Jammer-D - pěstitelem a ochráncem květin

Pochopit všechny zákonitosti přírody se lidstvu nepovedlo ani po několika stoletích, které věnoval jejímu zkoumání. Přesto však již máme o jejím základním fungování jasno - příroda na planetě Zemi je přesně zaběhlým koloběhem života a smrti. A právě příroda, respektive květena, bude také námětem dnešní hry. V kůži pěstitele tak bude vaším úkolem jediné – uchránit svůj výtvor od otravných škůdců.
Jammer-D - pěstitelem a ochráncem květin

Není to tak dávno, co se na Internetu objevila zajímavá hra z prostředí zahrádkářství. Ať je to již shodou náhod či prostý úmysl, znovu se dnes ocitne v kůži nadaného pěstitele. Zapomeňte však na záhon mrkví, brukví a všemožné další zeleniny, pěstovat budete rostlinu krásnou, jíž bývají často obdarovávány ženy - květinu, v našem případě na první pohled totožnou s klasickou kopretinou.

Váš úkol je prostý a jednoduchý - zajistit květince dobrý růst a vypěstovat tak skutečně reprezentativní vzorek vašeho zahrádkářského umu. Jak to tak bývá, nejen nástrahy neznalostí dané problematiky budou vaším protivníkem. Znepříjemnit život vám i vaší květince se totiž starají především mnozí škůdci, kterým musíte čelit.

 

Na obranu rostlinky máte k dispozici celkem 3 repelenty - každý z nich je určen na jiný druh škůdců, čímž se situace částečně komplikuje. Vždy jste tak nuceni přebíhat pro jiný rozstřikovač do jednoho ze čtyř rohů mapy. V tom čtvrtém se pak nalézá konev a i ta má pochopitelně svůj význam. Ze studně do ní můžete nabrat vodu, poté zalít květinu a podpořit tak její další růst. Hra končí v okamžiku, kdy dosáhne požadované velikosti.

Hra se dělí na levely, které jsou vytvořeny podle zažitého konceptu - s každým se tak uměle zvyšuje obtížnost, povětšinou zvětšením množství i rychlosti všemožných škůdce. Z těch zde najdete například zelenou ještěrku či poletující včelu. V případě naprosté nouze a beznaděje můžete postup nepřítele zastavit vlastním tělem - tento odvážný čin vám však ubere jeden z pětice životů.

Nesmí chybět ani pár slov o ovládání hry. To je poměrně jednoduché, našeho milého a sympatického pěstitele tak ovládáte pomocí kurzorových šipek. K užitku vám bude také klávesa CTRL pro provedení určité akce (to znamená použití konve či rozstřikovače) a SHIFT pro výskok, který je nezbytný pro likvidaci poletujících škůdců.

 

O zpracování hry se dá mluvit jen v kladném slova smyslu. Grafické kvality nelze titulu Jammer-D v žádném případě upřít, stejně jako ty zvukové. Co více, hra obsahuje externí "setup", ve kterém si můžete nastavit všechny potřebné detaily, ovládání nevyjímaje. A mimochodem - hrát můžete také s pomocí vašeho joysticku či gamepadu.

Vše podstatné již bylo řečeno a tak se přesuneme k hodnocení. Originální myšlenku jistě nutno ocenit a tak již z tohoto hlediska si titul Jammer-D získá své příznivce - jistě potěšující je však také skutečnost, že nejen jádro hry bylo dostatečně propracováno. Těšit se tak můžete z kvalitního ovládání i zpracování.

Homepage: http://strony.wp.pl/wp/jammer-d/
Systémové požadavky: Pentium 200 MHz, 32 MB RAM
Výrobce: Dariusz Dawidowski
Velikost: 6,5 MB

Download: Doupě

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A