Jaký je čtvrtý díl Colin McRae Rally?

Diskuze čtenářů k článku

cocik  |  19. 09. 2003 21:59

nesrovnaval bych hodnoceni CMR3 na PC s hodnocenim CMR3 na PS2 ... ty rozdily v jizdnim modelu a hratelnosti jsou tam takovy, ze jde prakticky o dve ruzny hry ... Colin 3 na PC byl prekombinovanej propadak, ale ta PS2 verze byla HODNE dobra (jinak CMR4 je fakt jeste o krucek lepsi)

 |   |  Odpovědět
Honza Morkes  |  19. 09. 2003 22:45

no bohuzel podle GameRankings se tyto dve cisla (hodnoceni CMR3 na PC a PS2) prilis nelisili, coz ve mne zaselo zrnko pochybnosti...

 |   |  Odpovědět
Wthell  |  27. 09. 2003 09:56

Včera jsem si koupil Colina 04, napjatě jsem čekal, co se bude dít po spuštění mé milé PS2 - a -vážně nevím, jak bych to nazval. Čekal jsem něco pořádného, co vyrazí dech, něco ve stylu Metal Gear Solid2 - jenže první dojmy nic moc. Pustil jsem se do hraní Quick Race - hezké tratě, oproti CMR03 vychytaná fyzika aut ( mimochodem, trojku jsem si koupil taky, zahrál a kdyby mě nebylo líto vyhozených peněz, vlastnoručně ji pošlu na adresu Codemasters notně pošpiněnou vlastním lejnem:)), krásně vymodelované auta, prostě graficky moooc hezká záležitost. Ovládání už ale tak výborné není - je to něco mezi CMR1 A CMR2 ( CMR2 považuji za vrchol této série - kdyby se zlepšilo pár detailních věcí, mohla kralovat celá série všem rally hrám ) Všechno jde tak nějak ztuha, jako by se zpožděním, těžkopádně. Částečně se to dá eliminovat nastavením auta v Setup Car před závodem, hlavně je potřeba nastavit citlivost řízení na skoro max, aby auto zatočilo rychle a ne se zpožděním. Takže první dojmy nic moc..Jenže - pak zjistíte, že auto se umí hezky deformovat, poškození mě připadá skoro realistické ( nadneseně ), občas uděláte na RZ efekt, o poloosách ani nemluvě.. Co mě fakt DOSTALO jsou dvě věci: při nárazu do např. stromu, když je už auto dost poškozené, se mě stalo, že "chcípnul" motor - a musel jsem STARTOVAT - asi vůbec poprvé v nějaké hře. A druhá věc - tuhost karoserie ( ve zkrutu ) je opravdu REÁLNÁ!!! Příklad: skok ve Finsku - špatný nájezd - let ca.40 m - dopad nejříve na levé přední kolo - a zadní sklo se vysype jako po zásahu dlažební kostkou - doporučuji vyzkoušet. Byl jsem z toho tak konsternovaný, že jsem to v další zatáčce napral do prvního stromu.. A chcípnul motor. Tak jsem si šel dát panáka..:)) Ale abch nepřechválil.. Ještě pořád je co vychytávat, např. systém opravy vozu - nedovedu si představit, že by při "realy rally" , kdy je např. výfuk poškozený na 40% neopravil mechanik tento díl aspoň provizorně. U CMR je to tak, že pokud na to není plný limit, nejde opravit ani částečně - např. na poškození 20%.. ALe to je detail.. Každopádně - je to dobrá hra, která chytne ( viz. moje dnešní oči typ "Angorák" ), má svá pro a proti. WRC 2 mě přijde hezčí, reálnější - kdyby ycházel CMR04 a WRC3 současně, určitě bych sáhnul po WRC3.. Takhle teda budu muset zase utrácet.. :))

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A