Jaký jste hráč?

Jak často hrajete? A jak často o tom mluvíte? Možná jste při hře opatrní, možná zase zbrklí, možná u hraní dokonce i slintáte. Každý má svůj styl a čas, kdy ke hrám usedá, ale v mnohém jsou si hráči podobní. Zkusili jsme je proto rozdělit do skupin. Poznáte se jako Vykuk, Nadšenec nebo Terminátor? A nebo jste zvláštní případ?
Jaký jste hráč?
Jak často hrajete? A jak často o tom mluvíte? Možná jste při hře opatrní, možná zase zbrklí, možná u hraní dokonce i slintáte. Každý má svůj styl a čas, kdy ke hrám usedá, ale v mnohém jsou si hráči podobní. Zkusili jsme je proto rozdělit do skupin. Poznáte se jako Vykuk, Nadšenec nebo Terminátor? A nebo jste zvláštní případ?

Krátké slovo úvodem. Pokud do žádné kategorie nepasujete, nezoufejte, jste prostě originál. Pokud se poznáte v kategorii, která se vám nelíbí, neberte to moc vážně. Pokud jste se poznali ve víc kategoriích zaráz, je to normální. Veškerá podobnost s vaším životem je náhodná.

Svatý muž (resp. žena)
Poznávací znamení: svatozář nad hlavou

Kategorie čistě pro pořádek. Svatý muž (resp. žena) nikdy žádnou hru nehrál. (Pokud do této kategorie patříte, je mi záhadou, jak jste se vůbec dostali k tomuto článku). Svatý muž tuší, co je to počítač, dokonce možná zaslechl o počítačových hrách slyšel, žije ale svůj život nedotknut světem her. Hraní her pokládá za prokletí, ďáblovo sémě nebo obyčejné zabíjení času, ze kterého nic není (což není pravda, jsou z toho kruhy pod očima, otlačený zadek a tzv. myší mozol). Neposkvrněnost neposkvrněných je ale na druhou stranu hodna obdivu a údivu. Často se jedná o starší lidi, maminky, které na to zkrátka nemají čas a příslušníky sekt. Bavit se se Svatým o hrách je osudová chyba končící leckdy hádkou.

Vykuk
Poznávací znamení: vykulené oči

Hry hraje jednou za uherský rok, někdy i častěji, zásadně ale na tu nejjednodušší obtížnost. Dohrát hru do konce je pro něj nesplněný sen. Bezmezně obdivuje každého, komu se to podaří. Neustále nad něčím žasne. Extrémně často ukládá, v akčních hrách kouká za každý roh jak bacil do lékárny, v závodních hrách si to šněruje mimo trať a strategie po prvních patnácti minutách maže. Netuší moc, co jsou patche, neumí si nastavit parametry hry a ovládání, cheaty považuje za kouzlo. Hluboko v srdci má ale vášeň pro hru a jednou z něj bude Hráč.

Pohodář
Poznávací znamení: joint za uchem

Pohodář propadl kouzlu hry a omamných prostředků. Ví co a jak, orientuje se díky webovým magazínům (těžký prachy za časáky investuje do piva a trávy), našel si už svůj oblíbený žánr, hraje téměř pravidelně. Když hraje, blaženě se usmívá v oparu vonných tyčinek. Ročně vyzkouší kolem 10-15 her, pár z nich z nich z hecu dohraje. Doma má průměrný počítač, rád by silnější, ale copak krade? To dá ty peníze raději na záchranu velryb nebo bečku piva. Vyskytuje se i ve zkušenější verzi, která klame svým zevnějškem a umí hrát líp, než se zdá. Hraní ho baví, ale není pro něj to hlavní. Je prostě v pohodě.

Hráč
Poznávací znamení: tričko a rifle, herní magazín pod paží

Hra je pro něj zábavou i výzvou. Často se o hraní baví, má přehled a aktivně se zajímá o život hráčské komunity (navštěvuje Invex, podepisuje petice atd.) Aspoň hodinku nebo dvě denně si vždycky najde, aby se dostal ve hře o kus dál. Má i jiné záliby, ale hraní je jednou z těch největších, občas zvažuje, jestli by se nemohl hraním her živit, třeba jako betatester. Kupuje si minimálně jeden z českých herních magazínů, rozhoduje se i podle toho, jakou hru nabízí. Pravidelně svoje želízko upgraduje, zrovna teď zvažuje přikoupení paměti (pokud to už neudělal). Hraje singleplayer a zpestřuje si ho návštěvami herny, kde se vyřádí v multiplayeru. Ročně zkusí kolem 30 her, ty, které ho zaujmou, poctivě dohraje. Čas od času při hraní krutě ujede a paří celou noc.

Radikál
Poznávací znamení: nabroušený jazyk a vztyčený prostředník

Odnož Hráče, která hry a vše okolo moc „žere“. Je v pohodě, ale běda jak má pocit, že se mu děje příkoří, že se o něj otíráte, snažíte se ho oblafnout apod. Má vyhraněné názory, v diskusích typu Level versus Score neváhá použít i peprnější nadávky. Typický rozhovor dvou Radikálů vypadá asi takto: “Hele ten ko - - t Zvelebil konečně odstoupil.“ – „To je jedno, Level je stejně lepší.“ – „Zlatej Andrej, Zvelebil ko- -t!“„Level je stejně lepší!“ – „Zlatej Rybka, Fuck Off Level!“ – „Rybka píše do Levelu.“ – „No a?“ Radikál se vyzná a je drsný, místo toaletního papíru používá zmuchlané stránky českých PC Gamerů, z principu si nikdy nekoupí žádnou originál hru dokud nebude stát 75 korun.

Inťouš
Poznávací znamení: Jungovy sebrané spisy pod paží

Inťouš je intelektuál, jehož cílem není radost ze hry, ale z kritizování her, hráčů, herní komunity a vyvyšování se nad ni. Inťoušové jsou všichni ti zlí a nepřející kritici, kteří všem okolo valí klíny do hlavy, že hraní je zlé a že je pro blbečky. Inťouš se málokdy umí smát a bavit, nepodléhá radosti ze hry. Inťoušové se schází na svých tajných schůzkách, kde pálí komiksy, likvidují filmy Jeana Clauda Van Damma (zřejmě jediná bohulibá činnost, kterou vyvíjejí), ve velkém ničí veškeré PC hry a prohlížejí si pornografické časopisy. Mezi běžné hráče zavítají jen coby špióni. Narazíte-li na nějakého, neposlouchejte ho, nedávejte se s ním do řeči a utíkejte.

Nadšenec
Poznávací znamení: batoh plný cédéček, zářící oči

Nadšenec hraní roztomile prožívá. Chce zkusit každou hru, každá novinka je pro něj boží. Má ji druhý den po vyjití, za 14 dní už ale hraje jinou. Jen výjimečně něco dohraje, protože pořád hledá, zkouší, defragmentuje disk, dokupuje paměti, dolaďuje hru a její nastavení, stahuje ovladače a debatuje. Za dobrou cenu od něj seženete hry, které už ho omrzely, má většinu čísel Levelu a Score, sem tam nějaký Gamestar a v trezoru má schovaná stará čísla Excaliburu. Na beton má doma internet a aktuální ceník místního velkoobchodu s hardwarem. Při hraní se vášnivě olizuje a někdy si i zaslintá, jednotkám nadává do chcípáků, při pařbě NHL uráží rozhodčího.

Podvodník
Poznávací znamení: nepříjemný kukuč

Podvodník je zřejmě nejodpornější typ člověka, který hraje hry. Je všemi mastmi mazaný a velice vyčůraný. Nikdy žádnou hru nedohrál bez cheatů, naopak, má kompletní sbírku cheatů a ještě se s tím chlubí. A hlavně - kudy chodí, tudy nabízí k odebrání hry, které ještě nevyšly, ale které už má. Pokud vám již teď někdo nabízí Maxe Payna 2, je to určitě podvodník. A nejen, že nabízí neexistující hry. Prodává i pirátské kopie a má tu drzost je vydávat za originály navzdory pastelkami načmáranému obalu. Někdy to podvodník dotáhne i hodně daleko, na vysoké pozice. Dřív nebo později to na něj ale praskne. Nejčastější obětí Podvodníka je Nadšenec. Pokud na nějakého Podvodníka narazíte, volejte 158 nebo ho vytahejte za uši!!!

Terminátor
Poznávací znamení: obočí akčního hrdiny, na čele vytetovaný název klanu

Terminátor miluje multiplayer, je členem klanu a ještě stíhá Ultimu Online. Jen tak nějaká hra ho nedostane, chce absolutní kvalitu a rozbije kvůli ní i prasátko. Opravuje redaktory magazínů o hrách (leckdy oprávněně). Akční hry projede jako blesk, na vysokou obtížnost a bez ukládání, při pařbě strategií nepřítele přivádí k vzteku jednotkami, které se vynořují odnikud. Na Invexu je pečený vařený. Kdyby se hraní platilo, jezdí v bavoráku a má vilu v Portugalsku. Jeho domov připomíná středisko NASA. Má ten nejlepší hardware, nezbytnou vypalovačku a jeden až dva další počítače pro soukromé LAN party. Hraje soustředěně, s pevně semknutými rty a pronikavým pohledem.

Stín
Poznávací znamení: styl „homeless“, zápach na 100 metrů

Stín je závislák. Odebírá anglickou verzi PC Gameru a všechny české herní magazíny. Je 24 hodin denně napíchlý na Doupě, vysmaží cokoli mu přijde pod ruku, ve všem udělá rekord (Doom II dohrál na Nightmare). Každá hra mu je dobrá. Paří od rána do večera a od večera do rána, dokáže jednou rukou hrát a druhou se cpát suchým chlebem. Když omylem vyjde do ulic, jde při zdi, ohlíží se, na hranici zorného uhlu se mu míhají podivné stíny. Má vyhaslý až vypálený pohled, při hraní se chvěje a ve finále někdy ejakuluje. Odrovná dvě myši a jednu klávesnici měsíčně. Počítači říká Mařenko a když se ho zeptáte, jestli to s hraním nepřehání, zbledne, sevře pěsti a je slyšet, jak se mu v kapse otevírá kudla. Nebezpečný sobě i okolí, vyskytuje se i v pokročilejším stádiu zvaném Kostra.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |