Jammer-D - pěstitelem a ochráncem květin

Pochopit všechny zákonitosti přírody se lidstvu nepovedlo ani po několika stoletích, které věnoval jejímu zkoumání. Přesto však již máme o jejím základním fungování jasno - příroda na planetě Zemi je přesně zaběhlým koloběhem života a smrti. A právě příroda, respektive květena, bude také námětem dnešní hry. V kůži pěstitele tak bude vaším úkolem jediné – uchránit svůj výtvor od otravných škůdců.
Jammer-D - pěstitelem a ochráncem květin

Není to tak dávno, co se na Internetu objevila zajímavá hra z prostředí zahrádkářství. Ať je to již shodou náhod či prostý úmysl, znovu se dnes ocitne v kůži nadaného pěstitele. Zapomeňte však na záhon mrkví, brukví a všemožné další zeleniny, pěstovat budete rostlinu krásnou, jíž bývají často obdarovávány ženy - květinu, v našem případě na první pohled totožnou s klasickou kopretinou.

Váš úkol je prostý a jednoduchý - zajistit květince dobrý růst a vypěstovat tak skutečně reprezentativní vzorek vašeho zahrádkářského umu. Jak to tak bývá, nejen nástrahy neznalostí dané problematiky budou vaším protivníkem. Znepříjemnit život vám i vaší květince se totiž starají především mnozí škůdci, kterým musíte čelit.

 

Na obranu rostlinky máte k dispozici celkem 3 repelenty - každý z nich je určen na jiný druh škůdců, čímž se situace částečně komplikuje. Vždy jste tak nuceni přebíhat pro jiný rozstřikovač do jednoho ze čtyř rohů mapy. V tom čtvrtém se pak nalézá konev a i ta má pochopitelně svůj význam. Ze studně do ní můžete nabrat vodu, poté zalít květinu a podpořit tak její další růst. Hra končí v okamžiku, kdy dosáhne požadované velikosti.

Hra se dělí na levely, které jsou vytvořeny podle zažitého konceptu - s každým se tak uměle zvyšuje obtížnost, povětšinou zvětšením množství i rychlosti všemožných škůdce. Z těch zde najdete například zelenou ještěrku či poletující včelu. V případě naprosté nouze a beznaděje můžete postup nepřítele zastavit vlastním tělem - tento odvážný čin vám však ubere jeden z pětice životů.

Nesmí chybět ani pár slov o ovládání hry. To je poměrně jednoduché, našeho milého a sympatického pěstitele tak ovládáte pomocí kurzorových šipek. K užitku vám bude také klávesa CTRL pro provedení určité akce (to znamená použití konve či rozstřikovače) a SHIFT pro výskok, který je nezbytný pro likvidaci poletujících škůdců.

 

O zpracování hry se dá mluvit jen v kladném slova smyslu. Grafické kvality nelze titulu Jammer-D v žádném případě upřít, stejně jako ty zvukové. Co více, hra obsahuje externí "setup", ve kterém si můžete nastavit všechny potřebné detaily, ovládání nevyjímaje. A mimochodem - hrát můžete také s pomocí vašeho joysticku či gamepadu.

Vše podstatné již bylo řečeno a tak se přesuneme k hodnocení. Originální myšlenku jistě nutno ocenit a tak již z tohoto hlediska si titul Jammer-D získá své příznivce - jistě potěšující je však také skutečnost, že nejen jádro hry bylo dostatečně propracováno. Těšit se tak můžete z kvalitního ovládání i zpracování.

Homepage: http://strony.wp.pl/wp/jammer-d/
Systémové požadavky: Pentium 200 MHz, 32 MB RAM
Výrobce: Dariusz Dawidowski
Velikost: 6,5 MB

Download: Doupě

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma