James Bond 007 in… Agent Under Fire – akční nirvána

Zdá se, že letošní vánoční sezóna je největším útokem videoher v historii. Další překvapení pro PS2 využívá engine Quake 3 a stylově vykrádá všechny 3D akce posledních let. Pokud chcete skvěle hratelnou a technicky silně nadprůměrnou akci, pak jste na správné adrese. Otázka zní, zda je lepší singleplayer nebo multiplayer.
James Bond 007 in… Agent Under Fire – akční nirvána
Multiplayer: ano, až 4 hráči (s Multitapem)
Paměťová karta: minimálně 95 kB
Analogové ovládání: všechna tlačítka
Vibrace: ano
Výrobce: MGM Interactive
Vydavatel: EA Games

Svět potřebuje hrdinu… už zas

Na rozdíl do takového Soul Reavera 2 nová „bondovka“ nedisponuje silným příběhem, což asi nikoho nepřekvapí. Sice si myslím, že je na světě milión mladých a nadějných spisovatelů, kteří by zvládli za tu dobu, co byla hra za nemalou sumu vyvíjena, vytvořit alespoň trochu zajímavý scénář, nicméně nejsem ředitelem Metro Goldwyn Mayer Interactive, takže pořádná zápletka se nekoná (což je celkem příznačné pro všechny počiny ze světa Jamese Bonda v posledních letech – mám na mysli především filmy). Můžete proto počítat se zmatenou kombinací několika nakousnutých námětů, obsahujících boj s armádou geneticky vypěstovaných vojáků a mezinárodní teroristkou, která unese význačné představitele průmyslu největších zemí světa. Pokud ale příběh budete brát stejně vážně jako zápletku Duke Nukema (přiletěli sem „emzáci“, unesli všechny hezký ženský a snědli všechny hot dogy), můžete se celkem slušně bavit naivitou a nesmyslností všech těch in-game animací, kterých je ve hře skutečně dostatek. Nebo můžete raději sledovat kvalitu engine hry, která vám vyrazí dech při každém detailu něčího obličeje (u ženských postav nejen obličeje). Navíc je tu klasicky zábavný Dr. R, který vám dá k dispozici dokonale nesmyslné hi-tech pomůcky, se kterými budete provádět ony příslovečné „bondovské“ kousky. Solid Snake by zíral.

James Bond 007 James Bond 007

James Bond 007 James Bond 007

Quake versus Gran Turismo aneb nejen o grafice
Kromě klasických singleplayerových misí hra obsahuje také úrovně, ve kterých se projedete po městě v decentně vylepšených modelech BMW Z8, BMW 750iL a Aston Martin DB5, což jsou skutečně nádherná auta i bez všech těch raket a kulometů, kterými je Dr. R vybavil. Zde bych rád vyjádřil jedno z mnoha „ááách“, které pro tuto hru mám, jelikož provedení i hratelnost těchto akčně – závodních pasáži jsou jedním slovem dokonalé. Můžete si myslet, že přeháním, když mluvím o Gran Turismu, ale modely automobilů jsou skutečně bez chyby a téměř totéž by se dalo říct i o prostředí, ve kterém budete jezdit. Navíc se auta velmi dobře řídí a celkově jde o jednu z nejpovedenějších „vložených“ her, jakou jsem kdy viděl. Samostatnou kapitolou je pak úroveň, ve které budete uhánět podvodními a podzemními tunely v automaticky řízeném elektrickém vozíku, střílejíce přitom na všechny strany. Tahle pasáž je tak moc rychlá, že si skoro ani nestihnete povšimnout obrovských podmořských scenérií za sklem tunelu, které jsou modelovány s takovou pečlivostí, až se člověku nechce věřit, že jsou tam pouze jako dekorace.Samotná hlavní náplň hry – totiž prozkoumávání nepřátelských základen z pohledu vlastních očí je pak zajímavou kombinací detailně propracovaných zbraní (kterých jsou desítky a vychází z reálných modelů revolverů, pistolí, brokovnic, samopalů, kulometů, raketometů, ostřelovacích pušek atd.) a poněkud plytkému prostředí. Přesnější by bylo říct, že prostředí je často velmi rozlehlé na úkor jeho detailnosti a propracovanosti. Stejně rozpačitá situace je také okolo postav nepřátel, které jsou sice velmi efektně zpracovány (lidské obličeje mi připadají o velký kus lidštější, než v Aliens versus Predator 2), nicméně se chovají velmi nevyrovnaně – občas se pustí do skutečně reálného a nebezpečného ostřelování zdálky, kombinovaného s dokonalým krytím, nicméně potom najednou vyskočí přímo proti vám a bez hnutí do vás pálí, zatímco vy jim to oplácíte. Jenže úroveň AI v takovém Doomu také není vysloveně lidsky dokonalá, přesto jde o vynikající zábavu – a stejně tak je tomu v případě této hry.
James Bond 007 James Bond 007

James Bond 007 James Bond 007

Multiplayer, jaký byste nečekali
Podobně jako u Medal Of Honor pro starý PlayStation, i zde najdete natolik propracovaný a zábavný multiplayer, až tomu nebudete chtít věřit. Arény jsou tak promyšlené, že celkem bez problémů šlapou na krk vysloveně multiplayerovým titulům, jako jsou Quake 3 nebo Unreal Tournament. Pokud myslíte, že přeháním, zkuste se na ty kostely, chrámy, města, továrny a další podívat sami. Navíc je zde onen zmíněný velký arzenál realistických zbraní, který činí z některých map dokonalou zábavu pro všechny armádní fanoušky (mám na mysli například přestřelku v ulicích města nebo vinný sklep). Jedinou (avšak neodpustitelnou chybou) multiplayeru je absence botů, takže si bez druhého hráče nezařádíte.

Světlé stránky hry Temné stránky hry
  • dobrá volba pro jednoho i více hráčů
  • propracované závodní pasáže
  • velký výběr zbraní
  • relativně krátké
  • relativně snadné
  • nevyrovnaná AI, místy slabší provedení
Závěrečná přestřelka
Že hra obsahuje remixovaný filmový soundtrack vás asi nepřekvapí vzhledem k jejímu výrobci, nicméně stojí za zmínku, že hudba je povedená a dokonale sedne. Stejně tak jsem měl dobrý pocit z ozvučení většiny zbraní, navíc těžké automaty na dálku přirozeně ztrácejí přesnost, takže byla opravdu radost z nich střílet (pokud máte rádi reálnost). Docela mne pobavila mise, která začíná pokyny, že se máte nenápadně dostat skrz základnu protivníka. Bál jsem se podobně zdlouhavého plíživého hledání, jako například v Syphon Filterovi, ale chvíli po zmíněném úvodním briefingu do vstupní místnosti vtrhli nepřátelé a spustili takovou palbu, že se hra s klidem vrátila do zajetých kolejí ala Doom.Misí je ve hře dvanáct a některé jsou docela nepříjemně dlouhé vzhledem k nemožnosti ukládat hru během nich. Jde tedy o zábavu na nějakých pět hodin, jenže je zde spousta „tajemství“, jejichž nalezení je odměněno bonusovými zbraněmi (zlatá pistole apod.). A pokud vám nebude stačit singleplayer, pak se můžete s přáteli vrhnout na multiplayer, který je nadmíru povedený.
Grafika: 7/10
Zvuky: 6/10
Hudba: 8/10
Hratelnost: 9/10
Další z příjemných překvapení, které vám zajistí vynikající akční odreagování.
Celkové hodnocení: 7/10

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |7 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Po…

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

18.  11.  2021 | |25 N/A
Lukáš Václavík
PS5Sony
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole