Jammer-D - pěstitelem a ochráncem květin

Pochopit všechny zákonitosti přírody se lidstvu nepovedlo ani po několika stoletích, které věnoval jejímu zkoumání. Přesto však již máme o jejím základním fungování jasno - příroda na planetě Zemi je přesně zaběhlým koloběhem života a smrti. A právě příroda, respektive květena, bude také námětem dnešní hry. V kůži pěstitele tak bude vaším úkolem jediné – uchránit svůj výtvor od otravných škůdců.
Jammer-D - pěstitelem a ochráncem květin

Není to tak dávno, co se na Internetu objevila zajímavá hra z prostředí zahrádkářství. Ať je to již shodou náhod či prostý úmysl, znovu se dnes ocitne v kůži nadaného pěstitele. Zapomeňte však na záhon mrkví, brukví a všemožné další zeleniny, pěstovat budete rostlinu krásnou, jíž bývají často obdarovávány ženy - květinu, v našem případě na první pohled totožnou s klasickou kopretinou.

Váš úkol je prostý a jednoduchý - zajistit květince dobrý růst a vypěstovat tak skutečně reprezentativní vzorek vašeho zahrádkářského umu. Jak to tak bývá, nejen nástrahy neznalostí dané problematiky budou vaším protivníkem. Znepříjemnit život vám i vaší květince se totiž starají především mnozí škůdci, kterým musíte čelit.

 

Na obranu rostlinky máte k dispozici celkem 3 repelenty - každý z nich je určen na jiný druh škůdců, čímž se situace částečně komplikuje. Vždy jste tak nuceni přebíhat pro jiný rozstřikovač do jednoho ze čtyř rohů mapy. V tom čtvrtém se pak nalézá konev a i ta má pochopitelně svůj význam. Ze studně do ní můžete nabrat vodu, poté zalít květinu a podpořit tak její další růst. Hra končí v okamžiku, kdy dosáhne požadované velikosti.

Hra se dělí na levely, které jsou vytvořeny podle zažitého konceptu - s každým se tak uměle zvyšuje obtížnost, povětšinou zvětšením množství i rychlosti všemožných škůdce. Z těch zde najdete například zelenou ještěrku či poletující včelu. V případě naprosté nouze a beznaděje můžete postup nepřítele zastavit vlastním tělem - tento odvážný čin vám však ubere jeden z pětice životů.

Nesmí chybět ani pár slov o ovládání hry. To je poměrně jednoduché, našeho milého a sympatického pěstitele tak ovládáte pomocí kurzorových šipek. K užitku vám bude také klávesa CTRL pro provedení určité akce (to znamená použití konve či rozstřikovače) a SHIFT pro výskok, který je nezbytný pro likvidaci poletujících škůdců.

 

O zpracování hry se dá mluvit jen v kladném slova smyslu. Grafické kvality nelze titulu Jammer-D v žádném případě upřít, stejně jako ty zvukové. Co více, hra obsahuje externí "setup", ve kterém si můžete nastavit všechny potřebné detaily, ovládání nevyjímaje. A mimochodem - hrát můžete také s pomocí vašeho joysticku či gamepadu.

Vše podstatné již bylo řečeno a tak se přesuneme k hodnocení. Originální myšlenku jistě nutno ocenit a tak již z tohoto hlediska si titul Jammer-D získá své příznivce - jistě potěšující je však také skutečnost, že nejen jádro hry bylo dostatečně propracováno. Těšit se tak můžete z kvalitního ovládání i zpracování.

Homepage: http://strony.wp.pl/wp/jammer-d/
Systémové požadavky: Pentium 200 MHz, 32 MB RAM
Výrobce: Dariusz Dawidowski
Velikost: 6,5 MB

Download: Doupě

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A