocarina of Time (N64,1998), Tom Clancy`s Splinter Cell Chaos Theory (PC, Xbox, 2005), Chrono Trigger (SNES, 1995), Half-Life 2 (PC, 2004), God of War (PS2, 2004), Metal Gear Solid 3: Snake Eater (PS2, 2004). Buď se jedná o tituly staromilců Nintenda, nebo novinky. Pokud se nejedná o hry na konzole Nintendo, těžko byste v celém výběru hledali staré a klasické hry, pilíře a zakladatele svých žánrů.

  

Resident Evil 4 * The Legend of Zelda * Splinter Cell: Chaos Theory

Závěr si můžete vyvodit sami, jen nastíním možné příčiny. Částečně platí, že hráči si, stejně jako obyčejní lidé, nejlépe vybaví hru, kterou právě hrají. Možné je také to, že si hráči uvědomují, že nostalgické řeči jsou sice krásné, ale málokdo se ke klasickým hrám nyní dobrovolně vrátí (neříkám, že takoví lidé nejsou, sám jsem nedávno rozehrál stařičký Syndicate). Však si sami někdy zkuste spustit první Diablo a pochopíte, o čem mluvím. Jakousi útěcho nám může být, že v našich zemích starší hry podobné hitparády vyhrávají, takže na tom jako hráči nejsme s pamětí tak špatně.

Zdroj: IGN


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |