Jaký bude Star Trek Voyager: Elite Force?

Milovníci Star Treku, a myslím, že je jich mezi počítačovými hráči hodně, se mají rozhodně na co těšit. Kromě jiných projektů se chystá i 3D akce na enginu Quake III od firmy, která zatím v tomto oboru nezklamala – Raven.

Firma Raven už několikrát prokázala, že dokáže zdatně uchopit engine vytvořený idSoftem a zasadit do něj svou vlastní výbornou hru. Vzpomeňme zajímavého Shadow Castera na enginu Wolfensteina, krásné fantasy Heretic a Hexen na enginu Dooma a Hexen II na enginu Quaka. Raven přitom dokáže dle mého názoru do svých her v singleplayeru vnést více atmosféry než samotný id.

Elite Force bude v každém případě tradiční 3D střílečkou viděnou vlastníma očima; měli bychom se v ní však shledat s některými dobrými nápady, které přinesl do žánru zejména Half-Life – například větší interakcí s osobami a předměty ve hře. Mluví se dokonce o počítačem řízených společnících, kteří s vámi půjdou hrou a budou vám a/nebo vy jim moci v kritických okamžicích zachránit život.

Paramount Studios, vlastník autorských práv na Star Trek, obvykle nepovoluje těm, kterým poskytuje licenci, aby se výrazně odchylovali od známých pravidel, která ve startrekovském vesmíru panují. Raven však prohlašuje, že do hry smí začlenit cokoli nového, co bude možné vysvětlit pomocí již vytvořených příběhů.

Star Trek Voyager: Elite Force by se měl na trhu objevit počátkem příštího roku, a troufám si již teď tvrdit, že bude o co stát.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce